Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Grzybu123 »

zdzis&#x142aw pisze:Poza otrzymywaniem kaski to właściwie plusów tego nie widać (ale kasa jak na studenta niemała).
Wybacz, ale czy jak widzę lekarzy wojskowych biegających po koszarach na pl. Hallera to jakoś Twoja wypowiedz tylko kaska dezorientuje ludzi. Nie zatajaj prawdy, bo ten kontrakt to dużo więcej niż kolejny papierek!
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: alba »

Grzybu123 pisze:zdzisław napisał/a:
Poza otrzymywaniem kaski to właściwie plusów tego nie widać (ale kasa jak na studenta niemała).


Wybacz, ale czy jak widzę lekarzy wojskowych biegających po koszarach na pl. Hallera to jakoś Twoja wypowiedz tylko kaska dezorientuje ludzi. Nie zatajaj prawdy, bo ten kontrakt to dużo więcej niż kolejny papierek!
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź bo chętnie poznam tą zatajoną prawdę.

A dwa to oni żadnego kontraktu nie podpisali póki co.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: zdzisław »

Grzybu123, a jakie plusy widzisz?
bieganie w mundurze? darmowe żarcie na stołówce, nocleg w koszarach czy posiadanie swojego KBK w magazynie? wybacz ale dla mnie to nie są plusy.

o minusach nie pisałem wg mnie jest ich sporo.

Masz racje decyzja na podpisanie kontrakt z wojskiem to dość ważna sprawa, myśle, że nawet powazniejsze niż wybór studiów. Nie jest łatwo się wycofać przed końcem kontraktu.
cessar
Posty: 122
Rejestracja: 11 lip 2008, o 16:35

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: cessar »

Dzięki za informacje). Najlepiej pewnie będzie jak się sam o tym przekonam na własnej skórze. I na pewno nic w ciemno nie podpiszę. No chyba że mi dadzą wszystko czarno na białym na piśmie. Choć z tego co piszecie to marne szanse są na to). I wybrałem woj lek z ta myślą że jak jednak coś się zmieni tutaj to będę miał może trochę lepszy start jako młody lekarz. Bo mój brat cioteczny kończył lekarski w Łodzi i już wyemigrował do Niemiec bo u nas marne pieniądze i co najgorsze było dla Niego - brak możliwości zrobienia specjalizacji. Ale mimo wszystko co będzie to będzie) bo wiem że chcę pracować w tym zawodzie). Nawet jeżeli będą jakieś trudności"
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Grzybu123 »

zdzis&#x142aw pisze:Grzybu123, a jakie plusy widzisz?
bieganie w mundurze? darmowe żarcie na stołówce, nocleg w koszarach czy posiadanie swojego KBK w magazynie? wybacz ale dla mnie to nie są plusy.
Tzn ja nie jestem na Woj leku (i nie będę), ale po prostu wiem że do Wojska da się tam dostać i że wygląda to (z tego, co mnie mówiono) jak /prawdziwe/ wojsko. Oczywiście nie każdy musi, nikogo na siłę nie wezmą. W sumie tych co na pierwszy rok idą to nie powinno tak naprawdę interesować, bo może się dużo zmienić zanim skończą oni 3 rok studiów.

No i nie pomijam tego, że nie znam nikogo kto ten papierek podpisał.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: alba »

Dostać to się można, gorzej z wydostaniem i osiągnięciem choćby minimum jakim jest specjalizacja.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: zdzisław »

Grzybu123, a tośmy się nie zrozumieli biorą z tego co wiem na razie każdego. wiec z dostaniem sie do wojska to nie problem. problem a) czy to sie opłaca no i dwa ze trudno w momencie jak okaże sie ze sie nie opłaca z armii wydostać.
negrano
Posty: 14
Rejestracja: 4 cze 2009, o 22:13

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: negrano »

a jesli po 3 roku sie podpisze kontrakt to on jest na jakis okreslony czas ?
i jak sie skonczy to nie mozna odejsc z armii ?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: zdzisław »

po 3 roku podpisuje sie kontrakt na czas studiów i stażu (albo na staz osobno) mniejsza z tym. W tej umowie masz napisane ile lat trzeba po studiach odsłużyć, aby być na czysto z armią (spłacic cała ta kasę jaka sie na studiach od wojska dostało). Po ukończeniu studiów jest egzamin oficerski - na staż idzie się jako ppor. Po stażu podpisuje sie kontrakt na tyle lat ile masz do odrobienia. Jak zerwie się umowe wcześniej to trzeba płacić.i to nie mało. Obecnie jest przelicznik ze za 1 rok studiów trzeba 2 lata odsłużyć (staż też się wlicza). Czyli startujac po 3 roku musisz 6 lat w wojsku oddać (czyli 5 lat musisz przepracować jako normalny lekarz w jednostkach wojskowych - bo na szpitale wojskowe to szans raczej nie masz nie mając krewnego pałkownika)

Zaznaczam ze tak ma/mial mój rocznik. Wojsko lubi sobie zmieniać wszyskto.
negrano
Posty: 14
Rejestracja: 4 cze 2009, o 22:13

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: negrano »

dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: agape »

czy dobrze rozumiem, że jeżeli podpisze się podczas studiów kontrakt z wojskiem to oni mnie finansują? wiecie jak to działa?
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Acetylocholina »

agape pisze:czy dobrze rozumiem, że jeżeli podpisze się podczas studiów kontrakt z wojskiem to oni mnie finansują?
tak, dostajesz określoną kwotę
aneciatko
Posty: 58
Rejestracja: 3 lip 2009, o 15:01

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: aneciatko »

wiecie, chyba mniej stresowałam się podczas matur niż teraz. to czekanie wykańcza. 2 głupie punkty. na OCh brakło mi raz 1 pkt i to była załamka. ech.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości