Krótkowzroczność

Forum dyskusyjne poruszające problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
ana777

Re: Krótkowzroczność

Post autor: ana777 » 14 lip 2010, o 11:17

Zgadzam się. Noszenie okularów czy soczewek kontaktowych pogarsza wzrok.
Jak miałam 6lat, w szkole ("zerówce") były badania, lekarka stwierdziła ze słabo widze. Wiec poszłam z mamą do okulisty przypisała okulary. W wieku 13-14 lat było już bardzo żle (nie widziałam z pierwszej ławki co było napisane na tablicy). Zamiast okularów okulistka doradziła soczewki kontaktowe. Myslałam też w szkole średniej o bioenergoterapii wzroku.. zeby pojechać do Bydgoszczy na turnusy.. W wieku 24 lat mam wade ok. minus -11 dioptrii (krótkowzroczność) i astygmatyzm na 3,5. Byłam już na kwalifikacjach odnośnie operacji laserowej we Wrocławiu - niestety Pani stwierdziła ze nie kwalifikuje się na zabieg z powodu bardzo dużej wady wzroku. Nosze szkła na minus -8,5 - wada chyba sie tak bardzo nie pogarsza.. Wysłałam niedawno wiadomość do Warszawy gdzie mają jakiś nowy laser którym można operować wady do minus 10 dioptrii.

ana777

Post autor: ana777 » 14 lip 2010, o 11:19

Mnie nie chciały lekarki puścić na Konserwacje Zabytków z powodu bardzo dużej wady wzroku. Ale wybłagałam u nich papierek ze zgodą..

ana777

Post autor: ana777 » 14 lip 2010, o 11:23

:shock:

Kingu$ka

Post autor: Kingu$ka » 14 lip 2010, o 14:59

Cóż, sama nie wiem. Noszę soczewki (-3,0 i -4,0), parę lat temu moja wada była dość mała, ale od tego czasu (i wraz z dopasowywaniem nowych szkieł i soczewek) zaczęła się pogarszać. Pytałam kiedyś mojego optyka dlaczego nie może przepisać mi takich szkieł, które pasują idealnie, a ona na to, że oko się rozleniwia czy coś podobnego.. i dlatego musi przepisywać słabsze szkła. No to teraz moje oko się wysila i pogarsza mi się wzrok ;) Czy to nie jest zabawne? Sama już nie wiem co o tym sądzić.

Dali

Post autor: Dali » 14 lip 2010, o 23:37

Czytałem ostatnio sporo opinii o laserowej korekcji wzroku i 2/3 z nich były negatywne. Co myślicie o tym zabiegu?

Awatar użytkownika
Collo

Post autor: Collo » 15 lip 2010, o 18:17

Hej, od niedawna mam krótkowzroczność i noszę okulary (-1,0 D w obu oczach), okulistka powiedziała, że wada z czasem może zaniknąć, jednak zastanawiam się czy ta wada zanika w wielu przypadkach, czy tylko w niektórych?

I mam jeszcze jedno pytanie, macie jakieś sprawdzone ćwiczenia, które choć w niewielkim stopniu poprawiają wzrok?

Awatar użytkownika
MUSOPHAGA

Post autor: MUSOPHAGA » 16 lip 2010, o 09:27

Wszystko zależy w jakim jesteś wieku.
Ja miałam niewielką wadę (-0.75 i -1) pod koniec podstawówki, dziś mam -5 na każde oko :? Czyli zanika tylko w niektórych przypadkach.

Awatar użytkownika
Anezka

Post autor: Anezka » 16 lip 2010, o 22:12

Ja "skromnie" zaczęłam od -1,75 :o Po kolejnej wizycie miałam już ponad dwa, doszło do -3 i od ok. dwóch lat utrzymuje się. Na cofanie się wady raczej bym nie liczyła, mi lekarz sam na początku powiedział, że w tym wieku, kiedy bądź co bądź organizm się szybko rozwija wzrok często nie wyrabia i "siada" więc jeśli wada się nie pogłębia - to już sukces.

Awatar użytkownika
Collo

Post autor: Collo » 16 lip 2010, o 22:19

tak myślałem :(
Mój brat też ma krótkowzroczność od 7 roku życia, nie pamiętam od ilu zaczynał, ale każdym rokiem mu się pogarszało i teraz ma -4,5 D

Czy ćwiczenia oczu z tej strony są dobre?
http://cwiczeniaoczu.webpark.pl/

yeast

Post autor: yeast » 17 lip 2010, o 22:10

Tia, tylko to co napisałaś, wcale tego nie dowodzi - jak ktoś ma predyspozycje do krótkowzroczności, to wzrok mu się będzie pogarszał w dzieciństwie z rozwojem i nie ma to nic wspólnego z korekcją wady.

Awatar użytkownika
ciocia

Post autor: ciocia » 18 lip 2010, o 19:04

Ja mam -0,75D. Niby stosunkowo niewielka wada, ale i tak uciążliwa :( .

Awatar użytkownika
Anezka

Post autor: Anezka » 21 lip 2010, o 13:32

yeast pisze:
Tia, tylko to co napisałaś, wcale tego nie dowodzi - jak ktoś ma predyspozycje do krótkowzroczności, to wzrok mu się będzie pogarszał w dzieciństwie z rozwojem i nie ma to nic wspólnego z korekcją wady.

Normalnym jest, że po rozpoczęciu noszenia okularów wada się powiększy. Soczewki? Nosiłam ponad pół roku. Jak wada stała tak stoi.

Awatar użytkownika
Anezka

Post autor: Anezka » 21 lip 2010, o 13:35

JakubikF pisze:
Kodex pisze:Mam zamiar robić prawko na skuter a do tego oczywiście potrzebuje w pełni dobrego wzroku.

Po pierwsze, czy na pewno prawa jazdy nie można zrobić mając wadę wzroku i nosząc okulary? Śmiem wątpić.

Po drugie. Skoro wada byłą zdiagnozowana dawno temu, to należy powtórzyć badania, bo możesz mieć już -0,5D ale nie odczuwasz tej różnicy i sądzisz, że nic się nie zmieniło.

Na skuter konkretyzując potrzebna jest karta motorowerowa. Takową posiadam, nikt nawet nie zapytał mnie o to, jaką mam wadę - nie widzę związku, chyba, że chodzi tu o dobrą jakość widzenia, w tym wypadku trzeba ponownie zrobić badania. Ja swoje kontrole zaniedbałam i sama widzę (paradoks), że nie poznaję ludzi z daleka 8)

ODPOWIEDZ