Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Predator713 »

generalnie polecam też gałązki, półeczki i wszystko po czym szynszyla moż się wspinać nie robiąc przy tym krzywdy ani sobie ani nam
tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: tulka246 »

dziękuję za pomysły na zabawki
napewno coś zrobie mojemu Filusiowi !
Uruczek
Posty: 17
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:29

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Uruczek »

Ja wczesniej mialam klatke po swince morskiej, i bylo dobrze, miala ta z 40X30 i jakos 30,40 cm wysokosci, ale potem udalo mi sie kupic genialna zmutowana klatke, ktora ktos oddal do komisu w zoologicznym i jest swietna. Ma ok 50x30 i 70 cm wysokosci, poczatkowo balam sie ze bez pulek (zanim zdazylam je zrobic) szynszyl bedzie siedzial smutno na kamieniach, ale to co on nauczyl sie wyprawiac, potrafi nadal zaskakiwac Fajne jest to ze ma wysoka kuwete, choc jest ona od klatki po papugach, bo ma dno wysuwane XD
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: pomorek »

W święta zauważyłam ze moje szyszki jak biegaja po pokoju to strasznie im sie podobaja bombki z choinki i takie małe dzwoneczki ^^ Czesto podbiegały do choinki wyciągały sie i siegały łapkami do bombki i tego dzwoneczka- podobało im sie jak dzwonił taki dzwoneczek moze byc dla nich zabawka, albo bombka (tylko musi byc plastikowa). kazde zajęcie jest dla nich forma zabawy:)
Co do klatki to ostatnio opracowałam nowy sposób na powiekszenie domku moim szyszkom. Poprostu połaczyłam dwie klatki ze soba. Jedna postawilam na drugiej, wymontowałam otwarcie z góry dolnej klatki, aby było przejscie i od razu jest wiecej miejsca polecam
Uruczek
Posty: 17
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:29

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Uruczek »

widzialam kiedys cos takiego dla koszatniczki tez chcialam tak zrobic, ale moje klatki sa roznaj szerokosci, wiec odpada
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: wiza55 »

A w czym to przeszkadza?
Wystarczy tą mniejszą umieścić na górze, tak mnw. na środku większej.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Predator713 »

zgadzam się wiza. powstanie cos na kształt wieży babel a tak na poważnie to będzie to nienajgorzej wyglądalo a szynszyla będzie miala więcej miejsca i frajdę
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: pomorek »

Moje połączone klatki sa właśnie różnych rozmirów, ale to w niczym nie przeszkadza, ważne aby były stabilne i połączyć je solidnie drucikiem. jeśli ktoś ma mało powierzchni w domu to warto inwestowac w górę a i szszorki to wolą
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: wiza55 »

Jeśli klatki są łączone to przydałoby się jeszcze jakoś odczepić lub po prostu zostawić otwarte wejście jedo (chodzi o to wewnątrzwierzy"). Ale to chyba oczywiste, bo klatka ma być ogólnodostępna dla zwierzaka
SKATE
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2009, o 18:30

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: SKATE »

Witajcie kupiłem szynszyla i na razie trzymam go w klatce po papudze o wymiarach 54x33x76 dł x sze x wys a teraz zastanawia jaką klatkę jemu kupić ,a czy będzie się dobrze czuł w klatce o wymiarach 100x54x80 dł x sze x wys narazie mam jednego wawi się Nervus
Uruczek
Posty: 17
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:29

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Uruczek »

Niby racja, ale wymiary sie nie zgadzaja w szerokosci, wiec cos by wystawalo, ale w sumie chyba daloby sie to obejsc Troszke pilowania i by dziory nie bylo, za to ladna pulka
SKATE
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2009, o 18:30

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: SKATE »

Ale nie chodziło mi o półkę , mu zrobiłem a wy mi doradźcie jaką klatkę kupić i o jakich wymiarach
Bruce
Posty: 6
Rejestracja: 9 mar 2009, o 20:41

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Bruce »

Kiara, Jestem nowym hobbysta szynszyli, możecie mi doradzić jak mogę zabezpieczyć kable i inne rzeczy przed niepotrzebnym pogryzieniem przez szynszyle ?

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 22:16 ]
macie jakieś pomysły jak mogę zrobić szynszyla domek, żeby wyglądał naturalnie ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość