Kobieta chirurg?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Aszyn »

Akurat do chirurgii nic nie mam, ale np. ciężko mi wyobrazić sobię kobietę ortopedę. Ja sam uważam, że na ortopedę się nie nadaję, bo ani nie mierzę 190cm, ani nie ważę sto kilko i krzepy takiej nie mam, a tam nastawianie, piłowanie, wstawianie endoprotez to nieraz wygląda jak zawody w siłowaniu. Trzech ortopedów czasem trzyma kolesia, że coś nastawić, coś wstawić. W tej specjalizacji drobna kobieta chyba sobie nie poradzi. (ale mogę się mylić)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Stalowy »

Sądząc po moich doświadczeniach z kolanem i ortopedą, raczej nie. W pewnych momentach jeden ortop trzymał mnie w udzie z całej siły, a drugi prawie leżał mi całym ciężarem ciała na kolanie. Obydwaj się zasapali, a były to zaiste potężne chłopy

Moja asystentka z anatomii jest chirurgiem dziecięcym, jest co prawda bardzo szczupłą kobietą ale wydaje się silna i sprawna fizycznie. Można by powiedzieć żylasta Podniesienie nogi, ważącej 15 kg nie sprawiało Jej większych trudności. Poza tym jest osobą z bardzo ciętym poczuciem humoru i sądzę, że w razie czego potrafi się odgryźć
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Arnold »

Pani dr P. się kłania specyficzna kobieta początkowo myślałem że masz z dr Kar. (te pytanie z neuro)
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: wojtak »

Opiszcie lepiej dlaczego ortopeda to musi być kawał chłopa
Wydaje mi się to dosyć ciekawe
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: york »

jeśli jest z ciebie kawał chłopa to się nie przejmuj
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: wojtak »

Już od brata słyszałem, że nadawałbym się na ortopedę, ale nie wiem dlaczego Czy nastawienie zwichnięcia to duży wysiłek?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Kobieta chirurg?

Post autor: Aszyn »

protezę stawu biodrowego to się i młotkiem wstawia i trzeba czasem kilka razy pierdzielnąć

Jak mi obojczyk nastawiali, to 3 znieczulenia, dwóch typów mnie trzyma, a ortopeda kolano między łopatki i ciągnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości