Książki i materiały I rok lek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

Jak będziesz kupować książki to po prostu upomnij sie o materiały elektroniczne, na pewno każdy ci je spokojnie zgra. Ja tez każdemu będę zgrywać bo to są rzeczy, które mamy po starszych latach i te które opracowaliśmy i zebraliśmy w tym roku

Tez otworzyłam w wakacje atlas histologiczny i bylam zielona. Jasne ze się zmieni :* na początku moim największym problemem bylo czy ustawie mikroskop i czy to co widzę to to co mam widzieć to jest tylko kwestia opatrzenia sie
Tak samo jak niewyobrażalne bylo dla mnie na poczatku zapamiętać wszystkie bruzdy, guzki, wyrostki i cholera wie co jeszcze na kościach i to po łacinie, teraz się śmieję z tego

A z tym czasem zajęć to zalezy. anata raczej trwa tyle co jest w planie, histo zawsze jest w srednio krótsza o godzinę, reszta to tak srednio 15 min wczesniej sie skończy wszystko zalezy o czym są zajęcia. Jak się wyrobicie z materiałem wczesniej to oni nie trzymają na sile

ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: ellen100p »

merciness, możesz mi wyjaśnić to

Kod: Zaznacz cały

sum.edu.pl/aktualnosci-z-wydzialu-wlk/2443-zimowa-sesja-egzaminacyjna-31-01-15-02-2015
Dlaczego jest biologia molekularna 2 razy? I jakim cudem to trwa 8h
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

Mieliśmy egzamin przeprowadzony w 4 turach bo się nie zmieści caly rok na auli i 2 tury byly jednego dnia a pozostałe 2 drugiego. Wiec oczywiście byly inne pytania a pisanie egzaminu to 2h plus jakiś czas na przygotowanie sali i wpuszczanie ludzi. Oni zawsze rezerwują sale z nadwyzka czasowa. A 8 h dlatego ze np o 9 rano pisala tura nr 1 a o 12 nasteona tura

ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: ellen100p »

Aaa ok, dzięki
justa1789
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2014, o 13:17

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: justa1789 »

Słownik aleksandrowicza aktualny ?
solange1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2016, o 05:40

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: solange1 »

Co lepsze Moore czy Grey?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: makebelieve »

Nic, ale z tej dwójki to Gray.
solange1
Posty: 10
Rejestracja: 1 cze 2016, o 05:40

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: solange1 »

A co najlepsze?
Nie zamierzam korzystać tylko z jednej z tych książek. Bochenek za obszerny, Skawina zbyt skrotowy. Chce mieć taki pośredni podrecznik - myślałam że właśnie GREY lub MOORE

Co więc polecasz jeśli nie powyższe?

Awatar użytkownika
birdy
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2016, o 17:22

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: birdy »

Skawina naprawdę wystarczy jak się jej dobrze nauczycie + atlas! Ja miałam Sobotte czasami korzystałam jeszcze z Prometeusza - taki po trochu atlas i podręcznik. Nie będzie czasu na to czytanie, a jak będziecie chcieli coś więcej się dowiedzieć to w bibliotece lub czytelni zawsze się znajdą książki.

jejwysokośćbrzanka
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 14:00

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: jejwysokośćbrzanka »

A co z fartuchami? Jakie obowiązują i gdzie najlepiej je kupić?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: makebelieve »

jejwysokośćbrzanka, jeśli chodzi o Kato to na anatomię potrzeba anatomiczny (zawiązywany z tyłu) +czepek. Na biolmol, biofizykę, histologię potrzeba zwykły lekarski. Ja polecam sklep Kwiatek w Katowicach, fartuchy co prawda po ok 70 zł, ale to mieszanka bawełny i poliestru przez co jest lepszy jakościowo niż 100% bawełna i nie gniecie się tak bardzo.
Nath
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2015, o 12:58

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: Nath »

[at], a jeszcze jakieś inne rzeczy są przydatne?
Np. buty białe, maska do I pomocy, papier milimetrowy?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: makebelieve »

Maska do pierwszej pomocy? Nope.
Ja polecam na anatomię pęsetę anatomiczną i paczkę własnych rękawiczek nitrylowych.
Papier milimetrowy jest chyba raz czy dwa potrzebny na biolomolo ale to dosłownie chyba 2 kartki.
Białe buty nie są wymagane, jedynie na anatomię jak jest mokro/zimą buty na zmianę. Wystarczą zwykłe trampki.
I dużo kredek na histo! Najlepiej jak najwięcej odcieni różu i fioletu i polecam z całego serca cienkopisy w tych kolorach (rysowanie limfocytów nagle przestaje być męczarnią ). No i zeszyt gładki jest wymagany.
A i buty na zmianę i fartuch zwykły (chyba fartuch też) są wymagane na medraty, bez tego nie wejdziecie na zajęcia. Dziewczynom polecam gumkę do związania włosów bo masaż klatki przez 5 min z włosami wlatującymi do ust nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.
I na anatomię będziecie musieli wydrukować identyfikator ze strony katedry, ale to już jak poznacie numer swojej grupy. I do tego potrzebne takie plastikowe gówienko do zamocowania identyfikatora do fartucha.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości