Książki i zbiory zadań z fizyki

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Podstawy fizyki, pytanie

Post autor: Alien18 »

Mam mianowicie pytanie do osób, które posiadają książkęPodstawy fizyki". Chodzi mi o to, czy np. miał ktoś do czynienia z podręcznikiem z Zamkoru do klasy pierwszej(kurs podtsawowy, z elementami) i Podstawy fizyki, czy mógłby ktoś je jakoś porównać. Czy jeśli je kupie, to zrozumie wkońcu fizykę? Czy będę wstanie myśleć jak fizyk? Czy ta książka naprawdę wyczerpuje cały materiał, jaki jest do zrozumienia w liceum, i czy opisuje go w naprawde przystępny sposób? Jesli ktoś miał doczynienia z tą(tymi) ksiązką to proszę o komentarze, przemyślenia, czego w niej brakuje, a co jest w niej naprawdę super? Będę wdzięczny.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: biolga »

Ja mam fizykę Kozielskiego z PWN-u. Co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Medycyna Lwów »

Ja mam fizykę Kozielskiego z PWN-u. Co o niej sądzicie?
bardzo dobra pozycja do tego zbiór maturalnie ze zdasz wsipu plus testy persony i można próbwoać zdawać fizykę na maturze
kolchicyna
Posty: 47
Rejestracja: 27 mar 2008, o 23:27

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: kolchicyna »

jeżeli codzi o Chylę, o której ktoś tam wspomniał to polecam. jestem zdecydowanie słaba z fizyki a na podstawie tamtych prostych i trochę trudniejszych zadań jestem w stanie coś rozkminić:)
a dodatkową zaletą jest to, ze jest stosunkowo niedrogi:)
Gavron
Posty: 6
Rejestracja: 1 sty 2008, o 11:50

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Gavron »

Mam pytanie dotyczące owej książkiFizyka wokół nas
Paul G. Hewitta. Czy ktoś korzysta z tej książki? Jakie są Wasze odczucia Godna polecenie czy raczej nie
jacques
Posty: 60
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:22

Jakiego wydawnictwa podręczniki i zbiory zadań?

Post autor: jacques »

Witam

Skoro już jesteście po maturze to może pomożecie wybrać i powiecie jakiego wydawnictwa książki, zbiory zadań, repetytoria są najlepsze do uczenia się na egzamin maturalny?
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Eklerka »

Wiecie ze ja całe 3 lata nie zagladałam do podrecznika do fizyki? Pod koniec 2 klasy zaopatrzylam sie w repetytorium Operonu i tyle. A zbiory z jakich kozytsałam to zbiór Medyka, Chyla, Kwiatka i tuz przed maturaMaturalnie ze zdasz"aha no i mnóstwo arkuszy z poprzednich lat
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: elliott »

Też miałam Maturalnie że zdasz, z fizy i z chemii, ale tamte zadanka wybitnie mi nie podchodziły, toteż niewiele korzystałam. Ale Medyka polecam gorąco, Kozielski też, chociaż niektóre zadania mogą przyprawić o zawrót głowy i kompleksy )
Sandmann
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 19:01

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Sandmann »

Ja osobiście mogę polecić wszelkie zbiory zadań OMEGI. Dobre są też Podstawy Fizyki Resnicka i Hallidaya (5 tomów). To jest wprawdzie dla studentów, ale teoria jest bardzo dobrze opisana i jest mnostwo zadań pomocnych w przygotowaniu do matury.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Ann »

Co do zbiorów to najlepiejMaturalnie, że zdasz WSiPu, a z książek kilku korzystałam, miałam w domu dość dużo starszych podręczników i uważam, że te do starego liceum są najlepsze ( szczególnie WSiPu) , choć mogę się mylić, bo nie widziałam innych, poza moim szkolnym Zamkorem. A do powtórki - vademecum OPERONU
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Halius »

Jaką książkę polecacie pod kątem powtórek do matury. Vademecum operony czy może Repetytorium Persony (wyd. Medyk)?
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: biolog91 »

Witam Jaki zbiór zadań polecacie do poziomu podstawowego ? Tak, żeby dużo tego było
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: york »

fajny jest operon, są pokazane przykładowe rozwiązania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości