Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ryniofit8000 »

Właśnie rozmawiałem o tym z mamą. Ku mojemu zdziwieniu nie ma nic przeciwko temu, żebym studiował w Warszawie
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: olka951 »

No widzisz . Ja długo zastanawiałam się, jaką wybrać uczelnię, czytałam mnóstwo wątków o każdej, przeglądałam strony. Na początku stawiałam na Lublin, bo Warszawa- to przecież inny świat, taka dużahaha. A teraz jestem w 100% pewna, że chcę tam studiować. Oczywiście jeszcze trzeba się dostać, no aletrzeba mieć nadzieję. I ruszyć Witowskiego
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ryniofit8000 »

Niestety w Warszawie są Warszawiacy
Ale na pewno fajnych ludzi też można poznać
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: olka951 »

Przecież Warszawa to mieszanka, pełno studentów,też zagraniczych.
A tak w ogóle- nie wiem czy na weterynarii jest czas na to, żeby wychodzić na miasto i bardziej poznawać ludzi . Na samej weterynarii ludzie też są z całej Polski, więc tu bym się ludźmi nie sugerowała.
Mi bardzo spodobał się klimat samej uczelni, nie wiem czy inne też mają taki kampus, wszystko w jednym miejscu, to dla mnie jest najlepsze .
A jeśli chodzi o pozostałe uczelnie, to chyba złożę też do Wrocławia. Nie wiem czy do Olsztyna- tak straszą, że już sama nie wiem . Lublin ponad 7 godzin drogi, więc odpada. Poznań i Kraków- nawet nie myślałam o tych miastach i nie wybrałabym ich, nawet gdybym miała się dostać. Ja jednak też biorę pod uwagę historię, doświadczenie, wyposażenie, możliwości uczelni.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ryniofit8000 »

Na pewno jest. Mam kuzynkę na lekarskim na WUMie i siostrę rodzoną na stomie w Zabrzu i obie mówią, że był czas na wychodzenie na miasto (może nie jakoś dużo ale był ). Także wydaje mi się, że na weterynarii jakiś czas też się znajdzie.

Ja mam do Olsztyna baardzo daleko ale złożę tam papiery bo angielski rozszerzony piszę obecnie na 80-90% więc tam mam bardzo duże szanse się dostać.
Do Lublina mam najbliżej, ale do Warszawy jedynie pół godziny dłużej pociągiem. (mieszkam w Kielcach)
A zapomniałem jeszcze o Krakowie, tam mam najbliżej, ale tam w ogóle nie będę składał papierów. Wrocławia nie biorę pod uwagę bo daleko (może nie tak wiele dalej niż do Lublina ale do Wrocławia nie ma bezpośrednich pociągów, a do Lublina są) a progi wyższe niż w Lublinie a prędzej bym poszedł do Lublina. Poznań jest daleko, kierunek jest nowy, a prędzej dostanę się do Olsztyna.

Zdajesz maturę w tym roku?
Ja dopiero w 2015
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: talagia »

Moja siostra skończyła medycynę i miała zdecydowanie więcej wolnego czasu niż ja na wecie (co za niesprawiedliwość!). Ale oczywiście czas wolny się znajdzie i to sporo - jeżeli ktoś szybko nauczy się organizować sobie go mądrze i mądrze się uczyć - co nie jest takie proste na początku. A biedronek jest sporo - nawet pod SGGW
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: olka951 »

Ja maturę w tym roku zdaję.
Też słyszałam o tym, że na lekarskim więcej czasu. Jakoś na pewno da się przyzwyczaić, pewnie najważniejsza jest systematyczność.
Talagia, a myślałaś o zabraniu psów ze sobą na studia? Ja raczej nie mam wyjścia, ale nie wiem czy uda mi się znaleźć mieszkanie, w którym będzie można go trzymać no i współlokatorów przede wszystkim. Bo samemu wynajmować mieszkanie to drogo, chyba że stancja ale wtedy raczej mniejsze szanse że ktoś zgodzi się na psa.

Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: talagia »

olka951 pisze: Talagia, a myślałaś o zabraniu psów ze sobą na studia?
Ja swojego psa na studiach mam już 2 lata Wcześniej psiaki były u mnie weekendowo i jak miałam więcej luzu na studiach.
Sama bym nie dała rady - wynajmuje mieszkanie z narzeczonym.
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: olka951 »

O,to super. Jednak udaje się znaleźć takie mieszkanie. Ja trochę obawiam się o czas, ale mam nadzieję że wszystko jakoś ogarnę.

Czytałam, że mieszkając w akademiku łatwiej jest na studiach, zawsze można od kogoś wziąć materiały, zapytać się, wiadomo co dzieje się na uczelni. Nie masz problemu z tym mieszkając w mieszkaniu? Może to głupie pytanie, ale wiesz
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Ines1993 »

Hej

Ja jestem na drugim roku na SGGW. I w zależności, do której grupy się trafi, plan jest nieprzyjazny dla osób, które mieszkają gdzieś dalej od uczelni (u nas w większości było tak - jak plan bez okienek na 1 roku, to na drugim mnóstwo okienek i na odwrót.)
A to co się dzieje na uczelni, to dzisiaj w dobie facebooka nie problem to samo z materiałami, czy pytaniami.
Od I roku mieszkam z chłopakiem, na uczelnię dojazd zajmuje mi około godziny. Okienka - jest bufet, można coś zjeść, a w czytelni na wydziale się pouczyć i nie trzeba taszczyć ze sobą mnóstwa książek.
A co do wolnego czasu - większość osób po pierwszym semestrze się przyzwyczaja do ilości nauki, uczą się jak najefektywniej uczyć itd.
Mi udało się w drugim semestrze zacząć treningi sztuk walki 2 razy w tygodniu po 1,5h oraz wolontariat w lecznicy w soboty i czasem także w piątki po zajęciach. Najtrudniej jest zacząć coś robić bo ma się takie wrażenie, że nie ma się na to czasu (a tak naprawdę traci się czas na TV albo facebooka itp.), ale jak się zacznie to da się wszystko pogodzić.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Kas_ia »

olka951 najlepiej by pewnie bylo, jakbyś mieszkała z kimś, kto również mógłby wyjść z Twoim psem, bo z czasem na uczelni jest roznie, nieraz jest caly dzien oblozony i cięzko wrocic, zwlaszcza jak sie mieszka daleko ( wiadomo, ze mozna wynajac mieszkanie kolo uczelni, ale w W-wie to pewnie kupa kasy takie mieszkanie w centrum, no chyba ze to dla kogos nie problem). Ja mieszkam pod Wroclawiem, autobusem jade 30 minut a i tak nie zawsze mialam czas, zeby przyjechac, wyjsc z psem i zdazyc wrocic, fakt ze nie codziennie się to zdarzalo, ale sie zdarzalo.
Co do tego akademika, to nie szlyszalam nigdy zeby ktos mieszkający poza nim mial jakies problemy z materialami i sama tez takich nie mialam. Materialy mozna przeciez na zajeciach pozyczyc, zawsze tez zaklada się grupę na facebooku, gdzie wrzucane jest mnóstwo rzeczy (notatki, pytania na egzamin itp), wszystkie info tez tam sie zazwyczaj pisze, więc wszystko wiadomo, mozna się zapytac o wszystko
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: talagia »

Teraz właściwie wszystkie materiały są w wersji elektronicznej
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: olka951 »

Właśnie, na Drzwiach Otwartych studenci mówili o planie to samo- jeden rok dużo okienek, kolejny już prawie wcale. Dla mnie okienka to chyba lepsze rozwiązanie, ale może uda to się jakoś pogodzić z psem.
Faktycznie, zapomniałam że teraz życie toczy się na facebooku:D to już nie będę się martwić. Godzina dojazdu to trochę dużomoże znajdę coś bliżej uczelni jednak, bo to już strata dwóch godzin dziennie takie dojazdy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości