kosmetologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: kosmetologia

Post autor: Wilson »

ktos kto nie wie, ze to taka sciema] na AM nie jest latwo na mhhh stomie, leku, farmie, biotechnologii i analityce. reszta kierunkow jest raczejdelikatnie mowiac lajtowa. no moze jeszcze fizjoterapia cos tam sie musi powysilac czasami.
Nie przesadzaj. Czasem wydział pielęgniarstwa ma gorzej niż lekarski. Na takim ratownictwie masz ponad 20 przedmiotów na semestr i z 10 egzaminów w sesji. 3/4 roku odpada.
no ja pieprze, na zdrowiu publicznym tez jest anatomia, a to kierunek produkujacy sektretarki do szpitali.
Oj wypraszam sobie. 1. Jestem na ZP. 2. Nie mam anatomii. 3. Jak komuś się nie chce szukać albo marzy od razu po studiach o pracy za 5k miesięcznie to na pewno nic nie znajdzie. Są centra zdrowia publicznego, prowadzone są kampanie profilaktyczne, ktoś musi czuwać nad realizacją narodowego programu ochrony zdrowia. Znasz kogoś po ZP że tak piszesz? Bo ja nie znam, w moim mieście w tym rokuwyrzut pierwszych absolwentów więc się okaże, a każdy mówi dokładnie tak jak Ty nic nie wiedząc na ten temat.
Koleżanka w tym roku na kosmetologię chcę uderzać, żeby założyć swój gabinet, więc śledzę ten temat. A warto chociażby dla samej satysfakcji, że ma się wyższe wykształcenie i magistra. Tak samo po co otwierali elektroradiologie skoro zakres materiału identyczny jak w studium, a w studium krócej, mniej wkuwania i więcej praktyki.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

tak znam, jest nawet topic o ZP i tam ludzie z ZP pisza, ze rzeczywiscie sa na beznadziejnych studiach]

dla satysfakcji to troche malo jak dla mnie, lepiej machnac sobie dwa kierunki: uzyteczny plus kosmeto dlasatysfakcji"]

btw pielegniarstwo a ratownictwo to jednak roznica. lekarski a pielegniarstwo rowniez. ratownictwo a lekarski- rowniez]

2. na UMP jest anatomia na ZP


ojojoj, zapomnialam, ktos musi czuwac nad realizacja programu profilaktycznego, na pewno bedzie potrzeba tych 1000 absolwentow na rok z ZP] powodzenia i buzi na droge.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: kosmetologia

Post autor: Wilson »

A czy ja chwalę ZP? Studia, na które dostaniesz się mając 30% ze wszystkiego raczej do ciekawych nie należą. Nie wiem, jak z kosmetologią, ale nie wierze, że biorąjak leci tak jak na ZP bo na moim UMie jest spore zainteresowanie (w tym roku otwierają).
ojojoj, zapomnialam, ktos musi czuwac nad realizacja programu profilaktycznego, na pewno bedzie potrzeba tych 1000 absolwentow na rok z ZP]
Na tych 1000 może 100 będzie na prawdę coś umiało, bo prędzej polecisz na księżyc niż z ZP . I chyba umiejętności się najbardziej liczą. Nikt nie przyjmie do pracy osoby, która totalnie sobie olewa wszystko (tak jak na studiach).
Acha, lekarski na pewno nie ma 27 przedmiotów w semestrze i ponad 10 egzaminów w sesji jak ratownictwo. A wszystko przez to, że rat med muszą zmieścić się w 3 latach z całym programem.
Łączyć kierunki dobra rzecz, tylko z czym kosmetologie połączysz? Poza tym, mając kilka dyplomów potencjalny pracodawca eliminuje cię jeszcze przed rekrutacją, gdyż uważa cię za osobę nieokreśloną i nic nieumiejącą (skoro ktoś skończył kilka kierunków to nie wie, co chce robić i dobrym pracownikiem nie będzie, w najgorszym wypadku za miesiąc się zwolni bo stwierdzi, że ta praca mu się nie podoba). Dobrym rozwiązaniem są studia podyplomowe.
A kurs 2 miesięczny od studiów różni się tym, że po studiach masz wyższe wykształcenie (i wyższy zasiłek dla bezrobotnych ).
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

wszyscy oczywiscie odebrali moje posty jako wyzwanie studentow kosmetologii i wszystkiego, co nie jest lekarskim kierunkiem, od idiotow. jesli ktos pokaze mi, gdzie to napisalam, to pochyle czola.

nie twierdze, ze to sa studia, na ktore rekrutuja ludzi z ulicy idacych do biedronki czy innej stonki (chociaz na niektorych kierunkach tak wlasnie mniej wiecej jest), twierdze tylko, ze sa to kierunki, ktore produkuja bezrobotnych albo zmuszaja do podjecia pracy w nie-swoim zawodzie (ZP np) albo które nie powinny istniec jako studia wyzsze, jak kosmetologia, bo stanowi to taki maly przerost formy nad trescia. jesli ktos idzie na jakies studia tylko po to, zeby miec papier, ze ma wyzsze wyksztalcenie, to sorry, ale jak dla mnie jest idiota] kosmetologia to jest wlasnie dobry kierunek na podyplomowke ewentualnie, np po wydziale farmaceutycznym.
marinka
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2008, o 20:59

Re: kosmetologia

Post autor: marinka »

gdyby pozamykać wszystkie kierunki, które produkują bezrobotnych, to ile by zostało?
doktorka pisze:kosmetologia, bo stanowi to taki maly przerost formy nad trescia. jesli ktos idzie na jakies studia tylko po to, zeby miec papier, ze ma wyzsze wyksztalcenie, to sorry, ale jak dla mnie jest idiota]
czy ja wiem, czy przyrost formy nad treścią. dla mnie kosmatolog a dermatolog to jak położna a ginekolog, po prostu.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

marinka pisze:gdyby pozamykać wszystkie kierunki, które produkują bezrobotnych, to ile by zostało?
Ale co to za argument, sugerujesz, ze powinnismy uderzac na bezsensowne kierunki tylko po to, zeby byl duzy wybor fakultetow?:D No prosze
marinka pisze:czy ja wiem, czy przyrost formy nad treścią. dla mnie kosmatolog a dermatolog to jak położna a ginekolog, po prostu.
No i znow, co to za argument?D poza tym polozna z ginekologiem, mimo wszystko, ma jednak duzo wiecej wspolnego, niz kosmetolog z dermatologiem:D
Piekna20letnia
Posty: 104
Rejestracja: 12 lut 2009, o 18:11

Re: kosmetologia

Post autor: Piekna20letnia »

Też zastanawiam się nad kosmetologią, ale tylko w przypadku gdy nie dostane się na farmację]
doktorka wytłumacz mi, proszę, dlaczego wg ciebie kosetologia nie powinna istnieć jako studia wyższe?Ja nie widzę w tym nic zlego. Wręcz przeciwnie, idąc do jakiegoś salonu to wolalabym żeby właśnie zadbała o mnie pani KOSMETOLOG a nie jakaś kosmetyczka po studium.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

Wręcz przeciwnie, idąc do jakiegoś salonu to wolalabym żeby właśnie zadbała o mnie pani KOSMETOLOG a nie jakaś kosmetyczka po studium.
ale i jedna i 2 umieja to samo.co za roznica?)
Piekna20letnia pisze:dlaczego wg ciebie kosetologia nie powinna istnieć jako studia wyższe?
bo nie ma potrzeby, zeby istniala w takiej formie jak obecnie?
marinka pisze:ale jak się naprawdę chce, stara się, jest się w czymś dobrym to pracę się znajdzie.
tak ale chodzi o to, ze mozna ten zawod wykonywac tak samo dobrze po szkole policealnej. to tak jakbysmy utworzyli kieruneksekretarstwo i uwazali, ze sekretarki po sekretarstwie sa lepsze niz po szkole sekretarek, bo maja papier.
ale kosmetolodzy po państwowych uczelniach medycznych mają już inne przygotowanie i mogą współpracować z dermatologami. wiem, jak to na razie wygląda w naszym kraju, ale wszystko się dopiero rozwija.
teoretycznie. ale w praktyce wyglada to zupelnie inaczej. gdyby jeszcze kosmetyczki po studium mialy ograniczenia na zabiegi z pogranicza medycyny estetycznej typy dermabrazja. ale nie maja)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kosmetologia

Post autor: Medycyna Lwów »

mam w tej kwestii podobne zdanie do doktorki - kierunki typu zdrowie publiczne, dietetyka, po części kosmetologia to produkcja bezrobotnych. Uczelnie je otwierają tylko dla zysku, los absolwentów ich nie obchodzi. Taki ktoś po ZP wypada w konkurencji o większość jakiś stanowiska (np. dyr. szpitala) z lekarzem czy dobrym menadżerem. Zanim sie pójdzie, żeby tylko pójść lepiej się 100 razy zastanowić.
marinka pisze:Acha, lekarski na pewno nie ma 27 przedmiotów w semestrze i ponad 10 egzaminów w sesji jak ratownictwo. A wszystko przez to, że rat med muszą zmieścić się w 3 latach z całym programem.
i co z tego tylko że ratownictwo ma tak to wszystko okrojone, że szkoda gadać. No bo jak można porównywać 30 h fizjologii na ratownictwie z 210 h fizjologii na lekarskim. Zresztą chyba wiesz czym się różnią kompetencje lekarze i ratownika i kto właściwie ponosi większą odpowiedzialność, a tym samym musi więcej wiedzieć.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: kosmetologia

Post autor: Wilson »

kierunki typu zdrowie publiczne, dietetyka, po części kosmetologia to produkcja bezrobotnych
Zauważyłem, że osoby z leku w kwestiibezrobotności mają najwięcej do powiedzenia. Nie chcę nikogo obrażać, więc wybaczcie jeśli ktoś tak się poczuł, ale prawda jest taka, że niestety nie każdy jest tak zdolny i nie dostanie się na lekarski co zapewni mu świetlaną przyszłość i pracę, więc trzeba ratować się jak tylko można. Trzeba dać ludziom szansę. Może i dietetyka produkuje bezrobotnych, ale jak ktoś potrafisię zakręcić", otworzyć własny gabinet czy coś to żyć nie umierać! Znajoma korzystała z porad dietetyka, za wizytę, ułożenie diety i ćwiczeń zapłaciła bardzo dużo, a kolejki były tam całkiem spore (w moim mieście niestety nie ma zbyt wielu dietetyków). Ja żałuję, że poszedłem na ZP ale tylko dlatego, że nie wiedziałem o istnieniu elektroradiologii w studium. Teraz skończę ZP ze specjalizacją promocja zdrowia, podyplomowe właśnie z tego i zobaczymy co z tego wyniknie. Jeśli nic to przekwalifikuję się na radiologa w studium .
i co z tego tylko że ratownictwo ma tak to wszystko okrojone, że szkoda gadać. No bo jak można porównywać 30 h fizjologii na ratownictwie z 210 h fizjologii na lekarskim. Zresztą chyba wiesz czym się różnią kompetencje lekarze i ratownika i kto właściwie ponosi większą odpowiedzialność, a tym samym musi więcej wiedzieć.
Sam miałem 20 przedmiotów w tamtym semestrze to ci powiem, co z tego: od 8:00 do 21:00 siedzisz na uczelni, nie ma nawet kiedy się na kolokwia na następny dzień przygotować więc niektórzy uczą się na wykładach, inni robią w tym czasie notatki i tak na zmianę. Poza tym między zajęciami masz max 5 minut przerwy żeby teleportować się na drugi koniec miasta co jest nierealne i wtedy powstają nieobecności, które trzeba odrobić nie wiadomo kiedy, bo od rana do wieczora zajęcia (oczywiście większość prowadzących szło na rękę i zaczynali 15-20 min później). Więc może i nauki nie miałem dużo, ale to wszystko było okropnie męczące.
Piekna20letnia
Posty: 104
Rejestracja: 12 lut 2009, o 18:11

Re: kosmetologia

Post autor: Piekna20letnia »

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią:)
doktorka pisze:
Wręcz przeciwnie, idąc do jakiegoś salonu to wolalabym żeby właśnie zadbała o mnie pani KOSMETOLOG a nie jakaś kosmetyczka po studium.
ale i jedna i 2 umieja to samo.co za roznica?)
Piekna20letnia pisze:dlaczego wg ciebie kosetologia nie powinna istnieć jako studia wyższe?
To chyba dawno u kosmetyczki nie byłaś:)poza tym, z tego co czytałam i z tego, co mi wiadomo coraz więcej osób chce właśnie przyjmować kosmetologów z wykształceniem wyższym]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: kosmetologia

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:tylko że ratownictwo ma tak to wszystko okrojone, że szkoda gadać. No bo jak można porównywać 30 h fizjologii na ratownictwie z 210 h fizjologii na lekarskim.
tyo nie jest kwestia tylko tego, że mają coś tam okrojone. Na ratownictwie są takie przedmioty jak demografia, polityka społeczna i zdrowotna, propedeutyka prawa, biostatystyka, ergonomia i inne. Trzeba to odsiedzieć, program studiów od tego puchnie a przydatność w pracy zawodowej zaiste niesamowita.
Z niektórych MSZ wychodzą ratownicy z podobną wiedzą teoretyczną jak ludzie po licencjacie, a przy okazji mają większą praktykę.
Ismena
Posty: 67
Rejestracja: 17 mar 2009, o 16:41

Re: kosmetologia

Post autor: Ismena »

doktorka pisze:to tak jakbysmy utworzyli kieruneksekretarstwo i uwazali, ze sekretarki po sekretarstwie sa lepsze niz po szkole sekretarek, bo maja papier.
po po sekretarstwie bylyby sekretarologami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości