Kilka pytań do studentów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: Aszyn »

Kopernik.pl o ile się nie mylę, to ich forum.
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: eMdzeJ »

Aszyn pisze:Kopernik.pl o ile się nie mylę, to ich forum.
Kopernika.pl
deridarli
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2011, o 12:53

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: deridarli »

dziekuje
Awatar użytkownika
agnm33
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2010, o 21:58

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: agnm33 »

Witam.
Maam kilka pytań do osób, które studiują medycynę na UJ
Wiadomo, że w Krk akademiki oddalone są od centrum miasta, w którym odbywają się zajęcia. W moim przypadku mieszkanie nie wchodzi w grę na pierwszym roku Czy ten dojazd jest bardzo uciążliwy, a zajęcia tak bardzo porozrzucane jak głoszą legendy, które do mnie dotarły?

Na innym forum widziałam post, w którym jakiś student narzekał na zajęcia, które odbywają się od pon do pt od 8 do 20 z krótkimi przerwami, w których można co najwyżej coś zjeść. To było chyba dosyć naciągane, prawda? Bo kiedy tu się uczyć? Hm Pewnie w nocy

Poza tym, maturę pisałam z języka niemieckiego, a wiem, że na UJ są tylko grupy anglojęzyczne Podstawy ang znam, ale obawiam się, że to mało i będę z tym problemem się jakoś wyróżniać radzicie na wakacjach szlifować język obcy, czy na studiach i tak chodzi głównie o słownictwo medyczne, a gramatyki używa się rzadziej?
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: Glukoza »

Akademiki faktycznie są bardzo daleko od centrum, podobno 10 km. Dojazd jest jednak dosyć dobry tj.kilka linii tramwajowych i autobusy, ale trzeba liczyć pół godziny samej jazdy, no i kawałek drogi na przystanek. W przyszłym roku języki przeniesione zostaną na ul.Grzegórzecką, więc na pierwszym roku prawie wszystkie zajęcia będą się odbywać w okolicy ul.Kopernika.
Plan nie jest taki zły, owszem, też miałam jeden(!) taki dzień od 8.30 do 19, ale zazwyczaj jest około 2 zajęć dziennie. Niestety, dla osób z akademika powrót podczas okienek nie wchodzi raczej w grę, ale są miejsca, gdzie można ten czas spędzić.
Co do języków, to na 1.roku jest tylko angielski i nie ma tu podziału na stopień zaawansowania. Mamy jako wiodący podręcznik medyczny, ale tak naprawdę to każdy nauczyciel inaczej prowadzi lekcje i jest chaos. Ja nie jestem zbytnio obyta z językami, więc nie jest to mój ulubiony przedmiot, ale większość osób nie podchodzi do tego poważnie - po prostu trzeba to jakoś zaliczyć i nie ma czasu na przejmowanie się angielskim przy nawale zajęć np. z anatomii
A wracając jeszcze do akademików, to ludzie je chwalą i jest spokój wymagany do nauki, więc myślę, że zamieszkanie tam to dobry wybór :]
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: michaldance »

Lekarski nie ma aż tak dużo zajęć żeby siedzieć od 8 do 20 więc spoko. No akademiki są kawałek i dojazd jest dobry, ale długi i niestety na tym odcinku są często awarie.

Na języku dasz sobie radę nie martw się, te grupy są średnio podzielone, bo u mnie w grupie są i dobre i słabe z angola osoby
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: york »

a jak jest z planem na stomie, też tak długo?
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: michaldance »

Dłużej niż na lekarskim przerąbane były czwartki, od 8:00 do 17-18
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: york »

jak już mnie to pociesza zajęcia były 5 dni w tygodniu?

ktoś pisał o jakimś spotkaniu zapoznawczym na przyszłych studentów leku, czy jest takie coś dla dentystów i tak mniej więcej w jakim terminie?
Awatar użytkownika
agnm33
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2010, o 21:58

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: agnm33 »

hm, dziękuję za odpowiedzi

Nurtują mnie jeszcze tzw szpilki. Jest 40s na każdą, prawda? I to w tym sensie, że ktoś stoi ze stoperem w ręce i odlicza do każdej szpilki osobno, czy też można krótsze zrobić szybciej i wykorzystać pozostały czas na dłuższe nazwy? I forma zaliczenia jest pisemna (kartka/ jakaś tablica), czy ustna?
Może dziwne pytanie, ale nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce.

mimi11 Słyszałam o tzw dniach zerowych", które kończą się obozem integracyjnym nad Soliną
Tylko trzeba się na to wcześniej zapisać, apropo noclegów w akademikach
Mam nadzieję, że ktoś da jakieś dokładne info o tym jeszcze.
Awatar użytkownika
ms_hag
Posty: 9
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 18:33

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: ms_hag »

Ja mam pytanie jeszzcze co do akademików. czy studentów medycyny obejmuja tylko te ?
Czy można ubiegać sie o miejsce w innym akademiku w centrum?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: york »

o właśnie o Solinie mi chodzi, gdyby ktoś mógł napisać coś więcej
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: Glukoza »

Co do Soliny,to w zeszłym roku dawali folder reklamowy podczas składania dokumentów, więc na pewno wszystkiego się dowiecie.

Akademik na Racławickiej jest w remoncie, tak więc na razie jest niedostępny. W zeszłym roku też interesowałam się akademikami nie należącymi do CMUJ, ale w nich powiedzieli mi, że byłby problem z zamieszkaniem, bo CMUJ jest taki jakby trochę odrębny od UJ i chyba mamy sami sobie radzić ale jeśli Ci zależy, to próbuj. Warto jednak zaznaczyć, że nigdzie nie zaznasz takiego spokoju jak na Prokocimiu, inni studenci są jednak bardziej rozrywkowi

Szpilki to jest w ogóle osobna historia ale nie są takie złe, osobiście mnie nie stresowały zbyt mocno i uważam je za łatwiejsze od testów.
Sprawa wygląda tak, że na kolokwium mamy 30s na preparat (nazwa polska+łacińska, 40 jest na egzaminie), w każdej sali są dwa preparaty, a sal jest 5. Co minutę z głośnika puszczany jest sygnał, na który trzeba przejść do następnej sali (nie da się zostać dłużej, bo już idzie następna osoba). Odpowiedzi zapisujemy na specjalnych kartkach (nie wiem, jak oni odczytują nasze gryzmoły ). Jak się o tym słucha, to może to wydawać się straszne, ale tak nie jest i większość studentów ma całkiem dobre wyniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości