Kobieta chirurg?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Padre Morf »

yeast pisze:Ja bym stawiala bardziej na ograniczenia fizyczne - czasem potrzeba sily.
to raczej orto Chociaż teraz zestaw przecinak+młotek wychodzi z użycia.
xienka

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: xienka »

Morfeusz pisze:Ja bym stawiala bardziej na ograniczenia fizyczne - czasem potrzeba sily.
Nie, nie. bardziej psychika, choć to w mniejszym stopniu to też
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Padre Morf »

trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że ta praca jest niekiedy mało czysta, przyjemna i pachnąca.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: butterflyleg »

Może i jest. Ale zależy, co kto lubi
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: doktorka »

chirurg to jest rzeczywiscie bardziej meska specjalizacja, pomijajac juz fakt, ze z kobiet chirurgow faceci robia sobie jaja, ze kobiet chirurgow jest malo.

chodzi o predyspozycje fizyczne, jestescie sobie w liceum i nie macie zielonego pojecia jak wyglada praca na bloku operacyjnym, wiec wybaczcie, ale guzik wiecie, a tekstymozna potrenowac sa calkiem zabawne] proponuje wbic w lipcu w upale jakims na blok operacyjny bez klimatyzacji (poki co wiekszosc), na 4h operacje jakas] do samego stania w 3 warstwach ciuchow i czepku potrzeba dobrej kondychy, co dopiero kiedy trzeba sie skupic, uzyc sily, skonfrontowac z smierdzacym nowotoworem, lub bardziej prozaicznie- odchodami pacjenta. tym bardziej, ze nikt kobiety z pracy nie zwolni z powodu okresu dajmy na to, a ten lubi czasem niezle nakopac.

wiec kolezanko Agatho, poki nie zobaczysz jak wyglada praca chirurga, skad mozesz wiedziec, ze chcesz byc chirurgiem? o_O obczaj realia zamiast ogladac kolejny sezonGreys Anatomy w TV] pozdrawiam Cie ja- troche starsza kolezanka Agata] (tylko trocheppp)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Medycyna Lwów »

bo tak już jest że ludzie zanim zaczną te studia i ewentualnie 1,2 roku wszyscy chcą iść na jakąś chirurgia (ja chyba też tak przez moment miałem, ale już mi przeszło, jak ostatnio musiałem stać przy stole operacyjnym prawie 5 h przy operacji pękniętego tętniaka aorty - duszno, nogi bolą, chce się pić, mało miejsca, bo było 2 chirurgów i 2 studentów - my ledwo wystaliśmy, a co mówiąc dopiero dziewczyna.) Praca bardzo ciężka. Istotne jest to ze często w nocy o północy trzeba być pod telefonem jak coś się wydarzy i nie ma że boli tylko trzeba przyjechać na oddział.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Mårran »

Pożyjemy - zobaczymy Wszystko wyjdzie w praniu, jak się dostanie na medycynę i pójdzie na blok. Chociaż ppieram zdanie doktorki i innych, że to raczej męska specjalizacja
Kaamil pisze:ludzie zanim zaczną te studia i ewentualnie 1,2 roku wszyscy chcą iść na jakąś chirurgia
Mnie to ominęło, chirurgiem być nie chcę (a jestem na 1szym roku) i nigdy nie chciałam Mślę, że troszu wcześnie na wybór specki, jak się jest w liceum czy na pierwszych latach medycyny (moim nickiem proszę nię nie sugerować )
Pani Buka
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: doktorka »

Kardiolog pisze:Mnie to ominęło, chirurgiem być nie chcę (a jestem na 1szym roku) i nigdy nie chciałam Mślę, że troszu wcześnie na wybór specki, jak się jest w liceum czy na pierwszych latach medycyny (moim nickiem proszę nię nie sugerować )
no rzeczywiscie to za wczesnie, ale przypomnialo mi sie, ze jak bylam mlodsza to tez cos z tym chirurgiem mialam.to chyba tak jest wiec]
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: butterflyleg »

Być może większości marzących o chirurgii sie nie uda, ale komuś na pewno. Więc nie mozna zakładać, że to minie, albo że liceum to za wcześnie na podejmowanie jakiś decyzji. A nuż się spełnią?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Mårran »

Nie mówię, że się nie uda, po protu mogą zmienić zdanie. Można, upraszczając matematyczni założyć, że każdy, kto chce iść na chirurgię, wybierze później dowolną specjalizację. Wtedy, statystycznie, co któryś wybierze chirurgię. Tak samo z równie popularną (u mnie na roku przynajmniej) pediatrią i innymi speckami

Po prostu bardzo wielu ludzi twierdzi NA PEWNO, że zostanie chirurgami, a potem wybiera się specjalizację już mając pojęcie o niej i wemarzenia nie mają wiele do gadania. Zostaje się chirurgiwem, bo się to podoba, bo było się na bloku i się wie, o co się rozchodzi, a nie dlatego, że się sto lat temuGA oglądało
Pani Buka
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: butterflyleg »

GA
A od czego to skrót?
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Theos »

butterflyleg pisze:A od czego to skrót?
Greys Anatomy
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Ilradil »

Greys Anatomy? Fajny serial, niektórzy oglądają Dr. Housa i ER xD Nie jest to może rzeczywista wizja szpitala, ale może zasiać ziarnko zainteresowania, w końcu chęć zostania chirurgiem nie pojawia się ot tak Do tej fuchy trzeba mieć mocną psychikę, wrodzony obiektywizm, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i wiele wiele innych Ja się wybieram na medycynę, ale nie tylko z powodu filmów, lecz także, że mam trochę styczności ogólnie ze szpitalem Co z tego będzie, przekonam się na studiach, bo mimo, że uważam, że nie miał bym problemów i oporów przed krojeniem człowieka, to nie wiem jak sytuacja będzie wyglądać gdy wezmę skalpel do ręki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości