Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: agape »

hmmmm ) doastaje coś na zasadzie comiesięcznego stypendium tk? znacie stawki?
czyli woj-lek = niezły biznes.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: zdzisław »

agape, no nie wiem czy aż taki niezły biznes. ale zależy kto co lubi.
W artykule nie jest napisane, że to wyżywienie oznacza jedzenie na wojskowej stołówce, a zakwaterowanie koszary (choć w miarę luksusowe).
Do tego (wątpliwa) przyjemność chodzenia w wojskowym mundurze.no i wojskowe smaczki typu służba, zajęcia wojskowe i inne.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Padre Morf »

+ konieczność odpracowania tego co wojsko zainwestowało w studenta ]
DK175
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2007, o 20:00

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: DK175 »

Ja mam pytanie ale, troche z innej beczki, konkretnie do kogoś kto woj-lek kończył bądź tam studiuje. Czytając na temet poziomu na tym wydziale odniosłem wrażenie, że to jakby. 2-ligowa odmiana medycyny. Nie cisną za bardzo, nie wymagają (tutaj ta anatomia, na którą wszyscy ze wszystkich uczelni w Polsce narzekają na woj-leku okazuje się nietruda"). Jak więc z tym jest? I jak po takim nietrudnym studiowaniu jest ze zdaniem LEP-u
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: alba »

Doczytaj dokładnie, bo anatomia wcale łatwa nie jest ze względu na rodzaj testu ( tak/nie z punktami ujemnymi za błędne odpowiedzi). Poziom wymagań tak jak na każdej uczelni. Odsiew w granicach 10 % po pierwszym roku, więc lajtowo nie jest. Lep Ci którzy do tej pory zdawali wszyscy zdali.

Nie sugeruj się w ogóle raczej Tym forum bo niestety jest tu duża rzesza głupot, niezgodnych z prawdą. Szukaj wiarygodniejszych źródeł.

Chcesz to odezwij się na pw.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Grzybu123 »

DK175 pisze:Ja mam pytanie ale, troche z innej beczki, konkretnie do kogoś kto woj-lek kończył bądź tam studiuje. Czytając na temet poziomu na tym wydziale odniosłem wrażenie, że to jakby. 2-ligowa odmiana medycyny. Nie cisną za bardzo, nie wymagają (tutaj ta anatomia, na którą wszyscy ze wszystkich uczelni w Polsce narzekają na woj-leku okazuje się nietruda"). Jak więc z tym jest? I jak po takim nietrudnym studiowaniu jest ze zdaniem LEP-u
Medycyna ta sama co wszędzie. Porównując do zwykego leku w Łodzi jest tam łatwiej, ale to zmienia się po pierwszym roku. Z OBU KIERUNKOW tak samo łatwo wylecieć, z tym że na wojleku jest mniej osób i tym samym jakby mniej wylatuje".

No ale co do łatwości : bardzo rozwinięta giełda pytań z poprzednich lat ułatwia zdawanie tam egzaminów. Ale ekipa tam się ostatnio często zmienia więc wszystko może ulec zmianie.

PS. Na kolokwiach nie ma już testów z ujemnymi punktami, teraz tylko egzamin tak wygląda (i moim zdaniem współczucie WAM )
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: alba »

Grzybu123 pisze:Porównując do zwykego leku w Łodzi jest tam łatwiej, ale to zmienia się po pierwszym roku. Z OBU KIERUNKOW tak samo łatwo wylecieć, z tym że na wojleku jest mniej osób i tym samym jakby mniej wylatuje".
Znowu bzdury. no coment
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Grzybu123 »

alba pisze:
Grzybu123 pisze:Porównując do zwykego leku w Łodzi jest tam łatwiej, ale to zmienia się po pierwszym roku. Z OBU KIERUNKOW tak samo łatwo wylecieć, z tym że na wojleku jest mniej osób i tym samym jakby mniej wylatuje".
Znowu bzdury. no coment
Proszę o argumenty kolego. W linku masz forum wojleku a nie jesteś na bieżąco?
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: alba »

Grzybu123 pisze:
alba pisze:
Grzybu123 pisze:Porównując do zwykego leku w Łodzi jest tam łatwiej, ale to zmienia się po pierwszym roku. Z OBU KIERUNKOW tak samo łatwo wylecieć, z tym że na wojleku jest mniej osób i tym samym jakby mniej wylatuje".
Znowu bzdury. no coment
Proszę o argumenty kolego. W linku masz forum wojleku a nie jesteś na bieżąco?
Argumenty to Ty powinieneś podać skoro twierdzisz że jest łatwiej.

A dwa mało widzę znasz zasady na forum, przy części profilu dostępnego nie możesz umieszczać linków do stron. Jedynie w polu strona www. I tam masz link.

A na forum wojsk-leka jestem jednak chyba bardziej na bieżąco niż Ty.

O ile wiem to nie studiujesz ani na cywilnym ani na wojskowym więc autorytarne wypowiadanie się na te tematy nie leży chyba w Twojej gestii.

A dwa jakbyś nie zauważył jestem koleżanką a nie kolegą ale to taki drobny niuansik.
aneciatko
Posty: 58
Rejestracja: 3 lip 2009, o 15:01

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: aneciatko »

słuchajcie. byłam dzisiaj w sekretariacie i powiedziano mi, że na wojlek z tych 309 osob papiery donioslo okolo 150 czy coś. i że podobno nie będzie 2 listy. (((( ale wiecie, nie wiem, czy to prawda, może jeszcze jak poprzeczka na lekarski spadnie, o ile spadnie, część ludzi się przeniesie. (((((

[ Dodano: |15 Lip 2009|, o 19:20 ]
tzn poprzeczka prawdopodobnie nie zostanie obniżona ((
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Grzybu123 »

Być może spadnie w następnych rekrutacjach, bo Łódź w tym roku zrobiła tak jakby 2 rekrutacje jednocześnie i stąd to zamieszanie. Na innych uczelniach jak się unormuje próg to będzie wszystko wiadomo.

PS No ale jak na ten rok te 230 to dalej jest ponad 20 punktów mniej niż na innych uczelniach.

Wniosek? Trzeba czekać.

[ Dodano: |15 Lip 2009|, o 20:02 ]
RE : Alba

Po pierwsze przepraszam że nazwanie kolegą, faktycznie nie zwróciłem uwagi na znaczek.

Argument podam jeden : z lekarskiego po pierwszym roku uwalają dużo częściej, więcej ludzi odpada, więcej jest niedopuszczonych w ogóle do egzaminów.

Na wojleku dużo łatwiej zdać biologie i genetyke (macie po prostu bardziej konkretne wymogi, co jest moim zdaniem dobrze) no i brak praktycznego z biologii (który jest bardzo upierdliwy na cywilu)

No i na chemii np. można poprawiać kartkówki etc.

No i co najważniejsze są bardzo rozwinięte giełdy.

No słuchaj wiem o co chodzi i nie wmówisz mnie, że nawet, jeśli ten kierunek na pierwszym roku ma łatwiej niż cywilny.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Asillith »

Czyli lista wojleku niw spadnie szkoda:(
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: alba »

Ile osób odsiali na cywilu w 2008 roku, podaj procenty. Nie ma co przeliczać na sztuki jeśli na jednym roku na cywilu studiuje 300 osób a u nas 180.

Z biologią na dwoje babka wróżyła, Ferenc bywa nie przewidywalny i nie podaje publicznie zakresu wymagań. Tam jest ruletka raz dobrze raz źle. Więc Twój argument z konkretnymi wymaganiami upadł.

Giełdy, rozbudowane tia Bo cywil giełd nie ma, zwłaszcza że woj-lek ma 7 lat aktualnie jako wydział. A lekarski coś koło chyba 8 razy więcej albo i lepiej.
Na cywilu giełdy potrafią ważyć kilka kilo, wystarczy poczytać ogłoszenia na studmedzie o sprzedaży.

O chemii niech się lepiej eliot albo skowronfurion wypowie oni mają na bieżąco fochy prof Fogel która wydaje się byś wytrzaśnięta z kosmosu.

Uważam osobiście, że są pewne standardy i wymagane są one na obu wydziałach. Nie jest wcale nigdzie łatwiej. Bo jest odgórne zarządzenie żeby miernoty z uczelni eliminować, na wszystkich wydziałach. Podkręcają śrubkę wszędzie. Zaczniesz studia pogadasz ze starszymi rocznikami to się dowiesz.
Ale póki nie masz wiedzy pochodzącej z autopsji, ugryź się w język, albo mocno zastanów zanim napiszesz coś co z prawdą ma niewiele wspólnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości