Książki I rok Analityka Medyczna

agaa05

Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: agaa05 » 16 wrz 2014, o 21:25

Cześć ! Mam prośbę , mógłby mi ktoś powiedzieć jakie podręczniki z danego przedmiotu obowiązują na I roku Analityki Medycznej? W dziekanacie powiedziano mi że spis jest w bibliotece , gdy tam poszłam oni mnie wyśmiali wiec juz sama nie wiem :D Z góry dzieki za jakiekolwiek tytuły i nazwiska ! :)

Gruba Sakura

Re: Książki I rok Analityka Medyczna

Post autor: Gruba Sakura » 20 wrz 2014, o 02:10

Jestem po I roku OML-u, korzystaliśmy z:

Histologii Zabla (zalecany). Można korzystać jeszcze z Sawickiego, ale jest bardzo obszerny, Zabel spokojnie wystarczy by zdać i to dobrze (cały podręcznik Zabla idzie ogarnąć w dwie nocki przed egzaminem- hardcore, ale zdałam :D ).

Anatomii Gołąba (Gołębia?).

Skrypt ,,Ćwiczenia z botaniki farmaceutycznej i podstawy biotechnologii roślin" Wysokińskiej i ,,Zarys botaniki farmeceutycznej" Brody przydadzą się na biologię.

,,Chemia analityczna z elementami analizy instrumentalnej" na chemię ogólną (nie otworzyłam ani razu). Chemia ogólna to wykłady, wykłady i wykłady + skrypt ćwiczeniowy. Można się wspomóc jeszcze wykładami z platformy e-learningowej UMEDu.

Angielski- kserówki od wykładowcy + ,,English for medical students and doctors" Donesch-Jeżo.

Matematyka- jest jakiś podręcznik, ale można się bez niego spokojnie obyć. Z nowości będą granice, pochodne, całki. Reszta to powtórka z liceum.

Statystyka- wystarczą dokładne notatki z wykładów.

Chemia organiczna- wykłady + ,,Chemia organiczna" McMurry'ego (książka raczej jako dodatek), powinny wystarczyć wykłady i logiczne myślenie.

Chemia fizyczna- notować wykłady, do tego skrypt ćwiczeniowy.

Biofizyka- skrypt ćwiczeniowy. Starać się wyrobić z laboratorium średnią 3.0 lub wyżej, wtedy przepuszczają bez pisemnego zaliczenia.

Na fakultetach nie ma książek. Można notować, ale psychologii i socjologii wystarczy słuchać na wykładach. Lepiej notować te bardziej ,,medyczne" fakultety.

Gruba Sakura

Post autor: Gruba Sakura » 20 wrz 2014, o 02:13

Aha, jeszcze jedno. Skrypty ćwiczeniowe są do ściągnięcia ze strony biblioteki UMEDowskiej. Trzeba się zalogować i wydrukować sobie.
Jeśli nie chcesz drukować, zajrzyj do ksero na 6. sierpnia. Tam znajdziesz też podręczniki, jeśli zabraknie ich w bibliotece.
Żeby wypożyczyć książkę w bibliotece musisz mieć legitymację studencką z przyklejonym hologramem.

agaa05

Post autor: agaa05 » 20 wrz 2014, o 17:26

Gruba Sakura pisze:Aha, jeszcze jedno. Skrypty ćwiczeniowe są do ściągnięcia ze strony biblioteki UMEDowskiej. Trzeba się zalogować i wydrukować sobie.
Jeśli nie chcesz drukować, zajrzyj do ksero na 6. sierpnia. Tam znajdziesz też podręczniki, jeśli zabraknie ich w bibliotece.
Żeby wypożyczyć książkę w bibliotece musisz mieć legitymację studencką z przyklejonym hologramem.
O kurcze , wielkie dzięki za pomoc :) A jeśli chodzi o anatomie to są dwie książki tego autora "Podstawy anatomii' czy 'Anatomia i fizjologia" ? :D

Gruba Sakura

Post autor: Gruba Sakura » 20 wrz 2014, o 21:53

Podstawy anatomii. Szara, z człowieczkiem na okładce ;)

agaa05

Post autor: agaa05 » 20 wrz 2014, o 22:17

Gruba Sakura pisze:Podstawy anatomii. Szara, z człowieczkiem na okładce ;)
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Nie wiem ile musiałoby minąć abym dowiedziała sie tego wszystkiego :D Mam jeszcze tylko ostatnie pytanie (mam nadzieje ,że mnie nie zabijesz) odnośnie angielskiego :) Są dwa tomy tego podręcznika ale mam rozumieć ,że na I rok wystarczy tylko I tom? :)

Gruba Sakura

Post autor: Gruba Sakura » 21 wrz 2014, o 04:12

Tak, jeden tom i nie przerobicie chyba nawet połowy ;)
Nie wiem czy na drugi rok w ogóle będzie potrzebna książka. Będziemy chyba dostawać kserówki z różnych podręczników (analityka ma specyficzny tryb nauczania tego przedmiotu ;) ).

Nauka angielskiego kończy się egzaminem ustnym po 2. roku studiów.

Jak masz jakieś pytania, dawaj śmiało, jestem świeżo po pierwszym roku i na razie sporo pamiętam ;)

Awatar użytkownika
PaniYen

Post autor: PaniYen » 21 wrz 2014, o 16:18

Gruba Sakura pisze:(analityka ma specyficzny tryb nauczania tego przedmiotu ;) )
Haha, bardzo dobrze powiedziane ;)
Na II roku może kilka razy użyliśmy podręcznika, w większości robiliśmy kserówki. Baaaardzo dokładnie. Albo oglądaliśmy House'a :D

Zuzkazuzka

Post autor: Zuzkazuzka » 1 paź 2014, o 12:08

Hejka! Ja również zaczynam I rok analityki i też nie orientuję się w niczym i dziękuję tez za wszystkie informacje bo są baardzo przydatne. Miałam właśnie o to pytać ale koleżanka uprzedziła mnie :) Jeśli mogę to zapytam o anatomię. Czy rzeczywiście jest tak strasznie bo na razie słyszę głosy, że jeżeli mamy na Narutowicza to że będzie ciężko, że będą wejściówki na każdych zajęciach nawet może już na pierwszych i wgl. Mogłabyś powiedzieć mniej więcej jak to wygląda?Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
PaniYen

Post autor: PaniYen » 2 paź 2014, o 16:01

Zuzkazuzka, co prawda od moich zajęć z anatomii minęło już trochę czasu, ale żadnych wejściówek nie było. Na zdaje się 4 grupy tylko jeden asystent odpytywał, u reszty grup zajęcia odbywały się na zasadzie "słuchajcie i notujcie". Kolokwia raczej łatwe, na egzaminie weszło trochę giełd. Generalnie nie ma się czym przejmować, jeden z przyjemniejszych przedmiotów na pierwszym roku ;)

Zuzkazuzka

Post autor: Zuzkazuzka » 5 paź 2014, o 12:42

Mhm dzięki. Może jakoś dam radę ;p to już jutro pierwszy wykład i ćwiczenia. ;-)

patss123

Post autor: patss123 » 13 lip 2015, o 14:08

Jeśli ktoś chce uzyskać informacje o analityce na CM UMK w Bydgoszczy, piszcie, chętnie pomogę :)

Zuzkazuzka

Post autor: Zuzkazuzka » 2 lut 2016, o 21:41

Czy mógłby ktoś mi udzielić informacji na temat tego jak wygląda zaliczenie z chemii analitycznej u nas na analityce w Łodzi (o co chodzi z tymi blokami, ile pytań) ? Czy wystarczą opracowane te zagadnienia ze strony? Może pamiętacie jakieś pytania?;p ;) Z góry dziękuję za odpowiedź ;);)

ODPOWIEDZ