kosmetologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
aqusia165
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2010, o 09:52

Re: kosmetologia

Post autor: aqusia165 »

Ludzie pomocy!
są wakacje a ja niedługo znajdę się w trzeciej klasie liceum o profilu humanistycznym.mam rozszerzony polski, historię i geografię.nie jestem pewna co będę studiowała w przyszłości, ani nawet jakie przedmioty będę zdawała na maturze.Chciałam rozszerzony polski i historię z tych przedmiotów jestem dobra.Wpadłam jednak na pomysł aby iść na kosmetologię.Nie mam rozszerzonej biologii dlatego musiałabym się sama uczyć dodatkowo tylko pytanie:czy jest sens?czy to ciekawy, przyszłościowy kierunek po którym jest dobrze płatna praca czy tylko taki po którym nic nie można robić?teraz nie wiem co mam zrobić bo wiem ze nauka biologii zajmie mi więcej czasu i wysiłku a z takich kierunków bardziej medycznych interesuje mnie TYLKO kosmetologia.
Nie wiem czy się na to porywać zwłaszcza ze przedmioty humanistyczne zawsze były moją działką i naprawdę je lubię.Co powinnam zrobić i czy na CM w Bydgoszczy nie wystarczy podstawowa biologia?
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: kosmetologia

Post autor: kocilapki »

na kosmetologie w lublinie możesz iść z historią a co po tym.no pani kosmetyczka, nic innego
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: kosmetologia

Post autor: pyati »

W Bydgoszczy rozszerzona biola na 75 % i nie masz się o co martwić
Matylda M
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2012, o 14:56

Re: kosmetologia

Post autor: Matylda M »

weszłam sobie w ten temat przez przypadek i ręce mi opadły. kosmetologia wcale nie jest kierunkiem bez przyszłości, ma bardzo dużo perespektyw. studiuję ten kierunek, co prawda jako drugi, ale nie powiedziałabym nigdy, że to wylegarnia bezrobotnych itp
Trzeba sie uczyć i tyle. A to czy ktoś chce być kosmetyczką po studium, czy kosmetologiem po 3 latach studiów to jest indywidualna sprawa tej osoby, nie trzeba nikogo od razu objeżdżać.
Wg mnie kierunek bardzo fajny i mi bardzo się podoba. Znam sporo ludzi po kosmetologii, którzy mają własne salony i pracują przy wyrobie kosmetyków, np u dr Ireny Eris. Także nie trzeba koniecznie kończyć farmacji, jeśli chce się robić kosmetyki.
A to, czy znajdziesz pracę - nie musisz kończyć medycyny (która wg ją studiujących i lekarzy jest jedynym kierunkiem na świecie ever który zapewnia pracę.) żeby się odnaleźć w życiu. Pozdrawiam studiujących kosmetologię i zachęcam do tych studiów tak czy inaczej
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: kosmetologia

Post autor: Michch »

Tak sobie czytam ten wątek i nachodzą mnie pewne przemyślenia. Wiele osób pisze, że i po ZP można znaleźć dobrą pracę w wyuczonym zawodzie. Ale czego to ma być wyznacznikiem? W takiej sytuacji konieczne jest generalizowanie (przecież nie będziemy rozpatrywać każdego przypadku). A fakty są takie, że 95% osób po stomie, leku czy farmie znajdzie pracę w zawodzie, a po ZP może z 15%. Także jeżeli ktoś idzie na ZP to niech ma na uwadze, że jest wielce prawdopodobne, że nie będzie pracował w zawodzie. Tak, oczywiście wyjątki się zdarzają. Kosmetologia wydaje się dosyć intratna, nie wiem jak z zatrudnieniem w tym zawodzie.
olde

Re: kosmetologia

Post autor: olde »

Czy ktoś się orientuje jakie były progi rok temu na UMP?
Nattt
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2012, o 11:41

Re: kosmetologia

Post autor: Nattt »

doktorka pisze: z dermatologiem? lol. kazdy dermatolog obecnie sam robi kursy na zabiegi typu laser, mikrodermabrazja itd i nie potrzebuje do tego kosmetyczki czy kosmetologa tym bardziej.
Niekoniecznie. Mam znajome, które współpracują z dermatologami i sobie chwalą. Kosmetyczek owszem, nie potrzebują, ale kosmetologów jak najbardziej.
doktorka pisze:[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 00:14 ]
aexis pisze:kosmetolog nie jest równy z kosmetyczka po 2 miesiecznym kursie. salony jakie otwieraja ludzie po kosmetologii nie skupiaja się na tipsach i solarium, wrecz jest to wykluczone

pokaz mi w Polsce chociaz jeden salon, ktory jest prowadzony przez kosmetologow wyksztalconych w Polsce, jak to mozliwe, ze ludzie ktorzy skonczyli licencjat z kosmetologii w czerwcu 2008 maja juz salony? skoro to 1 rocznik kosmetologow w Polsce?]]]] otworz oczy kobieto, to nie jest Ameryka ani reklama loreala]
Ludzie, którzy skończyli I stopień kosmetologii w 2008 mieli w tamtym czasie już swoje salony, bo kończąc I stopień można otworzyć salon, jeśli ma się na to środki finansowe.
Teraz jest już mnóstwo salonów/instytutów/klinik zdrowia, gdzie pracują sami kosmetologowie i nie zajmują się tipsami w ogóle. Nie mają tego nawet w swojej ofercie, a kosmetyczki po studium mają tam prawo wstępu co najwyżej jako klientki.
Znam też kilka osób pracujących w klinikach i współpracujących z lekarzami medycyny estetycznej.
A wiem, co mówię, bo siedzę w tej branży. Wiadomo, że byle kogo nie wezmą. Trzeba się uczyć i przede wszystkim znać języki.

Wiem, że temat odgrzebywany, ale doktorka pewnie do dziś nie zmieniła swoich poglądów.
ania12345ania
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2012, o 15:58

Re: kosmetologia

Post autor: ania12345ania »

wybiera się któraś na zaoczną kosmetologię do Poznania na UM?
soremi
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2009, o 11:38

Re: kosmetologia

Post autor: soremi »

Hej dostałam się na kosmetologię na sum i zastanawiam się jak jest z materiałem. Czy lecimy z anatomią tak jak na medycynie od głowy czy jak? A materiały z innych podręczników też po spisie treści są przerabiane w trakcie roku ? Czy są jakieś materiały które trzeba zakuć na pierwsze zajęcia?( na stronie wydziału nic nie widziałam) Jest jakaś lista podręczników?( można mieć całe skserowane?)
A jak z wf, jakie są zajęcia
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kosmetologia

Post autor: smooth_criminal »

mam takie pytanie. co znaczy praca w zawodzie po studiach zdrowie publiczne? jest taka specjalizacja, ale prowadzacy na katedrze zdrowia publicznego powiedzieli(ten koles jest specjalista radiologiem i spec. zdrowia publicznego de facto) nam kiedys ze jezeli lubimy zbierac dyplomy to mozemy starac sie o bycie specjalista zdrowia publicznego. a co robi mgr zdrowia publicznego? po ratyowcictwie jest sie ratownikiem, po pielegniarstwie pielegniarka po lekarskim lekarzem, ale kim jest absolwent zdrowia publicznego w praktyce?
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: kosmetologia

Post autor: suzi »

wybiera się ktoś w tym roku na kosmetologię?
iwantmore
Posty: 118
Rejestracja: 1 lut 2014, o 00:20

Re: kosmetologia

Post autor: iwantmore »

podbijam wybiera się ktos w tym roku na kosmetologie ?
klaudiao
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2015, o 11:37

Re: kosmetologia

Post autor: klaudiao »

Czy studiuje ktoś kosmetologię I stopnia na UM w Łodzi lub wie jak wygladają tam studia na tym kierunku? Proszę o odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości