kosmetologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
iwantmore
Posty: 118
Rejestracja: 1 lut 2014, o 00:20

Re: kosmetologia

Post autor: iwantmore »

Ja studiuje) Jest dosc sporo nauki,przedmioty typu patofizjologia,fizjologia,chemia,bioochemia, no i najgorsza anatomia. W czym wszysko głownie skupione jest na skorze pod względem medycznym (skora zajmuję 1,5-2 m2 powierzchni ciala czlowieka więc to dosc duzo:P)
dermatologii jest 2 razy więcej godzin w porgramie niz na medycynie. Mamy wspoprace z dr.Irena eRIS.Własnie wrocilam z laboratorium:P No i teraz zaczyam praktyki w centrum naukowo -badawczym dr irena eris Studia bardzo fajne,dziewczyny bardzo ładne d
A i mam pytanie jaki kierunek propnujecie jako drugi do studiowania obok kosmy?
Zastanawiam się nad pielegniarstwem aby robic iniekcje skórne(botoksy etc)
bądz technik farmacji,dietetyka lub analityka medyczna.Co sądzicie?:)
biszkopcik
Posty: 16
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:47

Re: kosmetologia

Post autor: biszkopcik »

Cześć Chciałabym zapytać, jak wygląda sytuacja absolwentów (a raczej absolwentek) kosmetologii na rynku pracy? Czy rzeczywiście jest aż tak trudno znaleźć pracę w zawodzie czy przy odrobinie cierpliwości jest cień nadziei na przyszłość w tym zawodzie?
Plus jeszcze pytanie o kosmetologię na ŚUM-ie, tak generalnie, jaka atmosfera, czy jesteście zadowolone z wyboru tej uczelni? I czy wydaje wam się możliwe studiowanie tam kosmetologii jako drugiego kierunku (plan, przychylność wykładowców, itp.)
Justyna0203
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:13

Re: kosmetologia

Post autor: Justyna0203 »

Hej Jeśli chodzi o ŚUM to właśnie skończyłam licencjat i:
- Program ciekawy, nie jest wcale tak łatwo jak można pomyśleć, ale minusem jest to, że wymagają głównie z przedmiotów niekierunkowych Ale sama kosmetologia jako przedmiot jest na dobrym poziomie, tylko ćwiczeń trochę mało. Jednak z tego co wiem uczelnia jest w trakcie zmian programowych mających zwiększyć ilość godzin.
- Minusem ŚUMu jest lokalizacja budynków, wszystko porozrzucane, trzeba ciągle jeździć tam i z powrotem, co jest bardzo męczące i zabiera dużo czasu.
- Samo miasto: depresyjne, smutne i zdecydowanie nie-studenckie.
- Co mnie denerwowało to ciągłe zmiany programu w trakcie studiów, ale może już się z tym uporają.
- Nie można wybierać tematu pracy, trzeba pisać na narzucony temat.
- Zazwyczaj plan jest beznadziejny, bo kosmetologię układają na końcu. Farmacja ma zawsze pierwszeństwo.
Podsumowanie: W związku z tym, że zależało mi na teorii a nie na praktyce to jestem zadowolona, bo dużo się nauczyłam. Czasem było stresowo, czasem było dużo na raz, ale jakoś poszło Na drugi stopień nie zostaję, bo zwyczajnie mam dość, zwłaszcza, że przedmioty się powtarzają.

Aha, i jeśli chodzi o drugi kierunek to myślę, że nie będzie problemu A drugi kierunek też na ŚUMie?

Pozdrawiam
martyna366
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2017, o 11:38

Re: kosmetologia

Post autor: martyna366 »

Wątek stary, ale i ja wrzutę tu swoje pięć groszy.
Skończyłam kosmetologię, o ja głupia. Jestem magistrem i w 100% popieram osobę o nicku doktorka".
Zgadzam się ze wszystkim. Piękne slogany i foldery uczelni mają za zadanie zachęcić jedynie do studiowania.
Zapewnić pracę wykładowcom.
Na pracę w firmach nie ma szans. Są teraz kierunki stricte chemiczno-kosmetyczne jak chemia kosmetyczna, biotechnologia kosmetyczna czy technologia chemiczna o specjalności kosmetyki i to po nich ma się szansę objąć stanowisko przy produkcji,laboratorium. Do marketingu też kosmetolog się nie nada, bo tam potrzeba ludzi po zarządzaniu.
Przedstawiciel medyczny to najchętniej rekrutują z doświadczeniem i kogoś kto ma pojęcie o farmacji.
Poza tym zaczyna to już być zawód niechętnie goszczony przez lekarzy czy apteki.
Kosmetolog nie robi paznokci. Hmmmm. Odpowiedz brzmi ROBI. Pomyślcie,że w gabinecie jest zapotrzebowanie gł na paznokcie. To gabinet zrezygnuje z dochodu tylko po to by robić zabiegi, na które znajdą się chętni dwa razy w tygodniu.
Mam znajome, które pracowały w małych gabinetach i wielkich znanych spa. 80% zabiegów to paznokcie. Większość nie pracuje w zawodzie. Myślały, że będą pracować z najnowszym sprzętem, laserami, a tu nawet w klinikach dermatologicznych robią paznokcie. Nie współpracują z lekarzem. Może jakiś procent tak pracuje. Ja takich osób nie znam.
Podsumowując uciekajcie jak najdalej od tego kierunki,bo inaczej poczujecie wielki niesmak po studiach. Zamiast tego już lepiej język skończyć 3 lata, by się dogadać jak Was wywieje zagranicę.
Pieniądze wydać nie na te lipne studia, tylko lepiej wyjechać na ciekawą wycieczkę. Koszty studiów są ogromne. Wynajęcie mieszkanie, chyba że mieszkacie w tym mieście gdzie studiujecie. Utrzymanie, parę książek trzeba kupić. Prywatne uczelnie lub państwowe wieczorowe lub zaoczne to kolosalny wydatek.
Jeśli to kochacie i nie wyobrażacie sobie robić nic innego to idźcie. Nikt nie będzie Wam bronił. Zastanówcie si ę tylko czy warto po to by spędzić resztę życia robiąc paznokcie.
Pozdrawiam.
karoliena345
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2018, o 13:56

Re: kosmetologia

Post autor: karoliena345 »

Ja studiowałam na studium kosmetyczne we Wrocławiu i jestem mega zadowolona Nie wszyscy mają możliwość studiowania, a studium kosmetyczne są świetnym rozwiązaniem !
Renata Wolgiemut
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 07:48

Re: kosmetologia

Post autor: Renata Wolgiemut »

Jakie studia wybrać związane z kosmetologią i gdzie? ;)
jsmed
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2019, o 18:31

Re: kosmetologia

Post autor: jsmed »

Centrum Szkoleniowe zaprasza na szkolenia z medycyny estetycznej i kosmetologii. Szkolenia z medycyny estetycznej dla kosmetyczek i kosmetologów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników i innych. Wyróżnia nas wyraźny nacisk na zajęcia praktyczne, podczas których kursanci wykonują zabiegi na dużej liczbie modelek oraz doświadczeni instruktorzy i komfortowa atmosfera pozwalająca na doskonałe opanowywanie umiejętności. Posiadamy bogatą ofertę szkoleniową:
- kurs wypełniacze HA
- kurs nici PDO
- kurs mezoterapia igłowa,
- kurs lipoliza iniekcyjna
- kurs osocze i fibryna bogatopłytkowa
- kurs botox - toksyna botulinowa
- kurs kroplówki witaminowe
- i wiele innych.
Sprawdź naszą pełną ofertę szkoleniową
Dentusek
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2019, o 23:24

Re: kosmetologia

Post autor: Dentusek »

Kosmetologia i w ogóle cała medycyna estetyczna to bardzo ciekawy kierunek, niestety nie został jak do tej pory uregulowany prawnie. W zeszłym roku Komisja Zdrowia na posiedzeniu, doszła do wniosku, że wstrzykiwać preparaty będą mogli lekarze i zabroni się wykonywania tego typu zabiegów kosmetyczką. O kosmetologach w sumie nic nikt nie mówili. Jestem ciekawa jak się sprawa rozstrzygnie, ale jednego możemy być pewni, że za maks 2 lata wejdzie ustawa regulująca to co sie teraz dzieje, bo za dużo jest dziewczyn trafiających z powikłaniami na NFZ. A to wiadomo wydatek dla państwa, dlatego jestem bardzo ciekawa jak się sytuacja rozwinie.
alessee

Re: kosmetologia

Post autor: alessee »

Mam pytanie. Czy po kosmetologii mozna wykonywać jedynie mało inwazyjne zabiegi jeśli chodzi o twarz czy jednak mozna wykonywać te bardziej inwazyjne?
Chodzi mi tutaj o botoks.

No właśnie. Czy osoba po kursie kosmetycznym albo kosmetologicznym moze wykonywac takie zabiegi czy ma do nich uprawnienia jedynie lekarz?
Japids
Posty: 33
Rejestracja: 11 cze 2020, o 06:58

Re: kosmetologia

Post autor: Japids »

Hej! Kwestia tego co chcesz wykonywać i jak się będziesz czuła bez tytułu kosmetologa.
Najlepsze rozwiązanie to studia, praca w trakcie studiów i dodatkowe szkolenia/kursy z tego co będziesz chciała docelowo robić studia dają wiedzę teoretyczną, którą i tak sama musisz pogłębiać.

Jeśłi będziesz chciała w szerszy sposób pogłębiać wiedzę na temat pielęgnacji, problemów skórnych, polecam rownież tę ksiązkę: Kompleksowa terapia problemow skornych [mod]

Dobra i kompleksowa pozycja ksiązkowa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości