Kierunki studiów - co wybrać?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
anuch199
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2011, o 14:12

Kierunki studiów - co wybrać?

Post autor: anuch199 »

Witam.Jestem z niewielkiej mieściny, chciałabym studiować w Poznaniu na Politechnice, studenci zeszłych roczników nie bardzo chcą odpowiadać na zadawane pytania dot. kierunków, dlatego postanowiłam spróbować tutaj. Ogólnie kierunkiem nr 1 jest weterynaria, ale ze zdaje chemię P raczej mam marne szanse. I stąd moje pytanie. Przeglądałam kierunki na Politechnice Poznańskiej wpadłam na 3 dosyć pasujące mi kierunki: inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa i inżynieria środowiska. jak myślicie, który z tych kierunków jest najbardziej opłacalny i w szukaniu pracy też nie ma problemów? Słyszałam, że podczas studiowania IChiP jest mało zajęć w laboratorium, do tego z praktykami strasznie trudno, bo nie chcą przyjmować studentów. Prosiłabym o pomoc i mniej więcej opisaniu kierunków.

Pozdrawiam
ногомас

Re: Kierunki studiów - co wybrać?

Post autor: ногомас »

Oprócz weterynarii wszystkie kierunki które wymieniłaś nie znajdują pokrycia w późniejszym zatrudnieniu. W Polsce o pracę po takich kierunkach jest niesamowicie trudno gdyż nie mamy odpowiednio rozbudowanego przemysłu chemicznego, to co się u nas robi to produkcja tego co zostało opracowane na zachodzie, a do tego nie potrzebnych jest wielu inżynierów, wystarczą osoby stojące na linii i kontrolujące.

Inż. materiałowa wydaje mi się najciekawsza i dająca największe perspektywy, natomiast inżynierów środowiska mamy już tak dużo że szkoda gadać - na AGH chyba są trzy rodzaje inżynierii środowiska, jest jeszcze na PK i UR - gdzie oni niby znajdą pracę?

Inżynierów chemicznych, z tego co obiło mi się o uszy i z tego co widziałem szukając sobie pracy na wakacje poszukują np. w Norwegii, nie wiem jak w innych krajach, ale tam gdzie jest rozwinięty przemysł inżynierów będą potrzebować, niestety to nie u nas, sam z tego powodu zrezygnowałem z technologii chemicznej na AGH.
anuch199
Posty: 4
Rejestracja: 5 gru 2011, o 14:12

Re: Kierunki studiów - co wybrać?

Post autor: anuch199 »

Dziękuję za odpowiedź. Jednak Ty piszesz, że zrezygnowałeś z technologii chemicznej. Wydaje mi sie, że ta technologia a inżynieria chemiczna to dwie całkiem rożne rzeczy. Na stronie politechniki w informatorze dot. IChiP jest takie coś:

Kariera po studiach:
-projektowanie procesów technologicznych występujących w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, zielarskim itp.
-szeroko pojęty przemysł rolno - spożywczy, farmaceutyczny, zielarski, kosmetyczny, papierniczy, energetyczny
-analizy teoretyczno - doświadczalne procesów technologicznych
-wdrażanie nowych materiało- i energooszczędnych technologii
-nadzór nad uruchamianiem i eksploatacją aparatury przemysłowej
-zatrudnienie w instytutach naukowo - badawczych, szkolnictwie, służbach ochrony środowiska, zakładach budowy aparatury procesowej
-projektowanie nowych instalacji przemysłowych, unowocześnianie istniejących, wykonywanie dokumentacji technicznej

Według takiej rozpiski nie wydaje mi się, że to jakieś mało ciekawe i niemające perspektyw studia.
ногомас

Re: Kierunki studiów - co wybrać?

Post autor: ногомас »

zgadza się dwie inne, ale brak perspektyw jest podobny. Zauważ, że na stronie każdej uczelni jest taki ładny dział jak kariera po studiach, nawet po kulturoznastwie wydaje się, że masz szansę na świetlaną karierę.

IChiP to mnóstwo fizyki i matmy, więcej niż chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości