Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

emeczka - trzymam kciuki żebyś przeszła z chemii, na pewno nie było aż tak źle, nie orientuje się jak to jest w województwie mazowieckim - to był etap szkolny?
co do biologi, spokojnie musisz polegać na swojej wiedzy, przecież trzy lata nauki w gimnazjum musiały zostawić jakąś ścieżkę wiadomości, życzę powodzenia

w waszych województwach jest konkurs z wos-u
w warm-maz dopiero w tym roku jest po raz pierwszy i szukam jakichś testów, bo mam zamiar startować
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

RedGuitar pisze: w waszych województwach jest konkurs z wos-u
w warm-maz dopiero w tym roku jest po raz pierwszy i szukam jakichś testów, bo mam zamiar startować
Serio jest? No nareszcie! :p Ale nie wystartuję, mam jeszcze gegrę i histę .
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

ja muszę z Polskiego, w sumie wcale nie chcę, ale mam nauczycielkę która jakbym nie poszła, nie dałaby mi spokoju -.-

Serio jest? No nareszcie! :p Ale nie wystartuję, mam jeszcze gegrę i histę .[/quote]

Jest, jest , i w sumie zagadnienia podane, to cała 2 klasa gimnazjum, a z 3 to tylko relacje z innymi państwami, teraz tylko się uczyć
emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

Chemia była jako druga, 7.10 była fizyka

Nie-dziękuję!

W mazowieckim z wosu jest, ale tak jak rok temu, nie jest organizowany przez kuratorium, tylko przez jakieś prywatne, tak jak np. filozofia. I przez te całe zamieszanie z rekrutacjami, że było za dużo laureatów, zrobili to co z interdyscyplinarnymi - czyli laureat ma takie same korzyści co finalista ( 13pkt ) bez ominięcia rekrutacji.
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

Znalazłam vademecum biologiczne w internecie.
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

oj, dopiero teraz zauważyłam, że są to tylko niektóre strony
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Trzeba się ogarnąć do tego 25 listopada. to moja ostatnia szansa.
W tamtym roku, jak na złość miałam 49 punktów (od 50 etap wojewódzki).

Ale w podstawówce się udało Zawsze pozostanie sentyment ♥
RedGuitar, startowałaś w podobnych olimpiadach w szkole podstawowej?
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

Tak z przyrody, tam także 1 punkt do woj. - podwyższyli próg, jak pech to pech, w 1 klasie gim. też zabrakło mi jednego punktu - ktoś znalazł błąd w ostatnim zadaniu z łańcuchem pokarmowym, zmienili poprawną odpowiedzieć i po punkcie
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

RedGuitar pisze:Tak z przyrody, tam także 1 punkt do woj. - podwyższyli próg, jak pech to pech, w 1 klasie gim. też zabrakło mi jednego punktu - ktoś znalazł błąd w ostatnim zadaniu z łańcuchem pokarmowym, zmienili poprawną odpowiedzieć i po punkcie
To rzeczywiście pech Ja się dostałam bez problemu - miałam 81% w etapie szkolnym, a w wojewódzkim 84% i zostałam laureatem - z trzecim wynikiem. Tylko, że na etap wojewódzki musiałam dojeżdżać aż do Olsztyna. Nie byłam nawet świadoma rangi konkursu wtedy

Tylko teraz musi mi się udać ^^ W tamtym roku dopadł mnie pech, a w 1 klasie nie pozwolono mi startować.
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: RedGuitar »

gratulację, gratulację, gratulacje będzie co wspominać

Ja w drugiej klasie sobie odpuściłam czego żałuję, chociaż sądzę że konkurs też był ciężki.

Teraz daję z siebie ile mogę i siedzę nad książkami, mam nadzieję że Nam się uda
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

RedGuitar pisze:gratulację, gratulację, gratulacje będzie co wspominać

Ja w drugiej klasie sobie odpuściłam czego żałuję, chociaż sądzę że konkurs też był ciężki.

Teraz daję z siebie ile mogę i siedzę nad książkami, mam nadzieję że Nam się uda
Dzięki Ja też mam taką nadzieję Ale wiecznie nie mam czasu porządnie przysiąść.

Cieszę się, że jesteś Nareszcie ktoś jest z mojego regionu
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

emeczka, już wiesz jak ci poszło? Mniej więcej
doma660
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2012, o 17:07

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: doma660 »

Hej
Rok temu (2 klasa) brałam udział w konkursie biologicznym - woj. kuj-pomorskie - Może niektórzy pamiętają mnie z tego forum wtedy? Niestety nie udało mi się zdobyć laureata i teraz próbuję ponownie. Konkurs mam 5 listopada. Czasu coraz mniej i coraz bardziej się boję. Wiem, że mam ostatnią szansę i stresuję się okropnie. Oprócz tego biorę jeszcze udział w konkursie z j.polskiego, matematyki, fizyki i chemii, ale do nich nie przykładam się zbytnio z nauką - idę tylko po to, żeby spróbować swoich sił i nie odmawiać nauczycielom, którzy by nie dali mi spokoju gdybym nie poszła Na biologię poświęcam za to swój cały wolny czas i mam nadzieję, że tym razem się uda.
Co sądzicie o organizowaniu konferencji tak, jak rok temu i wspólnym uczeniu się?

Pozdrowionka i powodzenia w nauce!

P.S: Ernestoo ! WOW! PODZIWIAM I GRATULUJĘ!
Ale kolorowy post mi wyszedł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości