Kilka waŻnych pytan

Mika

Kilka waŻnych pytan

Post autor: Mika »

Hej będę mniała szynszyla. Mam pytanie. Czy Klatka moŻe stać przy kaloryferze ale w takim odstępie Żeby nie zgryzał farby? Jeśli nie to czy moŻe stać pod biurkiem? I jeszcze jedno. Czy szynszyle się szczepi?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: muppet »

Czy szynszyle się szczepi?
- nie slyszalam o czyms takim. wiec chyba nie
Mika pisze:Czy Klatka może stać przy kaloryferze
- nie moze! szynszyle są bardzo wrazliwe i dlatego klatka powinna stac w ciemnym i chlodnym miejscu. Jak postawisz go kolo kaloryfera to sie przeciez ugotuje.
Juz lepiej pod biurkiem ale czy wtedy to tobie nie bedzie przeszkadzac? U mnie w pokoju klatka stoi NA biurku.
Mika

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: Mika »

Na biurku to dopieo by mi przeszkadzała :wink: Pod biurkiem będzie w porządku jeśli tylko im będzie dobrze.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: muppet »

No bedzie mu ciemno przynajmniej. a czy bedzie mu tam dobrze to sie jeszcze okaze Bo szynszyle wolą patrzec na wszystko z góry - a spod biurka bedzie cięzko.
Mika

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: Mika »

To Ty chyba musisz mnieś duŻe biurko :-D Taka klatka to by mi duŻo miejsca zajęła
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: Szyszek1993 »

Ja także nie słyszałem o szczepieniach dla szyszorków.
A odnośnie klatki moja stoi obok biurka w rogu. Jest ciemno i OK. Ja moją klatkę bym nie zmieścił na biurku bo ma 1m długości
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: muppet »

Mika pisze:To Ty chyba musisz mnieś duże biurko Taka klatka to by mi dużo miejsca zajęła
- biurko raczej takie zwykle mam. Musze tu zaznaczyc ze moj szynszyl w klatce juz nie mieszka. A klatka stoi na biurku w dzien - wtedy kiedy mnie nie ma w domu, a jak potrzebuje sie pouczyc to sciagam klatke z biurka i klade na podlodze na te pare godzin. A potem na noc znowu na biurko. Szynszyl czasem lubi w nocy wejsc do klatki na najwyzsza polke zeby popatrzec na wszystko z gory
KIK

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: KIK »

Szynszylek się nie szczepi :) Przynajmniej nie w Polsce. Klatki zbyt blisko grzejnika bym nie radziła stawiać. Pod biurkiem domyslam się, ze masz zwykła szynszylówkę więc się zmieści ale czy nie będzie Ci przeszkadzać? Nie będziesz przypadkowo kopał, szturchał nogą bądź krzesłem klateczki? A na biurku to mi tez nie pasuje. Aby szyla mogła sama zejść na dół musisz jej coś podstawiać, i ciagle ściągasz mieszkanko na dół. Mnie takie coś by nieźle wkurzało jak i nie nawet stresowało.

Dlatego radzę poszukac odpowiedniejszego miejsca :D
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: muppet »

KIK pisze:. Aby szyla mogła sama zejść na dół musisz jej coś podstawiać,
- masz racje - nie pomyslalam od tym. Kolo mojego biurka stoi lozko i szynszyl zawsze skacze z biurka na lozko a potem na podloge.
KIK pisze:Dlatego radzę poszukac odpowiedniejszego miejsca
- no najlepiej by bylo tak jak napisal Szyszek1993 - gdzies w kącie pokoju, zeby nie wadzila i zeby szynszyl mial spokoj w dzien.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: Kiara »

Byłam z moim szynszylem u weta a ten stwierdził,że nie ma powodu żeby go szczepić.Bynajmniej stwierdził,iż nosówka albo inne choroby nie zagrażają tym stworzeniom.Sama byłam ździwionaCo do miejsca.Zgadzam się z resztą,że kaloryfer to nie jest dobra miejsce.Zwierzątko moze ulec przegrzaniu.Radzę klatke postawić w kącie ale troszeczkę żeby tam swieciło słońce.Ja tak mam i mój Puszor żyje w najlepsze.
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: Gochasek:* »

z tym szczepieniem szyszorków jest różnie jaz piszą ludzie ze się obowiązkowo je szczepić a raz ze nie wolno bo nie ma takiej potrzeby to jak to jest
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: Kiara »

Wejdź na fachowe strony o szynszylach to się dowiesz.Szynszyla się nie szczepi chyba,że inne zwierzę domowe jest chore lub przenosi jakieś choróbsko.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Kilka waŻnych pytan

Post autor: nakrecona_malpa »

a jeśli ja mojego czasem biore na dwór to przecież może sie zarazić jakąs chorobą to co szczepić
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości