Książka z anatomii (dla osoby trenującej)

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
BodyChallenge
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 19:06

Książka z anatomii (dla osoby trenującej)

Post autor: BodyChallenge »

Nie chcę zbytnio opisywać swoich przygód z przedmiotem jakim jest biologia, bo sam jestem na 3 roku studiów na Politechnice, próbowałem równolegle z 1 rokiem studiów zdać maturę rozszerzoną z biologii i chemii (które w liceum były na poziomie tak niskim, że niżej się chyba nie dało, a raczej nie tylko o poziom tu chodzi, ale i o liczbę godzin w tygodniu równą 1 jednostce lekcyjnej (a w 3 klasie w ogóle biologii nie było)), ale z uwagi na sesje i spory zasób materiału do przyswojenia w niezbyt długim czasie (którego w liceum się zbytnio się nie znało), nie udało mi się (no i uczyłem się tylko sam), bo obie matury zdałem dokładnie na równe 66% z obu rozszerzeń. Nie ważne zresztą.


Ale od początku studiów bardzo związałem się z siłownią i chciałbym pogłębić swoją wiedzę z anatomii taką w wersji bardziej dla sportowców, to łączy się też z moją drugą pasją rysunkiem (do którego mi się to również przyda) polecilibyście mi jakąś książkę odpowiednią do moich wymagań z anatomii (raczej chyba nie taką akademicką, chociaż jeśli jest przystępna) to może i się nadać.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Książka z anatomii (dla osoby trenującej)

Post autor: Erick »

Bochenek tom Ikości, mięśnie, więzadła. Ale to jest obszerne tomisko i wiedza stricte specjalistyczna (patrz nie do końca potrzebna)
Szczerze to dla własnego zainteresowania to raczej nie warto nic kupować, bo atlasy anatomiczne i książki medyczne są drogie i jest w nich dużo za dużo jak dla nauki z własnej ciekawości (no chyba że ktoś lubi czytać o przyczepie każdego mięśnia na kilku bruzdach w danej kości, albo ograniczeniach dołu skroniowego), a teraz wszystko można w necie znaleźć poczytać, obrazki też są niezłe.
Chyba, że jakaś książka anatomiczna, którą wymagają na fizjoterapii, moze byłaby bardzie przystępna, ale tutaj się nie wypowiem, bo nie znam żadnej pozycji.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Książka z anatomii (dla osoby trenującej)

Post autor: persil1991 »

Może Atlas Anatomii 3D - Visible Body?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość