Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
mamina
Posty: 74
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:28

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: mamina »

Cześć, jestem 3 klasie gimnazjum i mam wielkie ambicje, aby zostać laureatem z biologii. W 2 klasie byłam w etapie wojewódzkim, tak nie wiele brakowało do laureata. Ale nie poddaję się i próbuję znowu! Miałam przerwę od biologii, ale już zaczynam powtarzać materiał do 1 etapu, który będzie u nas na Śląsku 15 listopada. Kto pisze wtedy też?
Na całe szczęscie nie ma w tym roku vademecum maturalnego ufff. ale są za to książki o drzewach i krzewach Jak do tego podchodzicie, będziecie zwracać na nie dużą uwagę? Śląsk, łączmy się
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Witajcie

Polecicie mi jakiś porządny atlas anatomiczny?
Bo chcę sobie kupić, u nas jeszcze regulaminów nie ma, ale przewiduję etap szkolny na mniej więcej 20 listopada. trochę czasu jest, ale mam uraz z tamtego roku - punkt do wojewódzkiego
Paulina001
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2013, o 11:29

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Paulina001 »

Cześć mamina! Ja też jestem ze Śląska. W tamtym roku brakowało mi dwóch punktów do laurata. W tym roku nie mam pojęcia jak uczyć się z tych atlasów. Tam jest tyle tych drzew Myślę, że mogą być na pierwszym i trzecim etapie. Na razie jestem na etapie powtarzania 1 klasy, a kiedy i jak zabiorę się za te atlasy i klucze to nie wiem. Pani powiedziała, że weźmiemy pod uwagę tylko te najważniejsze. A ty jak się tego uczysz?
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Co myślicie o Małym atlasie anatomicznym Ryszarda Aleksandrowicza?

Mam atlas Tajemnice ciała z Nowej Ery, ale chcę mieć jakiś nowy
emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

Hej, cieszę się, że powstał i w tym roku taki temat, bo szczerze mówiąc, czasem już sama nie wiem gdzie czego szukać

Jak wielu z was, jestem w III gim i właśnie jestem na etapie zakuwania (ładnie mówiąc ) do pierwszego etapu. U mnie ( mazowieckie ) jest to już 18 października, i szczerze mówiąc bardzo zazdroszczę ślązakom za ten 15 listopad!

Jako wzrokowiec ja przerabiam sobie podane podpunkty notując no i oczywiście czytając.

Ernestoo - jestem pod wrażeniem rozumiem, że bardzo lubisz się uczyć, bo ja mając juz laureata uznałabym kompletnie bezsensowne staranie się o kolejny tytuł laureata/finalisty - po prostu by mi się nie chciało, bo oprócz wiedzy oczywiście, nic więcej nie zyskam jeśli chodzi o profity do LO A tu jeszcze masz na koncie takie sukcesy! Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

A warmińsko-mazurskie ma 25 listopada!

Jeszcze trochę czasu jest, muszę się porządnie przygotować

Dziwi mnie tylko, dlaczego w literaturze wymienili np. Vademecum maturalne.
emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

O kurde, ponad miesiąc więcej czasu to jednak duża różnica.

To mazowieckie samo problemy robi Z wosu zrobił się tak naprawdę interdyscyplinarny, i laureat daje tyle co finalista Nie wystarczy zrobić trudniejszy konkurs zamiast ograniczać korzyści laureatów?

Ale nie mamy Vademecum
Awatar użytkownika
Dragi
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 12:46

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Dragi »

Powoli zaczynam wam zazdrościć, że macie jakieś ptaki albo zielsko
Myślę co oni mogą dać z tej genetyki, ale nic oprócz krzyżówek genetycznych nie przychodzi do głowy no i może jeszcze choroby
Tak nawiasem to ja mam na etapie rejonowym ten Mały atlas anatomiczny". Patrzyłam na niego na necie (chomikuj ), ale nie mam porównania wielkiego są trochę przedpotopowe obrazki, ale spoko na nich widać i jest dużo tekstu.
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

Hej
Jestem w 3 klasie gimnazjum, więc to już moja ostatnia szansa, więc zamierzam się przyłożyć. W poprzednich latach zawsze zabrakło punktu, aby przejść dalej. Jestem z warmińsko-mazurskiego, więc do 25 listopada, mam jeszcze trochę czasu. Współczuje mazowieckiemu że ma tak szybko i życzę powodzenia .

Jakie vademecum polecacie?
Ja przerabiam książki Puls życia i Repetytorium Gimnazjalisty
A atlas czy Tajemnice ciała wystarczają?

i Ile czasu spędzacie nad Biologią? - chcę mieć motywację
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

RedGuitar pisze:Hej
Jestem w 3 klasie gimnazjum, więc to już moja ostatnia szansa, więc zamierzam się przyłożyć. W poprzednich latach zawsze zabrakło punktu, aby przejść dalej. Jestem z warmińsko-mazurskiego, więc do 25 listopada, mam jeszcze trochę czasu. Współczuje mazowieckiemu że ma tak szybko i życzę powodzenia .

Jakie vademecum polecacie?
Ja przerabiam książki Puls życia i Repetytorium Gimnazjalisty
A atlas czy Tajemnice ciała wystarczają?

i Ile czasu spędzacie nad Biologią? - chcę mieć motywację
Hej To tak jak ja, wszystko tak samo.
Skąd dokładniej jesteś? Ja z Ełku (no, dokładniej z okolic)

Ja mam właśnie Tajemnice ciała i w zupełności wystarczy, został on przecież wymieniony w literaturze.
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

No ja troszkę dalej z Bartoszyc

Zastanawiam się nad kupieniem tego vademecum maturalnego, a ty korzystasz z czegoś takiego?
emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

Dziś pisałam chemię i szczerze, jestem załamana, bo podnieśli próg do 85% co oznacza że na 20 pkt można 3 stracić. W porównaniu z poprzednim rokiem, poziom I etapu jest tak wysoki że zaczęłam się mocno bać biologi. Ale niby z biol mazowieckie miało niewielu laureatów także może nas oszczędzą
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

RedGuitar pisze: Zastanawiam się nad kupieniem tego vademecum maturalnego, a ty korzystasz z czegoś takiego?
Nie, ja nie mam tego vademecum I też się zastanawiam czy kupić.
emeczka pisze: Dziś pisałam chemię i szczerze, jestem załamana, bo podnieśli próg do 85% co oznacza że na 20 pkt można 3 stracić. W porównaniu z poprzednim rokiem, poziom I etapu jest tak wysoki że zaczęłam się mocno bać biologi. Ale niby z biol mazowieckie miało niewielu laureatów także może nas oszczędzą
Już? Już pisałaś konkurs?
Oj, to trzymam kciuki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości