Konkurs kuratoryjny 2015/16

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Nieszczęsny
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, o 18:18

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Nieszczęsny »

Ja w tym roku przeszedłem do rejonowego z biologii, ale strasznie się cykam, bo straciłem chyba 4 punkty za najprostsze zadania, bo z doświadczeń. Wydaje się, że niby łatwe, bo wszystko podane i wystarczy użyć mózgu, ale klucz nie uznał moich odpowiedzi. A kolega jak napisał, że owad ma kończyny, to wszystko OK Ja napisałem w jednym zadaniu za dużo, a w drugim za mało Teraz wkuję chyba wszystkie możliwe doświadczenia na pamięć. Jak Wam idzie nauka, bo mi tragicznie, ale coraz lepiej i coraz większa motywacja. Dziś wreszcie zerknąłem to atlasu anatomicznego. Przygotowuję się z podręczników 1-3, z 2 podręczników z rozszerzenia do liceum, vademecum, atlasu i internetu (głównie jakieś obrazki albo filmiki jeśli chodzi o to ostatnie). Napisałem tego posta jeszcze w innym miejscu, bo jestem nowy tutaj i nieogarnięty i dopiero potem napisałem w aktualnym temacie. Wiecie jak usunąć posta?
Nieszczęsny
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, o 18:18

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Nieszczęsny »

Nikt mi nie odpowie ?
natka15
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2015, o 08:27

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: natka15 »

Hej dzisiaj pisałam rejonowy etap i to była masakra
Wiem, że nie przejde ale licze na ok. 20 punktów a wy kiedy macie rejony?

Nieszczęsny
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, o 18:18

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Nieszczęsny »

Ja mam w poniedziałek. Wygrałem jakiś inny konkurs i mam już trochę dodatkowych punktów. Poza tym bardzo dobrze napisałem próbne egzaminy gimnazjalne (takie płatne, zamówione dla klasy), więc już się trochę mniej stresuję, bo nawet jak mi się nie uda, to nic się nie stanie. Jakie miałaś najtrudniejsze zadania? Poza tym jeszcze znasz wyniku, to nie osądzaj Być może zaliczą Ci rożne głupoty, o ile odpowiedziałaś na wszystkie pytania
natka15
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2015, o 08:27

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: natka15 »

Odpowiediałam na wszystkie
Ogólnie mieliśmy bardzo dużo zadań, bo 35 i treści zadań były długie i trzeba bylo z dwa trzy razy przeczytać, by zrozumieć o co chodzi
Poza tym czasu było za mało
Dla mnie najgorsze było uzasadniać dlaczego taką odpowiedź wybrałam a nie inaczej, w ogól nie wiedziałam co napisać

natka15
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2015, o 08:27

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: natka15 »

Życzę ci powodzenia

Saprobiont
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2014, o 15:56

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Saprobiont »

Ja też piszę w poniedziałek. Najbardziej obawiam się doświadczeń, ponieważ na tym straciłem najwięcej punktów w etapie szkolnym.
Życzę wszystkim powodzenia
Nieszczęsny
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, o 18:18

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Nieszczęsny »

Dzięki i nawzajem. Ja tez się doświadczeń obawiam. Niby bardzo łatwe, ale klucz się może przyczepić
Nieszczęsny
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, o 18:18

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Nieszczęsny »

I jak poszło? Mi słabo. Wiedziałem więcej niż napisałem Trochę ze stresu, trochę z roztargnienia. Wydaje mi się, że mam jakieś szanse przejścia do następnego etapu. I jak jest do zdobycia 60pkt to ile można stracić w mazowieckim? Bo chyba straciłem z 9 - może trochę mniej, może trochę więcej.
Saprobiont
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2014, o 15:56

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Saprobiont »

Poszło mi średnio. Pytania odnoszące się do człowieka nie były jakieś trudne i zrobiłem je dobrze, ale na reszcie straciłem pare punktów . Zawsze są jakieś szanse na przejście. Nożna stracić maksymalnie 12 punktów.
Nieszczęsny
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2015, o 18:18

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Nieszczęsny »

Ja na pewno straciłem w zadaniu z tkanki roślinnej i tym zadaniu o jajach gadów. I jak wcześniej liczyłem to jeszcze jakieś 5 punktów straciłem.
Venus
Posty: 41
Rejestracja: 2 lip 2015, o 15:52

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Venus »

Czy kontynuujemy pytania?
Daria_28
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2015, o 15:23

Re: Konkurs kuratoryjny 2015/16

Post autor: Daria_28 »

Hej, jestem z woj. mazowieckiego i dostalam się do etapu wojewódzkiego Moglabym przyłączyć się do zadawania pytań?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości