Książki i zbiory zadań z fizyki

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
kasienka0592
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2009, o 17:33

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: kasienka0592 »

Cześć Jakie książki polecacie, nie pod rozszerzona maturę z fizyki, ale żeby mieć dobre pojęcie o niej na studiach. Zamierzam iść na polibudę zdaje matmę i chemie, a fizyki nie mam rozszerzonej.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Batha »

Resnick, Halliday, Walker- podstawy fizyki, 5 tomów
lub Cz. Bobrowski- Fizyka- jednotomowa
obie pozycje są imo przyjemnie i jasno napisane
kasienka0592
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2009, o 17:33

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: kasienka0592 »

A jakiś zbiorek czy cuś?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Batha »

w pierwszej pozycji zadania są pod koniec działu.
i kiedyś korzystałam ze starego zbioru autorstwa S. U. Gonczarenko
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: hepi93 »

A co sądzicie o tym zbiorze testów? Jaki jest poziom trudności i czy zadania są dobrze ułożone
skanuj0005.jpg
vele
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2010, o 22:53

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: vele »

witam
a co sądzicie o fizyce kozielskiego + zbiór jędrzejewskiego kruczka i kujawskiego ?gt
dodda
Posty: 33
Rejestracja: 13 sty 2010, o 20:55

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: dodda »

Zdaję maturę z fizyki w 2011 roku i zdecydowałam się na podstawę. Szukałam sporo odpowiednich zbiorów zadań w antykwariatach i księgarniach ale one w większości są trudniejsze, przeznaczone raczej dla poziomu rozszerzonego. Czy możecie polecić coś z w miarę ŁATWYMI zadaniami?
revuu
Posty: 29
Rejestracja: 2 sie 2009, o 10:53

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: revuu »

Jeśli dobrze Was przeczytałem, to te są najpopularniejsze:

Podręczniki/Repetytoria:
-Podstawy fizyki autorstwa D.Halliday, R. Resnick, J.Walker
-"Fizyka - Kompendium /seria zamiast korepetycji/ H. Gascha, S.
-Fizyka Kozielskiego z PWN-u
-"Fizyka wokół nas Paul G. Hewitt
-Vademecum Operonu
-Repetytorium Persony
-Repetytorium wiesz, że umiesz"?

Zbiory:

-Operonu
-Krzysztof Chyla wyd. Zamkor
-W.M Kwiatek wyd. WSiP
-Marian Kozielski Fizyka dla szkół średnich"
-Maturalnie, że zdasz

Pomóżcie mi wybrać optymalny zestaw na fiz. rozszerzoną. Potrzebuję całą teorię, w miarę prostym językiem i zadania przypominające te maturalne. No i do tego dojdą testy.
Awatar użytkownika
Kld
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2010, o 20:59

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Kld »

Słuchajcie, a jakie jest Wasze zdanie o fizyce ABC Wsipu, albo Maturalnie, że zdasz? (chociaż ta ostatnia została wycofana z rynku) może ktoś korzysta z tych książek i mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
asiula93

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: asiula93 »

Matura 2012. Zdecydowana jestem jak na razie na roszerzenie. Jak na razie trzaskam zadania z wyd. Zamkor - Proste zadania z fizyki. Krzysztof Chyla. I jeszcze wybór testów i zad. otwartych dla kandydatów na medycyne itp. Persony. Te polecam. Sama muszę jeszcze coś dorwać.
mononokee
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2011, o 08:22

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: mononokee »

Obieg Książek!:)

hej
przygotowuję się do poprawy matury z chemii i fizyki.
Pierwszy raz pisałam kilka lat temu i wszytskie swoje materiały oddałam młodszym teraz za bardzo nie mam w czym walczyć bo ksiązki dalej poszły w obieg.Dltego mam pytanie do ludzi ze śląska czy nie zalegają Wam booki z tych przedmiotów i nie chcielibyscie sprawic radości innym i je oddać? obiecuje ja po czasie korzystania z nich tez je oddam w świat!

pozdrawiam!

ps. nie chodzi opłacenie tylko o obieg rzeczy i pomoc. Mam nadzieje ze mój skromny apel znajdzie odzew!
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: bilberryy »

Jestem na bio-chem-fizie i teoretycznie mam fizykę rozszerzoną.
Korzystam z podręcznika wyd. ZamKor. Jeśli chodzi o zbiory, to same stare, sprawdzone, które wyuczyły już starsze pokolenia: Kruczek, Mendel oraz Zillinger.
Mimo tego, że mamy fizykę rozszerzoną, nie będę jej zdawać na maturze, bo z tego przedmiotu przy OBECNYM nauczaniu jestem kompletnie zielona i mimo szczerych chęci (na samym początku marzyła mi się fizyka rozszerzona), to nic z tego nie wyjdzie.
______________

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: ______________ »

Pozycje z których korzystam :
a) Zbiór Chyli". Każdy go zna, ale warto powiedzieć o o tym że w internecie krąży ebook w którym są napisane rozwiązania wszystkich zadań z tego zbioru krok po kroku !
b) Pełne przygotowanie do matury z fizyki wyd.ZAMKOR Bardzo maturalne zadania jednak minusem jest brak rozwiązań oraz często odpowiedzi w postaci wzorów tylko samych wyników liczbowych.
c) Podręczniki wyd. ZAMKOR konkretnie te co jest podział na Poziom Podstawowy i Treści Rozszerzające. Dobry podział dużo rozwiązanych przykładów zadań jeśli chodzi o treść to ja np. wszystkiego nie rozumiem, ale przykłady rozwiązane to rekompensują.
d) Repetytorium z Fizyki wyd.GREG Nic nam ta książka nie wytłumaczy jednak zawiera zbiór lakonicznie opisany definicji i praw wszystko w pigułce. Są też tu rozwiązane zadania krok po kroku jednak nie we wszystkich działach.
Z innych pozycji nie korzystałem powyższe szczególnie pozycje a) i b) polecam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości