Książki I rok Analityka Medyczna

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
agaa05
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:17

Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: agaa05 »

Cześć ! Mam prośbę , mógłby mi ktoś powiedzieć jakie podręczniki z danego przedmiotu obowiązują na I roku Analityki Medycznej? W dziekanacie powiedziano mi że spis jest w bibliotece , gdy tam poszłam oni mnie wyśmiali wiec juz sama nie wiem Z góry dzieki za jakiekolwiek tytuły i nazwiska !
Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Gruba Sakura »

Jestem po I roku OML-u, korzystaliśmy z:

Histologii Zabla (zalecany). Można korzystać jeszcze z Sawickiego, ale jest bardzo obszerny, Zabel spokojnie wystarczy by zdać i to dobrze (cały podręcznik Zabla idzie ogarnąć w dwie nocki przed egzaminem- hardcore, ale zdałam ).

Anatomii Gołąba (Gołębia?).

Skrypt Ćwiczenia z botaniki farmaceutycznej i podstawy biotechnologii roślin Wysokińskiej i Zarys botaniki farmeceutycznej Brody przydadzą się na biologię.

Chemia analityczna z elementami analizy instrumentalnej na chemię ogólną (nie otworzyłam ani razu). Chemia ogólna to wykłady, wykłady i wykłady + skrypt ćwiczeniowy. Można się wspomóc jeszcze wykładami z platformy e-learningowej UMEDu.

Angielski- kserówki od wykładowcy + English for medical students and doctors Donesch-Jeżo.

Matematyka- jest jakiś podręcznik, ale można się bez niego spokojnie obyć. Z nowości będą granice, pochodne, całki. Reszta to powtórka z liceum.

Statystyka- wystarczą dokładne notatki z wykładów.

Chemia organiczna- wykłady + Chemia organiczna McMurryego (książka raczej jako dodatek), powinny wystarczyć wykłady i logiczne myślenie.

Chemia fizyczna- notować wykłady, do tego skrypt ćwiczeniowy.

Biofizyka- skrypt ćwiczeniowy. Starać się wyrobić z laboratorium średnią 3.0 lub wyżej, wtedy przepuszczają bez pisemnego zaliczenia.

Na fakultetach nie ma książek. Można notować, ale psychologii i socjologii wystarczy słuchać na wykładach. Lepiej notować te bardziej medyczne fakultety.
Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Gruba Sakura »

Aha, jeszcze jedno. Skrypty ćwiczeniowe są do ściągnięcia ze strony biblioteki UMEDowskiej. Trzeba się zalogować i wydrukować sobie.
Jeśli nie chcesz drukować, zajrzyj do ksero na 6. sierpnia. Tam znajdziesz też podręczniki, jeśli zabraknie ich w bibliotece.
Żeby wypożyczyć książkę w bibliotece musisz mieć legitymację studencką z przyklejonym hologramem.
agaa05
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:17

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: agaa05 »

Gruba Sakura pisze:Aha, jeszcze jedno. Skrypty ćwiczeniowe są do ściągnięcia ze strony biblioteki UMEDowskiej. Trzeba się zalogować i wydrukować sobie.
Jeśli nie chcesz drukować, zajrzyj do ksero na 6. sierpnia. Tam znajdziesz też podręczniki, jeśli zabraknie ich w bibliotece.
Żeby wypożyczyć książkę w bibliotece musisz mieć legitymację studencką z przyklejonym hologramem.
O kurcze , wielkie dzięki za pomoc A jeśli chodzi o anatomie to są dwie książki tego autora Podstawy anatomii czy Anatomia i fizjologia ?
Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Gruba Sakura »

Podstawy anatomii. Szara, z człowieczkiem na okładce
agaa05
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:17

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: agaa05 »

Gruba Sakura pisze:Podstawy anatomii. Szara, z człowieczkiem na okładce
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Nie wiem ile musiałoby minąć abym dowiedziała sie tego wszystkiego Mam jeszcze tylko ostatnie pytanie (mam nadzieje ,że mnie nie zabijesz) odnośnie angielskiego Są dwa tomy tego podręcznika ale mam rozumieć ,że na I rok wystarczy tylko I tom?
Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Gruba Sakura »

Tak, jeden tom i nie przerobicie chyba nawet połowy
Nie wiem czy na drugi rok w ogóle będzie potrzebna książka. Będziemy chyba dostawać kserówki z różnych podręczników (analityka ma specyficzny tryb nauczania tego przedmiotu ).

Nauka angielskiego kończy się egzaminem ustnym po 2. roku studiów.

Jak masz jakieś pytania, dawaj śmiało, jestem świeżo po pierwszym roku i na razie sporo pamiętam
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: PaniYen »

Gruba Sakura pisze:(analityka ma specyficzny tryb nauczania tego przedmiotu ) )
Haha, bardzo dobrze powiedziane )
Na II roku może kilka razy użyliśmy podręcznika, w większości robiliśmy kserówki. Bardzo dokładnie. Albo oglądaliśmy Housea
Zuzkazuzka
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:50

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Zuzkazuzka »

Hejka! Ja również zaczynam I rok analityki i też nie orientuję się w niczym i dziękuję tez za wszystkie informacje bo są baardzo przydatne. Miałam właśnie o to pytać ale koleżanka uprzedziła mnie Jeśli mogę to zapytam o anatomię. Czy rzeczywiście jest tak strasznie bo na razie słyszę głosy, że jeżeli mamy na Narutowicza to że będzie ciężko, że będą wejściówki na każdych zajęciach nawet może już na pierwszych i wgl. Mogłabyś powiedzieć mniej więcej jak to wygląda?Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
PaniYen
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2013, o 18:53

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: PaniYen »

Zuzkazuzka, co prawda od moich zajęć z anatomii minęło już trochę czasu, ale żadnych wejściówek nie było. Na zdaje się 4 grupy tylko jeden asystent odpytywał, u reszty grup zajęcia odbywały się na zasadzie słuchajcie i notujcie". Kolokwia raczej łatwe, na egzaminie weszło trochę giełd. Generalnie nie ma się czym przejmować, jeden z przyjemniejszych przedmiotów na pierwszym roku
Zuzkazuzka
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:50

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Zuzkazuzka »

Mhm dzięki. Może jakoś dam radę to już jutro pierwszy wykład i ćwiczenia. -)
patss123
Posty: 12
Rejestracja: 13 mar 2014, o 22:47

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: patss123 »

Jeśli ktoś chce uzyskać informacje o analityce na CM UMK w Bydgoszczy, piszcie, chętnie pomogę
Zuzkazuzka
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:50

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Zuzkazuzka »

Czy mógłby ktoś mi udzielić informacji na temat tego jak wygląda zaliczenie z chemii analitycznej u nas na analityce w Łodzi (o co chodzi z tymi blokami, ile pytań) ? Czy wystarczą opracowane te zagadnienia ze strony? Może pamiętacie jakieś pytania? Z góry dziękuję za odpowiedź )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości