Krótkowzroczność

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Krótkowzroczność

Post autor: somsung »

Niestety problem z soczewkami tkwi w kasie. Niestety nie stać mnie na miesięczne kupowanie soczewek, są inne ważniejsze wydatki. Z moją wadą to zaczęło się trochę dziwnie, bo podczas bilansu w wieku 10 lat lekarz wysłał mnie do okulisty i na dzień dobry"
dostałem -2,5 trochę się zdenerwowałem, ale co było robić. Gdzieś czytałem że u mężczyzn krótkowzroczność będzie się pogłębiać tak mniej więcej do 20-25 roku życia, więc niestety trza się badać.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Krótkowzroczność

Post autor: doktorka »

somsung pisze:dzień dobry"
dostałem -2,5
to nie jest wcale tak zle)
somsung pisze:Gdzieś czytałem że u mężczyzn krótkowzroczność będzie się pogłębiać tak mniej więcej do 20-25 roku życia, więc niestety trza się badać.
tak, mniej wiecej do tego wieku, chociaz w zalozeniu postep wady powinien sie konczyc wraz z koncem wzrastania.
somsung pisze:Niestety problem z soczewkami tkwi w kasie.
to zalezy jakie rozwiazanie sie wybierze, ostatnio liczylam dla pacjentow mojej mamy takie soczewkowe kalkulacje i np u pacjentow z minusami calkiem niezle sie te soczewki kalkulowaly, bo ich wada zmieniala sie tak czesto, ze wymiana szkiel czy przy okazji oprawek byla podobna cenowo do soczewek. Ale generalnie rzeczywiscie, soczewki kosztuja nas nieco wiecej niz okulary, mysle, ze do czasu, bo z roku na rok ceny sa coraz korzystniejsze.
agus1444
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2009, o 17:34

Re: Krótkowzroczność

Post autor: agus1444 »

Doktorka dzięki za rade ze szkłami kontaktowymi ale czy są one na prawdę takie skuteczne? Ja mam wadę -21 czy są w ogóle takie mocne szkła kontaktowe?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Krótkowzroczność

Post autor: doktorka »

agus1444 pisze:Doktorka dzięki za rade ze szkłami kontaktowymi ale czy są one na prawdę takie skuteczne? Ja mam wadę -21 czy są w ogóle takie mocne szkła kontaktowe?
co do wartosci- dowiem sie, natomiast w minusach soczewki sprawdzaja sie bardzo dobrze (pod warunkiem, ze nie ma przy tym innych wad, chociaz obecnie sa takze soczewki torycznelttak zwane cylindry", takze astygmatyzm tez nie stanowi jakiejs wielkiej przeszkody). Generalnie zeby miec dobrze dobrane soczewki trzeba sie do tego dobrze zabrac-przede wszystkim soczewki powinien dobietac lekarz okulista z kwalifikacjami do tego, najgorsze co moze byc, to soczewki dobierane przez optyka czy jeszcze lepiej-kupowane w internecie czy innym kiosku ruchu.
Awatar użytkownika
sharp
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 16:29

Re: Krótkowzroczność

Post autor: sharp »

a mi optyk sam wybierał i bardzo dobrze się w nich czuję (Dailies się chyba nazywają )
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Krótkowzroczność

Post autor: doktorka »

sharp, no ale z tego nic nie wynika jakby] jak wybierze okulista po odpowiednich kursach, to masz pewnosc, ze bedzie ok, jak optyk to juz pewnosc jest mniejsza, a te soczewki jednak nie leza na chodniku i trzeba za nie zaplacic] oczywiscie kazdy robi, co uwaza, ja wychodze z zalozenia, ze po to sa specjalisci w roznych dziedzinach, zeby korzystac z ich wiedzy. w pewnym sensie optyk pewnie tez takim specjalista jest, ale w zakresie dobierania soczewek torycznych- nie wyobrazam sobie, aby robil to ktos inny, niz okulista.

agus1444, obczailam co i jak- sa takie duze wartosci, tyle, ze trzeba je zamowic sobie np u okulisty. Prawie kazda firma produkuje takie, ja akurat mam do czynienia z firma CIBA Vision i oni na pewno maja.
sharp pisze:(Dailies się chyba nazywają
no to sa jedne z lepszych soczewek obecnie.
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Krótkowzroczność

Post autor: mario425 »

W sumie to soczewki wcale tak drogo nie wychodzą.mam CIBA AIR OPTIX miesięczne co prawda i kosztują mnie ok. 25zł miesięcznie.
plus płyn raz na 3 miesiące ok. 20zł
Awatar użytkownika
sharp
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 16:29

Re: Krótkowzroczność

Post autor: sharp »

mario425 pisze:W sumie to soczewki wcale tak drogo nie wychodzą.mam CIBA AIR OPTIX miesięczne co prawda i kosztują mnie ok. 25zł miesięcznie.
25 zl? :O u optyka czy przez internet? Bo mój optyk stwierdził, że miesięczne kosztowałyby mnie 40 zł. Wiem, że to zależy od wielu czynników, ale żeby aż taka różnica cenowa?
lepidoptera
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2009, o 21:11

Re: Krótkowzroczność

Post autor: lepidoptera »

doktorka pisze:sharp, no ale z tego nic nie wynika jakby] jak wybierze okulista po odpowiednich kursach, to masz pewnosc, ze bedzie ok
nie powiedzialabym ze ma taka pewnos
tez mam krotkowzrocznosc i przez 5 lat nosilam soczewki wiec troche na ten temat wiem
nawet jak najlepszy okulista dobierze soczewki to nie znaczy ze bedzie dobrze bo to zalezy od oka
tak samo jest z firmami soczewek co firma to ma sie inne odczucia i zanim sie trafi na ta odpowiednia to trzeba troche sie nameczyc i np ta najlepsza firma nie znaczy ze bedzie ta najlepsza firma dla oczu jakies innej osoby

a jezeli chodzi o soczewki to bez wzgledu czy sa to drozsze czy tansze soczewki tak samo czy przez lepszego czy gorszego okuliste dobrane to oczy w soczewkach sie mecza i po kilku tygodniach mozna to odczuc jaka jest ulga dla oczu jak przychodzi sie do domu i sciaga sie soczewki
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Krótkowzroczność

Post autor: mario425 »

ja soczewki kupuję na allegro, ale nie używane
Wiele hurtowni optycznychlttak to nazwijmy wystawia aukcje swoje i można kupić soczewki za 10zł za sztukę.
Nigdy się na nich nie zawiodłem mimo ze kupuję od 2 lat, zawsze wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Krótkowzroczność

Post autor: doktorka »

lepidoptera, nie ucz ojca dzieci robic zajmuje sie tym, to wiem, co mowie]
lepidoptera pisze:okulista dobierze soczewki to nie znaczy ze bedzie dobrze bo to zalezy od oka
tym sie rozni okulista od optyka, ze jak pacjent nie widzi w dobranej soczewce ostro, to stwierdza, ze ow pacjent niestety soczewek nosic nie moze. natomiast optyk stwierdzi, ze sie przyzwyczai", zeby sprzedac szkla.
lepidoptera pisze:dobrane to oczy w soczewkach sie mecza i po kilku tygodniach mozna to odczuc jaka jest ulga dla oczu jak przychodzi sie do domu i sciaga sie soczewki
alez tam, bzdury. plusy sie mecza w soczewkach i oczy z innymi wadami ewentualnie, minusom soczewki sluza lepiej, niz okulary, co jest generalnie oczywiste dla wszystkich majacych minimalne pojecie nt optyki, nawet na poziomie liceum.

mario425, chodzilo mi o to, ze nie mozna sobie samemu stwierdzic np nosze okulary -3 to so kupie na allegro szkla -3. Te pierwsze powinny byc dobrane przez fachowca, potem mozna sobie TAKIE SAME kupowac ewentualnie, chociaz siedzac troche w tym biznesie stwierdzam, ze nie kupilabym soczewek z allegro] Bo wiem, co sie tam wystawia czesto) Oczywiscie pewnie nie zawsze heh.
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Krótkowzroczność

Post autor: mario425 »

nie no, bez przesady:P ja nie każe nikomu dobierac sobie soczewek samemu.
lepidoptera
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2009, o 21:11

Re: Krótkowzroczność

Post autor: lepidoptera »

to ze tym sie zajmujesz to nie znaczy ze musisz byc dobra :P

a teoria a praktyka to sa dwie rozne rzeczy

nie bede przekonywac ani nikomu wmawiac ze tak jest i koniec uwazam ze kazdy ma inny organizm i kazdy sam powinien sie przekonac to jest tak samo jak z lekami Tobie pomoze innym nie mimo dobrej opinii
mam bardzo duzo znajomych ktore nosza soczewki (minusy) i rozne sa opinie

a tak na marginesie mialam soczewki dobierane u okulistow nawet nie chodze do okulistow co sa przy optykach gratisowo a co dopiero zebym dobierala soczewki u optyka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości