Książki i materiały I rok lek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
alicjart
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2015, o 17:15

Książki i materiały I rok lek

Post autor: alicjart »

Sprzedam I rok, WLK

ANATOMIA:
1) Komplet Skawiny
2) Atlas anatomii człowieka Sobotta
3) Fotograficzny atlas anatomii człowieka McMinn
4) Neuroanatomia Fix (ksero)
5) Anatomia człowieka 1500 pytań
6) Słownik mian anatomicznych łacińsko-polsko-angielski (ksero)
7) pomoc anatomiczna
+ materiały papierowe - bazy, notatki, wykłady

HISTOLOGIA:
1) Histologia, Sawicki (wyd.2012, bez podkreśleń)
2) Kompendium histologii, Cichocki
+ zeszyt ze szkiełkami, materiały papierowe - bazy, skrypty
+ zdjęcia i filmy szkiełek

BIOLOGIA MOLEKULARNA:
1) Podstawy biologii komórki, Alberts
2) Podstawy genetyki, Drewa (ksero)
+zeszyt z ćwiczeń, opracowane wszystkie sylabusy, prezentacja

BIOFIZYKA
1) Biofizyka lekarska, Grzesik (ksero)
+ opracowane zagadnienia na zajecia

+ materiały papierowe z medycyny ratunkowej, psychologii, historii medycyny, socjologii, genetyki, etyki, zdrowia publicznego
+ materiały elektroniczne
+ fartuch laboratoryjny rozmiar 38

Kontakt [at].pl lub pw
july
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:05

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: july »

Czy nastąpiła zmiana od tego roku , ponieważ na stronie katedry anatomii podstawowym podręcznikiem jest Moore , a nikt z zeszłego rocznika go nie oferuje tylko zamiast niego Anatomia Graya, .proszę o odpowiedź ( interesują mnie wszystkie konieczne książki na I rok )
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: MrBrightside »

Wiesz, dwa lata temu niby Bochenek obowiązywał, a ludzie i tak się ze Skawin uczyli. Podejrzewam, że w zeszłym roku mimo Graya, również. Dlatego obowiązywać oficjalnie, według strony katedry sobie może, a z czego się ludzie uczą to inna kwestia
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

A egzamin to i tak złota łopatka

july
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:05

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: july »

W takim razie byłbym bardzo wdzięczny za wypisanie niezbędnika z literatury do każdego przedmiotu , bo już nie wiem czego szukać
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: ellen100p »

O tak! Napiszcie, co trzeba mieć!
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

Ale takich niezbędników jest juz kilka i tu i na biomiscie. A i do niektórych przedmiotów każdy uczyl się z czego innego wiec mogą rozbieznosci

Wg mnie, 1 rok Kato

Anatomia: Dali wam moora, to kupcie go bo pod niego będą pytania, do tego atlasy: Rysunkowy (sobotta, netter, Prometeusz itp) i fotograficzny (mcminn, yokochi). Co do atlasu Kupcie jakikolwiek, zawsze możecie sie posiłkować biblioteka. Bo każdy ma wady i zalety.
Jesli chodzi i skawine- ja się z tego nie cierpialam uczyc, nic nie rozumiałam. Suchy skrypt.
Nam do ounu kazali miec fixa ( ciężko dostać oryginał, wiec raczej ksero. Jesli nie ma sie wymagającego asystenta to wystarcza, zbiera to co trzeba i ma dużo klinicznych rzeczy o które byly pytania). Mieliśmy miec jeszcze atlas neuroanatomii nettera i ogólnie miałam go ale on ma wszystko po polsku i uważam ze jest zbędny. Uczyłam sie rycin z bochenka i ogólnie najlepiej bylo mi czytać 4tom bochna. Wg mnie jest super.

Histologia: Sawik wydanie z 2012. Katedra podaje jesCze wheatera, osobiście nie otworzyłam go a miałam zwolnienie. Cichocki- dorwać ksero, bo tylko kilka rozdziałów potrzeba z niego.

Biolomolo: Nowa drewa i jakies ksero albertsow. Nie maja wszystkich tematów robionych na zajęciach ale ich nigdzie nie ma akurat. Do tematu z apoptozy ksero klyszejki najlepiej zrobic tego jednego
, np z biblioteki albo pdf. Embriologia bartela jest wyrzucaniem kasy w błoto Biolo molo to przede wszystkim nasze materiały i bazy.

Genetyka: Drewa albo kałużewski

Di reszty nie trzeba książek. A no chyba ze angielski: Medicine 1 i 2. Człowiek na roku zrobil nam ksero.

merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

Aaa biofiz jeszcze. To skrypt Grzesika jest najlepszy. No i jakies nasze opracowania. Naa 2 semestr do niektórych asystentów polecana byla Fizykoterapia Miki. Ale to spokojnie w biblio dostaniecie. Żadnego jaroszyka, pilawskiego nie kupujcie

ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: ellen100p »

merciness, dzięki
A jak chodzi o Drewę to jest to
genetyka-medyczna-podrecznik-dla-studentow_8447.jpg
genetyka-medyczna-podrecznik-dla-studentow_8447.jpg (13.97 KiB) Przejrzano 1374 razy
I czy to jest i do biolo-molo, i do genetyki?

A jeśli z tych atlasów miałabyś polecić jeden to który? Sobotta, Netter czy Prometeusz?
I dodatkowe pytanie: jak to zrobiłaś, że miałaś zwolnienie z egzaminu z histo, która jest podobno pogromem?
szymex
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2015, o 18:55

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: szymex »

Hej,
W jakiej cenie atlas Sobotty?
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

Dokladnie ta Drewa. Tak ona na z 800 stron i przydaje sie tez na 3 roku. Tam są nie tylko choroby ale dużo rzeczy z biologii molekularnej
Co do atlasu to zdecydowana większość miała sobotte i wg mnie jest spoko ta nowa (3 tomowa). Najbardziej podobal mi sie Prometeusz, ale tam są 3 mega ciężkie grube tomy i nie ma opcji zeby to przytaszczyc na zajęcia jak potrzebujesz czasem. A netter mi sie wcale nie podobal. Malo czytelny, milion rzeczy zaznaczone na 1 rysunku

A zwolnienie z histo nie jest aż takie trudne. Ja się jakos anaty specjalnie nie uczyłam wiec miałam czas na histo. Wystarczy ze co tydzień piszesz wejściówki na minimum 16/20 i tam zdasz szkielka po semestrze w 1 terminie. Zawsze warto oprócz sawika przerobić bazy z wejściówek, bo są dni ze powtarza sie 18/20 pytan. 50 osob miało zwolnienie, warto się postarać i postawić na histo. Bo na egzaminie praktycznym nas normalnie przepuszczali

merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: merciness »

Aaa i musze dodac ze chyba ten egzamin to jedyna wada katedry histo. Ja lubiłam zajęcia bo tam byli takie wszystko spokojne i uporządkowane. Wchodziles, pisałeś wejściówkę, można bylo zawsze strzelać, potem oglądaliśmy szkielka, wyniki wejściówki i do domu. A przed anata to nieraz miałam ciśnienie, szczególnie jak miały być seminaria i oczekiwać kiedy cie asystent o cos zapyta a ty się zbłaźnisz bo nie umiesz albo nie mogłam dobić się do preparatu.

ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Książki i materiały I rok lek

Post autor: ellen100p »

merciness, a skąd się bierze np. te różne bazy? Pytam, bo jestem kompletnie zielona

Jak dane zajęcia trwają planowo np. 2h 15min to tyle trwają? Czy raczej dłużej/krócej?
I jeszcze jedno: Jak otworzyłam sobie w internecie atlas histologiczny to dla mnie wszystko wyglądało tak samo haha Czy to się kiedyś zmieni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości