ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: asia_asia »

atlas Nettera po angielsku wystarczy je?li kupi?abym ten s?owniczek?
jak jest z dost?pno?ci? Bochenka w bibliotece CM UMK?
i jeszcze co z angielskim, czy jest w kserze?
qwe354
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 19:32

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: qwe354 »

a ja mam takie pytanie ile tak mniej wi?cej na te wszystkie pomoce trzeba wyda? na pierwszym roku? Oczywi?cie wiadomo, ?e zale?y to od osoby, ale mam na my?li taki wariant raczej ekonomiczny
Awatar użytkownika
cytokinina
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2013, o 15:24

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: cytokinina »

Jak to jest w Bydzi? Czaszka potrzebna czy nie? Czy mo?na ogarn czaszk? z atlasu
Starsi koledzy jak to by?o u was?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Matjozi »

asia_asia pisze:atlas Nettera po angielsku wystarczy je?li kupi?abym ten s?owniczek?
jak jest z dost?pno?ci? Bochenka w bibliotece CM UMK?
i jeszcze co z angielskim, czy jest w kserze?
Jak kupisz Nettera po angielsku to nie potrzebny Ci s?owniczek
Swoj? drog?, ja mia?em ?aci?skiego Sobott?, a u?ywa?em s?ownika mianownictwa anatomicznego z internetu i wszystko by?o wporz?siu
Bochna w bibliotece z tego co widz? jest ok 5 sztuk z ka?dego tomu, je?li s? zwrócone wszystkie pozycje. Generalnie z Bochnem jest tak, ?e praktycznie ka?dy ma swojego, ale niektórzy w ogóle z niego nie korzystaj? Osobi?cie polecam, cho? niektóre fragmenty mo?na sobie darowa?
Angielski jest od drugiego semestru, nie ma co si? spina?, zale?y z kim si? ma
cytokinina pisze:Jak to jest w Bydzi? Czaszka potrzebna czy nie? Czy mo?na ogarn czaszk? z atlasu
Starsi koledzy jak to by?o u was?
Mo?e je?li znajdziesz dobry atlas. na pewno nie Sobotta i na pewno nie Netter. Z czaszk? jest tak, ?e tego nie da si? sobie wszystkiego wyobrazi? i nie wszystko jeste? w stanie zobaczy? w atlasie. Du?o osób je ma, ja mia?em odlew, który po?yczy?em z mojej sali od biologii z gimnazjum i musz? przyzna?, ?e by? bardzo dok?adny i trwa?y (par? elementów jednak brakowa?o, ale rekompensata jest taka, ?e prawdziwe czaszki s? bardzo kruche i cz?sto rzeczy si? ?ami?, p?kaj?, robi? si? dziury i jest jeszcze mniej elementów ni? na odlewach ) Wszyscy asystenci namawiaj? na czaszki, bo jednak lepiej si? uczy? z ni?
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Namine »

Dlaczego uwa?asz, ?e Sobotta do czaszki niet?
A co do s?owniczka plus Netter ang. ja nie lubi? uczy? si? nie wiedz?c o czym mowa. Asystenci, (ci, z którymi si? spotka?am, a na szcznie nie by?o w?ród nich Pana Owocowego) u?ywali polskich nazw na wi?kszo?ci zaj i naprawd? nieprzyjemne by?o potem wymy?lanie i dochodzenie, który angielski podpis odpowiada jej w atlasie Tego uda?o mi si? na szczcie unikn dzi?ki s?owniczkowi

Kupowa? koniecznie czaszki nie trzeba, u nas ludzie sobie je po?yczali i chodzili si? uczy? razem, tak?e jak kto? nie b?dzie mie? to zgin na pewno nie zginie
Oleslawa
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2013, o 11:18

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Oleslawa »

Hej

Dzi? na stronie dotycz?cej informacji dla osób przyj?tych na I rok studiów przeczyta?am Kierunek Lekarski: Na zaj?ciach z Anatomii prawid?owej wymagany jest fartuch,czepek lub chusta na g?ow?, zmienne obuwie medyczne, r?kawiczki lateksowe jednorazowe."

Jaki to ma by? rodzaj obuwia?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Matjozi »

Glany, adidasy, sanda?y, baleriny Wszystko jedno, nigdy nikt si? nie czepia?, nic nie trzeba by?o zmienia?. Chyba, ?e co? si? zmieni?o
Oleslawa
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2013, o 11:18

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Oleslawa »

Dzi?ki
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Namine »

Mog?o si? zmieni?, bo przecie? jest nowa katedra wida? bardziej im zale?y na czysto?ci ni? w poprzedniej Podejrzewam, ?e cokolwiek zmiennego b?dzie dobre Byle nie te z podwórka Btw. nie ryzykowa?abym przychodzenia bez, bo znaj?c Owocowego, który czepia si? zawsze o idiotyczne czepki b?dzie mie? i pretensje o to. Chyba, ?e ten zapis by? ju? lata wcze?niej i go nikt nie zauwa?y?.ltmy?li
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: szska »

Namine, zapisu na stronie nie by?o, bo jak czyta?am te informacje niedawno to pisali tylko o fartuchu i czepku, wczoraj natomiast na forum przeczyta?am, ?e dodali wzmiank? o obuwiu. My?licie, ?e faktycznie trzeba mie? to specjalistyczne obuwie medyczne, czy mo?na zwyk?e czyste trampki na zmian? i tyle?
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Namine »

Ja na praktykach nawet chodzi?am w bia?ych trampkach Po pierwsze ta?sze, a po drugie wygodniejsze. Pewnie przejdzie, byle co? by?o na zmian?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: Matjozi »

Raczej byle jakie na zmian?, cho? Wi?nia mo?e si? czepia? o wszystko (cho? sam chodzi? po prosektorium w sanda?ach). Dla bezpiecze?stwa mo?na kupi? jakie? bia?e trampki, albo jakiekolwiek bia?e buty za 10 z? i jakby si? nie przyda?y to zostawi? sobie na praktyki, bo tam raczej pilnuj? obuwia.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: ksi??ki i materia?y niezb?dne na 1 rok

Post autor: szska »

Ok, dzi?ki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości