kichanie

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
okiim
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2008, o 00:37

Re: kichanie

Post autor: okiim »

a na mnie nic tak nie działa jak guma do zucia w drazetkach nie ma takiej mozliwosci zebym po niej nie kichnąl. slonce mnie nie rusza, tabaka tez nie, nawet z pieprzem ciezko moze jestem uczulony na gumy:D
kamil1987r106
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2008, o 10:03

Kichanie nalogowe :P

Post autor: kamil1987r106 »

okiim pisze:a na mnie nic tak nie działa jak guma do zucia w drazetkach nie ma takiej mozliwosci zebym po niej nie kichnąl. slonce mnie nie rusza, tabaka tez nie, nawet z pieprzem ciezko moze jestem uczulony na gumy:D
Mam ten sam problem Nic nie wplywa na mnie jak guma do zucia potrafie 15-20 x kichnac pod rzad po niej Masakra . podobnie jest jeszcze u mnie z gorzka czekolada probuje sie doszukac skladnikow ktore mnie uczulaja ale nie mam pojecia Co gorsze. jedno i drugie brdzo lubie Moze ktos mi potrafie pomoc wytlumaczyc to zjawisko
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: kichanie

Post autor: persil1991 »

Co do czekolady - to przyczyną jest chyba to, że zawiera ona histaminę (podobnie jak np. orzeszkistąd jest o nich informacja na niektórych produktach np. chipsach typumoże zawierać śladowe ilości orzeszków").
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: kichanie

Post autor: Padre Morf »

persil1991 pisze:Co do czekolady - to przyczyną jest chyba to, że zawiera ona histaminę
Czekolada nie zawiera histaminy - powoduje natomiast jej wyrzut z komórek tucznych co jest przyczyną reakcji alergicznej. W przypadku orzeszków reakcja alergiczna może być bardzo silna (zejścia śmiertelne) i stąd info na produktach.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: kichanie

Post autor: dragonka »

To w tych produktach rzeczywiście mogą być te orzeszki czy to tylko info podane w dziwny sposób, że czekolada może wywoływać takie objawy?
Pewnie się tak zabezpieczają na wszelki wypadek ]
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: kichanie

Post autor: persil1991 »

A u osób nie będących alergikami spożycie czekolady tudzież orzeszków też wywołuje takie reakcje?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: kichanie

Post autor: badger »

dragonka pisze:To w tych produktach rzeczywiście mogą być te orzeszki czy to tylko info podane w dziwny sposób, że czekolada może wywoływać takie objawy?
słyszałem że takie info jest wtedy gdy w jednej fabryce robią przetwory z orzeszków i z innych rzeczy to wtedy na tych wszystkich innych jest napisane że mogą zawierać śladowe ilości orzeszków. Dotyczy to w szczególności produktów chińskich gdzie wszystko robią razem i jak najmniejszym kosztem.
ostatnio na opakowaniu słonecznika z chin miałem informację że może zawierać orzeszki

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 01:02 ]
persil1991 pisze:u osób nie będących alergikami spożycie czekolady tudzież orzeszków też wywołuje takie reakcje?
jak nie masz alergii na czeklade to możesz ją jeść
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: kichanie

Post autor: persil1991 »

badger pisze:jak nie masz alergii na czeklade to możesz ją jeść
Hmm. trochę to dziwne. Czyli u osoby nieuczulonej czekolada nie spowoduje wyrzutu histaminy? Bo wydawało mi się, że na alergika (nawet takiego co na czekoladę uczulony nie jest) czekolada też podziała. Podobnie z orzeszkami.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: kichanie

Post autor: Biochejter »

malwka pisze:Mój tata natomiast pobija wszelkie rekordy. On nie umie kichnąć raz. zazwyczaj jest to 13 razy
Ja tak samo, do 20 razy mi sie zdarza czasem. Najbardziej mnie irytuje jak ktoś na głos liczy ile razy kicham. Na zajęciach i w miejsach publicznych potrafię tak przytrzymać nos że minimalizuję to do kilku, bo nie lubię jak wszyscy się na mnie patrzą idąc ulicą i każdyna zdrowie

Kiedyś tak głośno kichałem na wykładzie że profesor przez mikrofon wrzasnął:tak się kicha na kielicha!", wszyscy w śmiech oczywiście
BialyMurzyn pisze: poniewaz czlowiek odczuwamini orgazm podczas kichania - podobno
Niestety ja mam zupełnie niepodobne wrażenia, a szkoda.
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: kichanie

Post autor: peHa »

u mnie jak mi się chce kichnąć mama krzyczy: popatrz na białe! [biały kolor:D]

teraz kicham po kilkanaście razy dziennie: tabacco.
mokia
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:25

Re: kichanie

Post autor: mokia »

Jesli nie zamkniemy oczu podczas kichania (otwarcie jest baardzo trudne) to nam galki oczne wylecana wierzch
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: kichanie

Post autor: malgosi35 »

mokia pisze:Jesli nie zamkniemy oczu podczas kichania (otwarcie jest baardzo trudne) to nam galki oczne wylecana wierzch
A z nimi odlecą uszy, nos i zęby. Może twoje wypowiedzi, stały by się bardzie poważne.
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: kichanie

Post autor: Zagu »

heheh podobno kichniecie to odczucie 20% przyjemnosci z orgazmu
ale jaka w tym prawda to nie wiem.chociaz jak ja kicham to jest calkiem przyjemnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości