Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

Klaudia202
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2007, o 18:10

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Klaudia202 »

ktoś napisał że trociny się wysypują poco trociny ja daje same sianko
i pamiętajcie żeby niestraszyć szynszyli bo im sierść wypadnie ze strachu naprawde więc kawalek lysy bedzie uwazajcie

[ Dodano: Pon Lip 30, 2007 18:32 ]
z czego można zrobić domek do klatki dla szynszyla bo niechce kupować napewno będzie hamak ale z czego domek

[ Dodano: Wto Lip 31, 2007 09:18 ]
muj szynszylek ma w klatce tylko półki z czego mu zrobić jakiś domek żeby niekupować napiszcie w odpowiedzi lub na gg papa
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: dream »

mierzymy sobie wymiary domku, idziemy z kartką i wymiarami do OBI czy Liroy Merlin ew co tam mamy pod ręką, mówimy, że chcemy aby pan nam pociął sklejkę brzozową wg kartki, płacimy ok 8zł, kupujemy gwoździe i zbijamy

[ Dodano: Sro Sie 01, 2007 11:23 ]
można też z dużej donicy. albo z gliny ew kupujemy balon, oblepiamy papierem, czekamy az wyschnie i domek gotowy
niki007
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2007, o 11:06

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: niki007 »

Hejka,jeszcze nie oddzywalam się na tym forum,ale wkoncu sie skusze moj nowo nabyty szylek ma jakies 3 miesiace,dzisiaj zaopatrzylam go w duza klatke,a odstepy miedzy pretami maja po 2cm,narazie nie wylazł,ale myslicie ze przejdzie a jak tak to czym to mozna zabezpieczyc zeby nie zjadł i nie wyszedł :) bede wdzieczna za szybką odpowiedz
Energul

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Energul »

Jak obawiacie się o wysokość klatki, to dobrze jest dorobić szklaną wstawkę ze szklanymi półeczkami pomiędzy spodem klatki a prętami. Załatwia to takŻe problem rozsypywania trocin przez zwiarzaki. Pozdrawiam
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: dream »

a wentylacja?
Mysza
Posty: 17
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 15:58

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Mysza »

niki007 pisze:moj nowo nabyty szylek ma jakies 3 miesiace,dzisiaj zaopatrzylam go w duza klatke,a odstepy miedzy pretami maja po 2cm,narazie nie wylazł,ale myslicie ze przejdzie
3-miesieczny juz nie powinien przejść, maluchy za to bez problemu przechodzą przez centymetrowe szpary pomiędzy prętami
marcepanowywieś
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 19:16

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: marcepanowywieś »

Witam!
Mam ogormny problem! Od 5 dni mam szynszyle. Zbliża sie termin sprzątania klatki, a moja szynszyla nadal sie wszystkiego boi. Czytałam ze nie powinno sie wyjmowac ich na siłe z klatki a juz na pewno nie z ich domku. Jak mam posprzatac klatke? Musze wyjąc z niej szylka a nie chce tego robić na sile. Prosze o rade.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: wiza55 »

marcepanowywie&#x15B pisze:Witam!
Mam ogormny problem! Od 5 dni mam szynszyle. Zbliża sie termin sprzątania klatki, a moja szynszyla nadal sie wszystkiego boi. Czytałam ze nie powinno sie wyjmowac ich na siłe z klatki a juz na pewno nie z ich domku. Jak mam posprzatac klatke? Musze wyjąc z niej szylka a nie chce tego robić na sile. Prosze o rade.
Jeśli masz domek to poczekaj aż szynszyla wejdzie do niego i wyjmij ją razem z domkiem, jak będzie chciała pobiegać to sama wyjdzie z domku.
marcepanowywieś
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 19:16

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: marcepanowywieś »

Wszystko pięknie, wszystko ładnie ale domek jest bez dna, i nie da rady wyjąć szynszyli razem z domkiem.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Jejku to bierzesz kawałek tekturki lub poprostu czegoś twardzszego i wsuwasz powoli pod domek a potem trzymając wyjmujesz domek z dnem razem z szynszylem w środku!
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: przyrodnik »

Szyszek1993 pisze:Jejku to bierzesz kawałek tekturki lub poprostu czegoś twardzszego i wsuwasz powoli pod domek a potem trzymając wyjmujesz domek z dnem razem z szynszylem w środku!
Tak nie wolno robić Można połamać szynszylom łapy!

Odwracasz domek i tyle. Otwierasz klatkę i czekasz aż wyjdzie. Często sprzątam klatkę bez wyciągania szynszyli - mają jakąś atrakcję w klatce
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: dream »

marcepanowywie&#x15B pisze:Wszystko pięknie, wszystko ładnie ale domek jest bez dna, i nie da rady wyjąć szynszyli razem z domkiem.
i dobrze. przynajmniej będą czuły się w domku bezpiecznie a nie tak, że zasypiają w domku w klatce a budzą się w domku ale już w niezanym miejscu :p
najlepiej podozyc pod brzuszek szylka rękę i on sam wejdzie. a jeśli nie to lekko go chwycic od góry. {tylko nie za futerko bo mozna wyrwac}
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Agusia »

Ja tam uważam, że szynszylek powinien wychodzić sam. Skoro siedzi w domku, to znaczy, że chce spać, pobyć sam, mieć trochę spokoju. Przecież domek, to jego azyl, własny kącik. Jeżeli już trzeba wyciągnąć szynszylka, to lepiej podnieść lekko domek - sam z niego wyjdzie i delikatnie go podnieść.
A propos - ja sprzątam klatkę bez wyciągania szynszyli. Są zachwycone jak mogą mi poobgryzać łopatkę, poszarpać, porozwalać brudne trocinki . Naprawdę mają świetną zabawę !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości