KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
farba

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: farba »

Biogen amen dla ciebie. Nie wiem czy ja jestem niekomunikatywna czy ludzie maja problemy w odebraniu tego co mowie.
Co do biotechnologa to kochanie sprobuj dostac sie na UIC a jak nie wierzysz to ci moge przeslac moj transkypt ocen i wtedy mozemy pogadac. Wogole nie rozumiesz tego co napisalam, ja doskonale wiem co to GMo i nie wciskaj mi tu jakiejs ciemnoty ze ja sie jeszcze duzo musze nauczyc bo mysle ze z moja wiedza nie jest zle. Jakbys siedzial w tym na prawde i robil research in experimental biology tak jak ja to bys sie nawet nie wyglupial takimi tekstami. Pozatym forum jest po to by wyrazac swoje zdanie i to ze moje zdanie jest inne od twojego wcale nie oznacza ze jestem niedoksztalcona a tylko pokazuje twoj zawezony umysl z ktorego chyba naukowca nie bedzie(naukowcy bowiem sa otwarci co wiem po wybitnych profesorach z ktorymi mi sie udalo pracowac). Tak to kazdy moze stwierdzic.daj mi jakies konkrety, badania, artykuly, udowodnij swoj punkt widzenia a nie szastaj swoja wlasna opinia bo to niestety tylko pokazuje twoj niski poziom intelektualny.A jak bys cokolwiek wiedzial o mojej uczelni to bys nie gral glupa tylko wyczytal ze SGGW wspolpracuje z moja szkola wlasnie w biotechnologi i ze tutaj studenci z Polski blagaja o przyjazd.
Latwo jest sie wywyzszac i kogos skrytykowac ze nic nie wie jak sie umie tylko czytac miedzy wersami albo nie umie czytac po angielsku zalacznika ktory podalam.
Poszukaj sobie artykuly naukowe na temat bezpieczenstwa GMO, badan ktore w USA byly robione to wtedy moge z toba rozmawiac. Choc i tak znizanie sie do twojego poziomu chyba nie ma sensu bo widze ze nie umiesz prowadzic tworczej polemiki tylko zaczynasz od ataku. Z takim podejsciem to ja sie nie dziwie ze w Polsce ciezko prace znalezc po biotechnologi.
Zycze powodzenia w zyciu
Ostatnio zmieniony 7 maja 2006, o 12:50 przez farba, łącznie zmieniany 1 raz.
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: farba »

biotechnolog pisze:Farbo Nie porównuj żywności modyfikowanej do hormonów czy barwników bo są to dwie różne rzeczy. I tekstem cytChyba cos w tym jest ze GMO nie jest uznawane za cos zdrowego. dowiodłaś, że nie wiesz wogóle DOKLADNIE co to jest, jak większość społeczeństwa. I nie wmowisz mi, że studjujesz biologię na University of Illinois at Chicago chyba, że tam przyjmują każdego. Tobie proponuję stronkę i wtedy możemy rozmawiać.Zgadzam się z przyrodnikiem. Poprostu farba musisz sie douczyć, albo jeszcze wiele nauczyć.Pozdrawiam.
aha biotechnolog, wogole to mnie rozsmieszylo ze 16 latek(jak twoj profil podaje) jak ty wie wiecej od osoby ktora ma 25 lat i lata nauki i research za soba.
jak ci zarost zacznie rosnac i skonczysz studia to wtedy mi mozesz mowic ze ja sie jeszcze musze czegos douczyc a na razie to sie nie kompromituj na anonimowym forum bo jeszcze przed toba kilka lat liceum i matura wiec twoje wypowiedzi na temat GMO sa tak jak by nie za bardzo prestizowe ani przekonywujace(jakbys mial doktorat z biotechu i robil badania nad GMO to wtedy twoje zdanie moge uznac za wartosciowe a poki co to wole wierzyc profesorom z renomowanych uczelni w Stanach). Jak mozesz wogole krytykowac kogos i wypowiadac sie na temat GMO jesli nawet jeszcze nie spedziles dnia w labie nie mowiac juz o ukonczeniu szkoly sredniej. Z internetu i prasy czy jakiejs strony o biotechnologi(ktora nawiasem mowiac zawiera sporo bledow) to kazdy srednio inteligenty delikwent sobie moze poczytac:idea:
A co do twojej wszesniejszej wypowiedzi na temat mojego niemylenia GMO z hormonami to TY pokazales ze nie masz zielonego pojecia o czym ja pisze.
Tutaj genetycznie sie modyfikuje zwierzeta np kurczaki zeby produkowaly wiecej hormonu wzrostu. Wiec rosna takie kolosy a my to potem jemy. Kobiety tyja i rosna im wasy.teraz powiedz mi czy tacy ludzie jak w moim linku ktory podalam w poscie wyzej istnieja w Polsce? I zadaj sobie pytanie dlaczego?
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: biotechnolog »

Hmmmm. W Twojej wypowiedzi zobaczyłem błąd. Co ma hormon wzrostu do wąsów? Sorry, ale za to odpowiedzialny jest testosteron, produkowany przez gonady, natomiast za hormon wzrostu odpoiedzialna jest przysadka mózgowa. Nie obraż się, ale jest to gigantyczna różnica. Kobietom rosną wąsy Hmmmmm. Może chodzi Ci o starsze kobiety, u których na starość ilość wydzielanego testosteronu jest o wiele większa i jest to normalne. Jak widzisz 15 latek coś może jeszcze wykrzesać ze swojego młodego i trzeżwego umysłu. Odpowiedz mi jeszcze na temat tego Universytetu. Naprawdę tam uczęszczasz?
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: przyrodnik »

aha biotechnolog, wogole to mnie rozsmieszylo ze 16 latek(jak twoj profil podaje) jak ty wie wiecej od osoby ktora ma 25 lat i lata nauki i research za soba. :-D
jak ci zarost zacznie rosnac i skonczysz studia to wtedy mi mozesz mowic ze ja sie jeszcze.

"farba dostajesz ostrzezenie za obrazanie naszych forumowiczów. Nie potrzebujemy tu osób, które tylko przemadrzaja sie i obrazaja innych. Zaczynaja mnie tez nudzic Twoje porownania do USA, Twojej uczelni utrzymane w takim tonie!

[ Dodano: Sob Maj 06, 2006 23:48 ]
farba pisze:Tutaj genetycznie sie modyfikuje zwierzeta np kurczaki zeby produkowaly wiecej hormonu wzrostu.
Rzeczywiście są takie kurczaki? Myślałem że nie. Myślałem że jedynie karmi się je paszą z modyfikowanych roślin. Ale może się mylę. Szukałem informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem omodyfikowanych genetycznie kurczakach. Do tej pory myślałem że takie zwierzęta można spotkac jedynie w laboratoriach. Jak nei mam racji, to prosze o jakieś info.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: Laura »

farba pisze:aha biotechnolog, wogole to mnie rozsmieszylo ze 16 latek(jak twoj profil podaje) jak ty wie wiecej od osoby ktora ma 25 lat i lata nauki i research za soba.
jak ci zarost zacznie rosnac i skonczysz studia to wtedy mi mozesz mowic ze ja sie jeszcze musze czegos douczyc a na razie to sie nie kompromituj na anonimowym forum bo jeszcze przed toba kilka lat liceum i matura wiec twoje wypowiedzi na temat GMO sa tak jak by nie za bardzo prestizowe ani przekonywujace(jakbys mial doktorat z biotechu i robil badania nad GMO to wtedy twoje zdanie moge uznac za wartosciowe a poki co to wole wierzyc profesorom z renomowanych uczelni w Stanach)
Żenujące! Farbo, skoro jesteś tak wykształconą osobą, za jaką się uważasz, to po co zamieszczasz uwagi na tak żenująco niskim poziomie. Świadczy to o Twoim braku dobrego smaku i próbie dowartościowania się! O tym, czy ktoś mówi w swoim przekonaniu dobrze czy źle, nie świadczy jego wiek! Ale o tym chyba w USA nie uczą! Ten 16-latek, mam wrażenie, bardziej zna się na temacie, o którym dyskutuje, niż Ty - 25-latka!

Pozatym Twoje porównania do USA są niepoważne - nie jesteś jedyną osobą, która przebywa w USA i która zna tamtejsze realia! Byłam na rocznym stypendium w NY na Columbia University i jakoś sodówa nie uderzyła mi do głowy, czego nie można powiedzieć o Tobie! Zresztą Stany to nie księżyc!

Co do otyłości w USA - popieram admina. Znam zresztą mnóstwo ludzi z NY, które otwarcie mówią o przyczynach swojej otyłości. Na palcach jednej ręki mogę policzyć rodowitych Amerykanów, których znam (a znam ich wielu), którzy jedzą tylko i wyłącznie tzw. zdrową żywność.

Jeszcze jedna sprawa - jak piszesz na polskim forum, to używaj polskich słów i zwrotów, chyba, że już czujesz się Amerykanką! A dopisekzakładam, że wszyscy czytają po angielsku jest po prostu nietaktem z Twojej strony! Owszem, większość osób zna angielski, ale takie akcentowanie swojejAmerykańskości jest po prostu nie na poziomie!

Chyba w USA zapomniałaś co to dobre maniery!
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: Biogen »

Wiesz co Laura, byś się wstydziła! Teraz to dopiero ty zaczęłaś obrażać innych!
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: Laura »

Biogen pisze:Wiesz co Laura, byś się wstydziła! Teraz to dopiero ty zaczęłaś obrażać innych!
Fakt, obraziłam, ale nieinnych", a jedynie Farbę. I wcale się tego nie wstydzę. Po prostu wkurzają mnie takie niedorzeczności jakie ona wypisuje. Zarówno ona ma możliwość wyrażania swojego zdania co do postów innych, jak i ja i właśnie to zrobiłam.

Koniec tematu.

Pora wrócić do GMO.
wilk
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2006, o 23:38

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: wilk »

farba pisze:Co do amerykanskiej otylosci to sie nie bierze z tluszczu i weglowodanow. Pracowalam z otylymi ludzmi i oni wcale tak duzo nie jedza. To wszystko jest hormonalne.
Dziecko! Prawda jest inna. Domyślam się, że nawet nie jesteś studentką. Jeśli jesteś to teraz wierzę w to jak słaby jest poziom nauczania w USA.

Kilka cytatów z opracowań naukowych:
"Przyczyny epidemii otyłości są od lat takie same - za mało ruchu, a za dużo jedzenia. Co roku z powodu otyłości w samych tylko USA umiera 280 tys. osób."

"Najczęstszą przyczyną powstawania otyłości jest przekarmianie (zbyt duża zawartość kalorii w pożywieniu) w stosunku do zapotrzebowania organizmu."

"otyłość powstaje przede wszystkim w wyniku spożywania nadmiaru tłuszczu oraz zbyt małej aktywności fizycznej. Przeprowadzone badania wykazały, że w latach 1960-1980 nastąpiło znaczne obniżenie aktywności fizycznej społeczeństw cywilizowanych. Obecnie prawie jedna czwarta Amerykanów powyżej 18 roku życia nie wykazuje żadnej aktywności ruchowej w wolnym czasie."

A może dziecko, chodziło ci o uwarunkowania genetyczne, a nie hormonalne? Ale pewnie jeszcze tego nie miałaś na studiach.
(jakbys mial doktorat z biotechu i robil badania nad GMO to wtedy twoje zdanie moge uznac za wartosciowe a poki co to wole wierzyc profesorom z renomowanych uczelni w Stanach)
Mówimy Ci PA PA, to nie jest miejsce dla takich osób! Na naszym forum może rozmawiać każdy z każdym. To nie jest forum profesorów pracujących nad GMO, dlatego kazdy moze sie tutaj wypowiedziec na ten temat.Biotechnolog jest autorem tego tematu (zauwazylas?).

Swoja droga masz doktorat z biotechnologii, a moze jestes profesorem University of Illinois at Chicago? Bo w Polsce ciemna masa tylko i nie mamy specjalistów, dlatego uwazasz ze nie mamy prawa do wartosciowego zdania?
Tutaj genetycznie sie modyfikuje zwierzeta np kurczaki zeby produkowaly wiecej hormonu wzrostu. Wiec rosna takie kolosy a my to potem jemy.
Co za bzdury! A możesz podać nazwe tych kurczaków (oznaczenie, ktore przypisywane jest kazdemu modyfikowanemu organizmowi).
powiedz mi czy tacy ludzie jak w moim linku ktory podalam w poscie wyzej istnieja w Polsce? I zadaj sobie pytanie dlaczego?

Nas nie stać na obżarstwo! To jest odpowiedz!
Co do biotechnologa to kochanie sprobuj dostac sie na UIC a jak nie wiezysz to ci moge przeslac moj transkypt ocen i wtedy mozemy pogadac.
Dziecko! Oceny nie odzwierciedlaja wiedzy! Mozesz miec 2 szare komorki i same 6 np liceum, albo same 5 na studiach. Znam wiele takich osob. Jak ktos jest obrotny, wie jak zakombinowac i miec najwyzsze stopnie. I nie przekonuj mnie o stanie szkolnictwa wyzszego w USA, bo kazdy wie na jakim jest niskim poziomie.
research in experimental biology
Możesz sprecyzować? o jaką biologie doświadczalną i o jakie badania Ci chodzi?
Pozatym forum jest po to by wyrazac swoje zdanie i to ze moje zdanie jest inne od twojego wcale nie oznacza ze jestem niedokrztalcona a tylko pokazuje twoj zawezony umysl z ktorego chyba naukowca nie bedzie
No, no - kto jest dokrztalcony to jest, my w Polsce jestesmy doksztalceni. Nie rozumiem tylko biogena bo niby kto kogo obraza, panienka z USA pisze ze ktos ma zawezony umysl, a biogen wytyka Laurze konstruktywna krytyke.
Tak to kazdy moze stwierdzic.daj mi jakies konkrety, badania, artykuly, udowodnij swoj punkt widzenia a nie szastaj swoja wlasna opinia bo to niestety tylko pokazuje twoj niski poziom intelektualny.
To prosze tez przedstawiac konkrety, badania, dowody, artykuly, a nie powylowyac sie, ze wszedzie bylas, wszystko widzialas, wszystko wiesz i Twoje zdanie jest prawdziwe i najwazniejsze. Popatrz na wypowiedzi przyrodnika i biogena: oni prawie wypunktowali argumenty naukowe za i przeciw GMO.
Latwo jest sie wywyzszac i kogos skrytykowac ze nic nie wie jak sie umie tylko czytac miedzy wersami albo nie umie czytac po angielsku zalacznika ktory podalam.
To jest Twój tekst o samej sobie? :) Tylko się wywyższasz i krytykujesz!
Choc i tak znizanie sie do twojego poziomu chyba nie ma sensu bo widze ze nie umiesz prowadzic tworczej polemiki tylko zaczynasz od ataku.
Dziekujemy ze moglismy dostapic zaszczytu dyskusji z Toba i moglismy poznac Twoje twórcze i niebywale mądre zdanie na temat GMO.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: biotechnolog »

Farbo! Jeżeli Ci to pomoże to prześlij swój transkrypt na mój adres e- mail.

Następna sprawa jest taka,że jestem otwarty na dyskusję na temat GMO. Setki stron materiałów przeczytanych na ten temat pozwoliły mi wyrobić sobie zdanie, aby móc właśnie dyskutować. Następnie w żadnej wypowiedzi nie podważyłem (dosłownie) Twoich umiejętności, czy wiedzy tylko wytłumaczyłem Ci błędy. Poprostu bardzo lubisz trzymać się swojego zdania i nie jesteś w pełni otwarta na jakiekolwiek czyste petraktacje na ten temat, bo to właśnie Ty podważyłaś jedno z moich żródeł informacji, czyli link do strony, który wcześniej Ci podałem. Otóż strona ta jest aktualizowana przez zespół biotechnologów i biologów ze specjalizacją mikrobiologii. Ty natomiast nie ukończyłaś jeszcze studiów i widocznie wstydzisz się tego, że 15 podejmuje dyskusję ze studentką w Stanach, dlatego to właśnie Ty kochana farbo nie posiadasz umysłu naukowca i wstydzę się, że na FORUM w tak ciekawym temacie wykłucamy się o byle co. Farbo, proponuję zgodę i przejście do rzeczy.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: Guru »

Dopiero teraz zauwazylem co sie dzieje w tym temacie i musze przyznac ze farba wprowadzila zenujaco niski poziom dyskusji,nie bede sie wypowiadal na temat GMO bo to nie jest moja mocna strona ale na temat zachowania wspomnianej przeze mnie forumowiczki.
farba pisze:Latwo jest sie wywyzszac i kogos skrytykowac
a ty co robisz
uwazasz sie za alfe i omege a twoje wypowiedzi sa na poziomie przdszkolaka:
farba pisze:jak ci zarost zacznie rosnac i skonczysz studia to wtedy mi mozesz mowic ze ja sie jeszcze musze czegos douczyc
to ma byc poziom dyskusji nad powaznym tematem przechwalasz sie swoim research paper jakby nie wiadomo co to bylo, a tak na prawde nie potrafisz prowadzic konwersacji na poziomie, a sama oskarzalas innego forumowcza ze nie potrafi dyskutowac. jakies kompleksy z dziecinstwa leczysz co ma na celu dowartoscowywanie swojej osoby kosztem innych forumowiczow poczulas sie lepiej ze moglaszjechac 16latka za to ze ma inna opinie niz Ty moze pod wzgledem wyksztalcenia jestesponad nim", ale patrzac przez pryzmat kultury wypowiedzi to wiele Ci do niego brakuje
farba pisze:zakladam ze wszyscy czytaja po angielsku
przyznam ze ciekawe zalozenie
farba pisze:Co do biotechnologa to kochanie sprobuj dostac sie na UIC a jak nie wierzysz to ci moge przeslac moj transkypt ocen i wtedy mozemy pogadac
a oceny swietnie odzwierciedlaja stan wiedzy ja ci mowge powiedzieckochanie ze z wielu roznych dziedzin mialem jedne z lepszych ocen ale otwarcie sie moge przyznac ze mam o nich nijakie pojecie, i nie tyczy sie to tylko szkol w Polsce ale i w USA oczywiscie nie bede przedstawial tu swoich szkol, bo przecieztwoj University of Illinois at Chicago jest na niebagatelnie wyzszym poziomie.

co do twojego niedoksztalcenia to z ortografia to ty jestes na bakier.
Laura pisze:Pozatym Twoje porównania do USA są niepoważne - nie jesteś jedyną osobą, która przebywa w USA i która zna tamtejsze realia!
dokladnie tak wiele osob z naszego forum przebywalo w stanach i zna tamtejsze realia.

ale to byla tylko moja mala dygresja
pozdrawiam i prosze o merytoryczna dyskusje na poziomie
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: Biogen »

Laura pisze:Fakt, obraziłam, ale nieinnych", a jedynie Farbę.
No właśnie, sama mówi że obraziła.
Laura pisze:Zarówno ona ma możliwość wyrażania swojego zdania co do postów innych, jak i ja i właśnie to zrobiłam.
Farba taż wyraziła swoje zdanie. prawda przy okazji obraziła biotechnologa, za to, że zarzucił jej kłamstwo. Ale no dobra, chyba przesadziła trochę na temat tego wieku.

Co do amerykanizowania. uważam, że ma do tego niepodważalne prawo. Czy gdybyście rozmawiali z rodowitym amerykaninem to też byście muzarzucili coś takiego? Chociaż wątpię czy amerykanizowanie można poddawać krytce. Czy to coś tak okropnego? Skoro tam mieszka to chyba jest słuszne, że mówi jak jest. Jeśli ktoś ma inne zdanie na temat USA, bo też tam był lub mieszka, to niech też je wyraża. Przecież po to jest forum.

Patrząc na techniczną kwestię wyrzucenia farby z forum, mam pewne zastrzeżenie. Dostała te dwa ostrzeżenia, ale to nie kwlifikuje jej do opuszczenia forum. Po 6 ostrzeżeniach można dopiero kogoś wyrzucić. Przecież ostrzeżenia są chyba po to by ostrzegać. No i sprowadzać na dobrą drogę.
biotechnolog pisze:Farbo, proponuję zgodę i przejście do rzeczy.
Hmmm. biotechnolog chce podjąć polemikę, może by mu ją umożliwić?

Ohhh. Mam nadzieję, że już nigdy nie przytrafi się coś takiego. Takie sytuacje sprawiają, że ludzie mają do siebie uprzedzenia i przez ten pryzmat ocaniają różne argumenty. Następuje personifikowanie racji logicznych, które się nie mieszczą w ramach osobowości.

Pozdrawiam.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: Laura »

biotechnolog pisze:Jak wszyscy dobrze wiemy żywność modyfikowana genetycznie ma dzisiaj wielu zwolenników i wrogów. Jakie jest wasze zdanie na temat GMO?
Szczerze mówiąc, ciężko jest odpowiedzieć w 100% pozytywnie, ale ja jestem raczejza". Nie stwierdzono przecież, że żywność modyfikowana genetycznie jest szkodliwa dla zdrowia.
biotechnolog pisze:Czy myślicie, że hodowanie roślin transgenicznych w Polsce jest możliwe na skale masową?
Na razie - raczej nie. Ludzie - wbrew pozorom - za mało wiedzą na temat GMO i są raczej przeciwni. Jeżeli np. ruszyłaby kampania uświadamiająca na temat GMO - kto wie? Może byłaby szansa na takie hodowle. Szansa, bo na razie cięzko mówić o czymś więcej. Nasze społeczeństwo jednak z ogromnym dystansem podchodzi do tego co nowe i jeszcze nieznane.
biotechnolog pisze:Czy powinno być pozostawiane prawo wyboru dla kosumenta co do kupna warzyw czy owoców modyfikowanych genetycznie?
Myślę, że tak. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że ciężko jest odróżnić np. modyfikowanego genetycznie ogórka od tego niemodyfikowanego. Jedynym rozwiązaniem (i daniem możliwości wyboru) byłoby oznaczanie modyfikowanych roślin (tak jak jest to przyjęte na Zachodzie). Jednak wiemy, że np. rolnicy takich oznaczeń nie wprowadzaliby przy niewielkichprodukcjach i na straganikach sprzedawaliby taką żywność jakonajzdrowszą, nieulepszaną, bez dodatków", itd.

[ Dodano: Nie Maj 07, 2006 15:03 ]
Biogen, nie będę już z Tobą dyskutowała na temat obrażania, bo ta dyskusja nie ma sensu i nie jest tematem tego wątku. Pozatym, to już zrobiło się nudne i żałosne. PISZ NA TEMAT!
farba

Re: KONTROWERSJE WOKÓŁ GMO.

Post autor: farba »

Laura pisze:
Biogen pisze:Wiesz co Laura, byś się wstydziła! Teraz to dopiero ty zaczęłaś obraŻać innych!
Fakt, obraziłam, ale nieinnych", a jedynie Farbę. I wcale się tego nie wstydzę. Po prostu wkurzają mnie takie niedorzeczności jakie ona wypisuje. Zarówno ona ma moŻliwość wyraŻania swojego zdania co do postów innych, jak i ja i właśnie to zrobiłam.

Koniec tematu.

Pora wrócić do GMO.
to co ty Lauro powiedzialas o mnie w swoim poscie zaprzecza jedno drugiemu.
Mowisz ze w stanach jest niski poziom(o obraza nie tylko mnie ale i inne osoby studiujace w Stanach i chyba lacznie z sama soba bo ty tez tam studiowalas) i ze dobrych manier nie uczaa widze ze chyba naleprzym tego dowodem jest osoba obrazajaca innych jak ty ktora w USA byla na rocznym stypendium.
To jest lekka hipokryzja nie sadzisz?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość