Konkurs Przedmiotowy z biologii 2012/2013 gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
kebbabb
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2012, o 21:38

Konkurs Przedmiotowy z biologii 2012/2013 gimnazjum

Post autor: kebbabb »

Przygotowuję się do konkursu przedmiotowego z biologii do 2 etapu. Może jakieś podpowiedzi jak się skupić na nauce, bo 1 etap przeszłam ucząc się 2 dni. Jakieś podpowiedzi na czym najbardziej się skupić w anatomii i z jakich książek korzystać? Piszcie co chcecie na ten temat
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Konkurs Przedmiotowy z biologii 2012/2013 gimnazjum

Post autor: fankopia47 »

Wiem , że temat nieaktualny, ale może ktoś w przyszłości bedzie czytał, to coś na tym skorzysta. Powiem tak - dużo zależy od tego w jakim województwie odbywa się konkurs przedmiotowy. Konkursy przedmiotowe w mazowieckim są bardzo trudne, a np. w kujawsko-pomorskim łatwiejsze, co jest podyktowane liczbą uczniów w danym województwie. Wygrałam konkurs przedmiotowy z biologii. Powiem jak to zrobiłam:
1. Uczyłam się sumiennie każdego tematu dokładnie z lekcji na lekcję.
2. Do klasówek przygotowywałam się bardzo dokładnie, powtarzając osobno każdy temat.
3. Tydzień przed etapem rejonowym wzięłam chorobowe i codziennie przez osiem godzin uczyłam się biologii, z dwóch rodzajów podręczników- tego z lekcji i dodatkowych, które dała nauczycielka ( Nowa Era i chyba WSiP)
4. Materiałami dodatkowymi do konkursu, które dała nauczycielka nie zajmowałam się na lekcjach, lecz na przerwach.
5. Przed etapem wojewódzkim powtórzyłam schemat, tyle że troszkę bardziej skupiłam się na materiałach dodatkowych.
6. Pamiętajcie - zawsze najtrudniejszy jest etap rejonowy, bo tam jest największy odsiew. Należy przygotować się do niego sumiennie, a potem to już z górki.
7. Jeżeli do głowy przyjdzie Wam branie udziału w Olimpiadzie Biologicznej w Liceum, to wbijcie sobie do głowy, że ten schemat się nie sprawdza! Żeby wygrać olimpiadę i zwolnić się z matury, trzeba poświęcić się co najmniej przez rok tylko i wyłącznie jednemu przedmiotowi, olewając wszystkie inne. Jeżeli tego nie zrobicie-nie wygracie olimpiady.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości