Kofeina w coli

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Kofeina w coli

Post autor: AnnaWP »

Tu dane, które dodatkowo - na ile rozumiem - potwierdzali testem laboratoryjnym.
Podane dane są na objętość ok. 350 ml, więc nawet rekordzistka ma bardzo niską zawartość, nie przekroczyli 60 mg.
caffeineinformer.com/caffeine-amounts-in-soda-every-kind-of-cola-you-can-think-of

Tu z kolei porównanie z kawą i innymi napojami, na mniejszą objętość (270) uzyskujemy wartościnawet 200 mg (co przy objętości 350 dałoby prawie 400mg!)
mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/caffeine/art-20049372
MartynaK90
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2017, o 11:48

Re: Kofeina w coli

Post autor: MartynaK90 »

Jestem miłośniczką kawy-mogłabym pić ją litrami, jednak mam świadomość,że nadmiar kofeiny szkodzi. Dużo czytam i wpadłam na artykuł, który mi się spodobał odnośnie właściwości kofeiny wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/wlasciwosci-kofeiny-jak-kofeina-wplywa-na-organizm.html
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości