ksi?zki i materia?y na 2 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
stokrotka_94
Posty: 7
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:46

ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: stokrotka_94 »

Hej, jak w tytule - co jest niezb?dne na 2 rok leku?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: Matjozi »

Stoperan, bo mo?na si? posra?.
Nie no, ?artuj? Jak ju? si? wpadnie w trans, to jest bardzo spoko, tylko trzeba si? przyzwyczai? do nawa?u zaj.

Z biochemii to ju? chyba wiesz

Z fizjologii trzeba mie? Konturka, Tafil - Klawe i ?rodki na uspokojenie Na kreniu przyda Ci si? te? ka?da inna ksika jak? dostaniesz w ?ap?, te? Górski z wysi?ku si? przydaje.

Z mikrobiologii zazwyczaj nic, zale?y na kogo trafisz, ale do niektórych rzeczy przyda si? Zar?ba (I semestr), antybiotyki z Dzier?anowskiej, a niektórzy uczyli si? czego? z Kaysera.

Z diagnostyki skrypt, który przepisali?my w tym roku (przynajmniej wi?ksz? cz?) i kserówki od asystentów. Niektórzy mieli D?bi?sk? - Kie?.

Z patofizjo Zahorska i skrypt uczelniany do ka?dego dzia?u, poza tym na hematologi? Herolda i ewentualnie Dmoszy?sk?. Na gastro Herold, na p?uca Damjanov, na serce Lilly.

Na Podstawy Medycyny Klinicznej Szczeklik, ale tylko po to, ?eby robi? prezentacje, ewentualnie doczyta? co?. I stetoskop trzeba mie?.

Na angielski to wam powiedz?, bo mo?e wam si? asystent zmieni?.

Na genetyk? potrzebny wam b?dzie 1 rozdzia? o FISHu z jakiej? ksiki i wyk?ady.

Chyba tyle. Zastrzegam, ?e po?ow? z tych ksiek mo?na odpu?ci? i jecha? na gie?dach, ale wiadomo, nie zawsze to wychodzi Generalnie powiem tak: nie mia?em ani 1 swojej ksiki oprócz Szczeklika, który przydaje si? pó?niej. Wszystko mia?em z biblio albo kserowane jakie? rzeczy, bo bywa, ?e z 1 ksiki potrzebujesz dos?ownie 2 rozdzia?ów, wi?c nie op?aca si? ich kupowa?. Nie gwarantuj? Ci te?, ?e akurat co? si? nie zmieni i b?dziecie mieli inne przedmioty albo nie b?dziecie mieli czego? z tych, które wymieni?em. Te? wiadomo - co osoba, to opinia, kto? mo?e w ogóle nie u?ywa? tych ksiek, albo mia? ca?kiem inne
stokrotka_94
Posty: 7
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:46

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: stokrotka_94 »

Matjozi, Wielkie dzi?ki! a jak z immunologi?? Gob?mo?e by? wydanie 2007 czy nowsze?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: Matjozi »

O, zapomnia?em o tym Osobi?cie skorzysta?em par? razy, tak to gie?dy. Chyba wystarczy 2007, najlepiej jak najnowszy, ale jak masz takiego, to nie kupuj innego
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: szska »

Matjozi pisze: Z diagnostyki skrypt, który przepisali?my w tym roku (przynajmniej wi?ksz? cz?) i kserówki od asystentów.
Gdzie mo?na to zdoby
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: Matjozi »

Damy wam, nie przejmuj si?, diagnostyka dopiero w II semestrze (chyba). Chyba, ?e Betty przejmie katedr?.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: szska »

Ma przej. osobi?cie jestem zesrana t? wizj? D ale kr? plotki ?e nasz rocznik ma jeszcze mie? diagno na starej katedrze, oby.
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: Matjozi »

Oby?cie mieli, bo katedra jest przecudowna Mieli?my pisa? nawet dla niej pochwa, ale nie wiem czy w ko?cu to posz?o do dziekana, czy nie.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: rozekkwidzyn »

Matjozi poda? wersj? dla ambitnych, ja podam podstawow?:
Fizjologia: Konturek. Ja si? oby?em bez Tafil-Klawe. Chyba bez Konturka te? bym si? oby?- z notatek, gie?d etc.
Mikrobiologia: Zalezy na kogo trafisz- ja nie mia?em nic, jedynie prezentacje od prowadz?cych. Chocia? co? tam z Dzier?anowskiej doczyta?em, ale chyba niepotrzebnie.
Diagnostyka: Macie na katedrze patobiochemii jeszcze, wi?c luz
Patofizjologia: Ja cisnem na skrypcie, co? tam doczyta?em ze Szczeklika.
Podstawy Medycyny Klinicznej: Jedynie, tylko i wy?acznie prezentacje od Pana Docenta i Asystentów. Szczeklika nie polecam kupowa?, bo na kolejnych latach trzeba mie? w zasadzie aktualnego, wi?c je?li teraz kupicie, to pó?niej b?dzie Wam ciko doczytywa? na kolejnych latach uaktualnie?
Angielski: u prowadz?cego info
Genetyka: LoL, nic p
Immunologia: Nie wiem jak ja to zda?em ppp
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: szska »

Ro?ek kocham opowie?ci o tym jak nie wiesz jak co? zda?e? D w sumie podzielam to uczucie po tegorocznej letniej sesji DDDD

Ej a to o diagnostyce to 100% sprawdzone info? W sensie, ?e jeszcze na starej katedrze
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: rozekkwidzyn »

Serio- z immunologii mam DOK?ADNIE 60% wymaganych punktów
Co do diagnostyki- na 90%.
lily_of_the_valley
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2013, o 18:01

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: lily_of_the_valley »

A jak to jest z tym stetoskopem? Jaki najlepiej kupi
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: ksi?zki i materia?y na 2 rok

Post autor: rozekkwidzyn »

Ja mam Spirita i jest bardzo spoko
To jest to samo co Littmann- a o po?ow? ta?szy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości