Konkurs Forumowy

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Konkurs Forumowy

Post autor: Wojtek37 »

Może byśmy zrobili konkurs forumowy, taki wewnętrzny np. pod szkło pójdzie płyta CD a zadaniem będzie zrobienie zdjęcia ścieżki zapisu zerojedynkowego wypalonego przez laser na płycie , zapis jest widoczny pod mikroskopem ale tak gęsty że powiększenie go do rozmiaru 1mm szerokości zachowując skalę rozmiaru płyta CD miała by wielkość boiska na stadionie narodowym , temu komu uda się przedstawić najbardziej wyraźnie ten zapis zostanie uznany za zwycięzcę .
JohnyM

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: JohnyM »

O, widzę że ktoś ma Mplany. ^^
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: Wojtek37 »

Ja widzę ten zapis ale nie potrafię zrobić wyraźnego zdjęcia i to jest dla mnie wyzwanie na pewno inni sobie z tym dużo lepiej poradzą mimo że ma mplan-flory
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: planapo »

hyhy. troche mi wyglada jak ukladanie konkursu pod swoj sprzet

Ale generalnie idea mi sie podoba. Nie wiem czy stricte konkursu czy nie (kto bedzie wybieral i na jakiej podstawie), moze czegos na ksztalt tego co jest na zagranicznym (swego rodzaju comiesieczny plebiscyt). Mysle ze pomysl rzucania jakiegos hasla i potem kto chce foci na ten temat moze byc dla wszystkich bardzo rozwijajacy, bo patrzac na to samo kazdy czlowiek widzi cos innego i to bywa fascynujace - ja chce ogladac te Wasze podejscia I sam chetnie tez wezme udzial.

Osobiscie jestem za mierzeniem sie wspolnie z tematem, czy konieczne jest wylanianie najlepszego"? Mam watpliwosci.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: Wojtek37 »

Ok. Masz rację nie będziemy wybierać zwycięzców. Mimo że mam sprzęt teoretycznie do tego to brak doświadczenia stawia mnie daleko daleko w tyle i jestem pewien że zdjęcia osób z doświadczeniem będą efektywniejsze.
Inaczej, proszę was o zrobienie zdjęcia płyty CD konkretnie zapisu , śladu po wypaleniu lasera , nie DVD i nie Blue rey bo tam zapis jest mega gesty i ledwo go widać
JohnyM

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: JohnyM »

Brzmi Ciekawie, pokazuj co stworzyłeś, za parę dni powinienem mieć epi od PZO, to też popróbuje. A pomysł ciekawy, na taki cojakiśtam czas challenge
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Wojtek37 »

a tak wygląda ślad po wypaleniu lasera na płycie CD
Załączniki
cd.png
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Pickul »

Wojtek, płyta pod jakim powiększeniem ? Ale masz sprzęt, wow !
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Wojtek37 »

Jacek zdjęcie wyszło z pod dwudziestki metalograficznegoplanfłuora ale było tak beznadziejne że bez obrobienia w programie nie ma szans każde zdjęcie wyjściowe to półprodukt tak samo w fotografi produktoej którą się ostatnio zajmuję dla żony bo wymyśliła sobie sklep internetowy i natrzaskałem ponad 5 tyś zdjęć fakt że sporo się przy tym nauczyłem od pół roku co niektórzy myślą że zdjęcia sa katalogowe, co do zapisu program zdziałał cuda na zdjęciu wygląda jak by był z pod setki ale jestem pewien że zrobisz lepiej , pokaż mi to ale chwila jest jesy jeden problem odległość robocza musi być większa niż 2mm bo ślad po wypaleniu jest w połowie płyty potem po drugiej stronie jest srebrna powłoka odbijająca że by światło wróciło gdy by zedrzeć tę powłokę można by było zrobić w świetle przechodzącym w jakiejś polaryzacji albo dic-u to napewno będzie skuteczniejsze.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: planapo »

Kurcze na razie fail na calej linii, w ogole prawie nie widze tych wzorkow. Cos tam na 20x majaczy, probowalem ze szkielkiem na 40x - nic, probowalem na wodnym 60x - tym bardziej.
JohnyM

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: JohnyM »

Za grube. U mnie CFN PF 20x sięga, ale grubość szkiełka nakrywkowego rujnuje obraz z 20x, przydałaby się 20x metalowa. Najlepiej mi wychodzi na Ach10 PZOx ale tu jest za słaba rozdzielczość. Na dniach oczekuję Met3 od PZO z epi 40 ale wątpię, żeby się zmieściło w WD. A DVD nawet nie próbuj, trzeba by łamać płytę i rozdzielać warstwy, chyba że masz te archaiczne jednowarstwowe.
Pełny kadr:
1.jpg
Crop:
2.jpg
MegaCrop:
3.jpg
Pełny kadr w stylu Wojtka:
4.jpg
Crop:
5.jpg
MegaCrop:
6.jpg
Ps: chyba to wszystko jest w złym temacie
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: planapo »

hmmm. Rozlupalem plyte bo rzeczywiscie warstwa jest na samym dnie". Oto co wyszlo w klasycznym preparacie. Wszedzie byly takie same prazki, zadnego zroznicowania pyta z win xp
Załączniki
cd.jpg
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Konkurs Forumowy

Post autor: Wojtek37 »

Dziwne , a znajdź jakąś CD starą i zrób w ten sam sposób tak że by był zapis zerojedynkowy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość