Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Hej, zakładam temat na tegoroczny konkurs. Możecie pisać z czego się uczycie, wysyłać jakieś notatki itd. Czego się spodziewacie w tym roku na konkursie? //śląskie
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

Ja się uczę głównie z podręczników i vademecum OPERONU dla gimnazjów, wydanie 2014.
Oczywiście, testy z poprzednich lat też zacznę przerabiać, ale trochę później może // lubuskie
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Na jakiej stronie macie testy? Przydałoby się żebym zrobił też testy z innych województw.
W śląskim:
womkat.edu.pl/pl/Konkursy/Konkurs_kuratoryjny_-_Biologia
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: KJx »

To Vademecum z Operona jest okropne. Osobiście, polecam vademecum z biologii z Grega! Świetna książka. Znalazłem w niej odpowiedzi na każde pytanie z testów konkursowych (przerobiłem wszystkie z każdego etapu, każdego województwa!).
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Vademecum z Operona też średnio przypadło mi do gustu. Tak jak mówisz, repetytorium z Grega jest świetne.
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

GREGA też mam, a z OPERONU czytam po prostu
Po prostu każdy woli inne książki
Lubuskie:
ko-gorzow.edu.pl/category/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-i-turnieje/konkursy-przedmiotowe/

* Czy oprócz biologii, startujecie też w innych konkursach przedmiotowych? Ja startuję w KP z biologii, chemii, fizyki i matmy
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: KJx »

Dość sporo tych konkursów, ambitnie. W której jesteś klasie?
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

W trzeciej.

Z matematyki jestem już laueratem ( w klasie 1 finalista, w 2 lauerat ), z fizyki jestem finalistą ( w klasie 2 ), z biologii prawie dostałem się do III etapu, a chemię napisałem w zeszłym roku na 15 %
Ale moja wiedza mocno się poszerzyła, więc jestem dobrej myśli
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

Jakbyście chcieli porad dot. fizyki i matematyki, to piszcie
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Hej. Jest tu ktoś?
Jak przygotowania do konkursu, uczyliście się przez ostatni miesiąc?
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Tak, w sumie cały czas. Jak robię testy to wychodzi zawsze mi kilka punktów ponad progiem (52 / 60 do następnego etapu, zazwyczaj mam około 55-57)
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Ja zaczęłam przygotowania jakieś 5 dni temu i uczę się w sumie co drugi dzień, samo tak jakoś wyszło.
Przerobiłam póki co tylko mszaki, paprotniki, rośliny nagonasienne i okrytonasienne, ale bez nauki na pamięc kwiatostanów i typów owoców. Teraz chyba pora na tkanki roślinne.
Oprócz biologii startuję w tym roku jeszcze w matematyce.
Wow, kukulka333 jestem pod wrażeniem
Ja też muszę w końcu wziąć się w garść i zacząć pracować więcej i systematycznie.
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Hej. Jestem z woj.śląskiego i mogę podzielić się moim doświadczeniem. Po wakacjach idę do 3 gimnazjum (serio, szybko mija mi gimnazjum?). W roku szkolnym 2016/17 zostałam moim wymarzonym laureatem z biolci Uczyłam się sama (zero korków) z Biologii na czasie zakres rozszerzony Pierwszy etap to cała 1 cześć roszerzona (niebieska książka z ławicą ryb). Na pierwszy etap można pominąć mitozę i mejozę (dopiero 3 etap). Plus nauczyłam się o fotosyntezie z drugiej części tylko jedną lekcję z wykresami,które się pojawiają. Drugi etap był to człowiek. Druga część Biologii na czasie. Trzeci etap to trzecia cześć serii plus cześć zakresu podstawowego z liceum(ochrona przyrody). Dodatkowo korzystałam z Teraz matura-biologia. Przed finałem uzupełniałam wiadomości o treści z Villego i Campbella. Teraz sobie zakupiłam serię książek z wyd.OMEGA Trening przed maturą". Super Przerabiałam matury rozszerzone z biologii w starej formule ( poziom prawie taki sam i zadania się czasem pokrywają). Mam też repetytoria z Grega- gimnazjum i liceum, ale jakoś bardzo okrojone to wszystko. Osobiście uważam,że podręczniki i repetytoria do gimnazjum to za mało Chociaż w tym roku może biologia być łatwiejsza, bo była tylko (chyba) 24 laureatów. (Drugie miejsce od końca pod względem laureatów). Byłam również laureatem z matematyki (test był dla mnie prosty). Z dodatkowych książek to Koło matematyczne w gimnazjum. Mogę się pochwalić finalistą z chemii (jako jedyna drugoklasistka z delegatury częstochowskiej byłam na II etapie i na finale, więc mimo braku kilku punktów jestem zadowolona). Mam nadzieję,że będzie chciało wam się przeczytać. PS nie chwalę się. Jak coś, będziecie chcieć to pisać. PS2 Nie wiem na co idę w tym roku oprócz wyżej wymienionych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości