Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: zdzisław »

Grzybu123,
Masz rację tak było za moich czasów ewentualnie dwa roczniki do przodu.
W ostatnich dwóch latach z chemii zaczeło sporo osób nie zdawać. Podobnie z biologii gdzie w pierwszym terminie nie zdało mnóstwo osób.
Tak jak mówie, cały czas wydział się zmienia. Nowe władze postawiły sobie za cel aby wojsk-lek przestał być kojarzony z miernotą.
Dlatego min konczą się awanse, repety w nieskonczoność itd. Nie wiem jak teraz na wydziale cywilnym, ale wiem, że było podobnie.
Moim zdaniem tego typu dyskusja jest trochę bezcelowa:
1) dlatego, że od tego roku rusza mała/duża zmiana w programie nauczania wojsk-leka
2) rada wydziału oraz dziekan postawili sobie cel aby wydział przestał być kojarzony jako gorsze miejsce.
3) zmiana polityki dotyczącej awansów, repet, przedłużek, 4 terminów itd
4) zmiana niektórych prowadzących przedmioty (świeżo mianowani profesorowie, nowe nabytki np prof Fogel)
Dlatego proszę, nie powielajcie tych wszystkich plotek, legend,bajek o tym jaki ten wydział był/jest/będzie lajtowy/dla debili/ itd.

PS:
Grzybu123 pisze:No i co najważniejsze są bardzo rozwinięte giełdy.

Mówisz chyba o wydziale cywilnym. Bo na wojsk-leku giełdy własciwie zaczał tworzyć mój rocznik. Nie chwaląc się ale ja mialem w tym duży udział.
Natomiast do części przedmiotów korzystałem z przepastnych giełd jakie stworzyli studenci z cywila np:
- medycyna sądowa, endokrynologia, zakaźne itd
lukasz01
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2009, o 19:35

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: lukasz01 »

Witam wszystkich! wlasnie zostałem oficjalnie przyjety na wydzial wojskowo-lekarski i sie bardzo ciesze ) czy ktos z Was jest moze z Pomorza?
jedi
Posty: 55
Rejestracja: 9 lip 2009, o 22:55

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: jedi »

Ile masz pkt? Jak to mozliwe ze Cie teraz przyjeli?
lukasz01
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2009, o 19:35

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: lukasz01 »

dopiero sie zdecydowalem bo mialem watpliwosci czy na pewno sie nadaje na ten wydzial. papiery zawiozlem dwa dni temu. a formulke dotyczaca oficjalnego przyjecia slysza wszyscy skladajacy papiery. co do punkciakow to mialem ich 240
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Acetylocholina »

mi powiedzieli, że dzisiaj listy wysyłają
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Frsh »

Ano wolałbym dostać jakiś papierek Został Pan przyjęty, kkty ) Teraz taka lekka niepewność się we mnie zalęgła - a co jak papiery się zgubią, zapomną, jak mnie skreślą ze złego kierunku? Ale co tam, zawsze można iść do Bydgoszczy.
Magducha90
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2009, o 09:07

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: Magducha90 »

Ech! No i zabrakło mi tych dwóch czarodziejskich punktów. Cóż może jednak później jeszcze zrezygnuje te 60 osób hmmm. nawet więcej, które jest przede mną. Póki co idę cierpiec w samotności. To oni wysyłają jakiś list do tych co złożyli papiery no bo w sumie ja złozyłam na analizy i wolałabym już na nich zostac w razie co niz byc na lodzie. To kiedy taki list powinien dotrzec ? Ja zaświadczenie lekarskie trochę poźniej dostarczyłam bo nie mogłam wcześniej ale mi powiedzieli, że to nie problem. teraz się zaczynam martwic.
owsik
Posty: 309
Rejestracja: 19 lip 2008, o 19:24

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: owsik »

Magducha90 pisze:Ech! No i zabrakło mi tych dwóch czarodziejskich punktów. Cóż może jednak później jeszcze zrezygnuje te 60 osób hmmm. nawet więcej, które jest przede mną. Póki co idę cierpiec w samotności. To oni wysyłają jakiś list do tych co złożyli papiery no bo w sumie ja złozyłam na analizy i wolałabym już na nich zostac w razie co niz byc na lodzie. To kiedy taki list powinien dotrzec ? Ja zaświadczenie lekarskie trochę poźniej dostarczyłam bo nie mogłam wcześniej ale mi powiedzieli, że to nie problem. teraz się zaczynam martwic.
punkty sa magiczna wartoscia a potem swiadectwo maturalne a nie zaswiadczenie !
aneciatko
Posty: 58
Rejestracja: 3 lip 2009, o 15:01

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: aneciatko »

mi tez brakły 2 pkt. b.
przelatek
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2009, o 23:05

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: przelatek »

ja mam 229 punktów, dzisiaj dzwoniłem i mi powiedzieli, że mało prawdopodobne, żeby spadły progi, bo przyjęli dwa razy więcej ludzi, żeby usprawnić. i jedyna szansa w tym, że z lekarskiego ludzie będą przechodzić do innych miast i będą zwalniać się miejsca na wojleku, ale wątpię, żeby aż 209 osób zrezygnowało:( pozostaje marzyć o bydzi lub olsztynie albo bulić za płatne:(:( najgorsze uczucie być punkt pod listą.
aneciatko
Posty: 58
Rejestracja: 3 lip 2009, o 15:01

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: aneciatko »

z tych 309 osób papiery przyniosło niecałe 200, wiec nie odpadnie 209 osob tylko góra z jakies 100. ale to i tak za duzo. i tez mysle, ze poprzeczka nie spadnie, bo jest i tak najnizsza z lekarskich w ogole, a ludzi od groma. /
jedi
Posty: 55
Rejestracja: 9 lip 2009, o 22:55

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: jedi »

Prog napewno kilka punktow spadnie, tylko to moze nastapic dopiero we wrzesniu.
joankaaa
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:31

Re: Kandydaci na kierunek wojskowo - lekarski - ile macie pkt??

Post autor: joankaaa »

aneciatko pisze:z tych 309 osób papiery przyniosło niecałe 200, wiec nie odpadnie 209 osob tylko góra z jakies 100. ale to i tak za duzo. i tez mysle, ze poprzeczka nie spadnie, bo jest i tak najnizsza z lekarskich w ogole, a ludzi od groma. /
Dużo za dużo. Hmmm. Martwi mnie to, bo przecież na niestacjonarnych jest jeszcze kilkadziesiąt miejsc. Trochę ciasno będzie
A skąd wiesz, że niecałe 200 osób przyniosło papiery? I niecałe 200 tzn. 180 czy 199? :p To zmienia postać rzeczy bo to jest cała grupa. Asystentów im braknie, żeby wszystkich nauczyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości