Kilka pytań o specjalizację

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Swiazak
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2017, o 21:28

Kilka pytań o specjalizację

Post autor: Swiazak »

Witam, jestem tu nowy, ale przekopałem pół internetu i nie niestety znalazłem odpowiedzi na moje pytania

1. Czy po skończeniu specjalizacji w trybie rezydenckim (albo w trakcie jej trwania) można robić drugą specjalizację w trybie pozarezydenckim?
2. Jeśli taki przypadek jak powyżej jest możliwy, to zakładając, że obie specjalizacje są dwumodułowe np. chirurgia naczyniowa i jako druga chirurgia onkologiczna, to czy przy tej drugiej miałbym zaliczony pierwszy moduł i wystarczyłoby dorobić 3 lata drugiego modułu, czy wszystko musiałbym zaczynać od nowa?
3. Czy w danym szpitalu, przy ubieganiu się o miejsce pozarezydenckie, trzeba wcześniej przepracować jakiś czas, czy można je dostać z marszu i rozpocząć tam od razu specjalizację bez wcześniejszego zatrudnienia tam?
4. Czy niedostanie się w danej kwalifikacji na np. kardiologię powoduje, że już więcej nie możemy brać udziału w kolejnych kwalifikacjach na miejsca rezydenckie i jesteśmy sakzani tylko i wyłącznie na miejsca pozarezydenckie?

Przepraszam, że tyle pytań, ale po porstu nie miałem skąd wziąć odpowiedzi
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kilka pytań o specjalizację

Post autor: Mårran »

1. Czy po skończeniu specjalizacji w trybie rezydenckim (albo w trakcie jej trwania) można robić drugą specjalizację w trybie pozarezydenckim?
W trakcie nie, jednocześnie można robić tylko jedną, niezależnie od trybu. Po - jak najbardziej. Można zrobić rezka i pozarez., można kilka pozarez. Nie można dwóch rezek.
2. Jeśli taki przypadek jak powyżej jest możliwy, to zakładając, że obie specjalizacje są dwumodułowe np. chirurgia naczyniowa i jako druga chirurgia onkologiczna, to czy przy tej drugiej miałbym zaliczony pierwszy moduł i wystarczyłoby dorobić 3 lata drugiego modułu, czy wszystko musiałbym zaczynać od nowa?
W przypadku modułowych tak. Tylko moduł musi się zgadzać podstawowy, żeby go przepisali
3. Czy w danym szpitalu, przy ubieganiu się o miejsce pozarezydenckie, trzeba wcześniej przepracować jakiś czas, czy można je dostać z marszu i rozpocząć tam od razu specjalizację bez wcześniejszego zatrudnienia tam?
Można z marszu, ale kwestia tego, czy pracodawca zatrudni. Czasem (przy brakach kadrowych, w małych miejscowościach) biorą z pocałowaniem ręki, jeszcze Ci dopłacą. W dużych ośrodkach i klinikach miejsce trzeba sobie wychodzić wcześniej.
4. Czy niedostanie się w danej kwalifikacji na np. kardiologię powoduje, że już więcej nie możemy brać udziału w kolejnych kwalifikacjach na miejsca rezydenckie i jesteśmy sakzani tylko i wyłącznie na miejsca pozarezydenckie?
Nie. Samo niedostanie się nie zabiera Ci rezydentury. Zabiera, jak się dostaniesz na jakąś (niezależnie, czy potem ją zaczniesz i czy skończysz).

Powodzenia
Pani Buka
Swiazak
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2017, o 21:28

Re: Kilka pytań o specjalizację

Post autor: Swiazak »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości