Książki na I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Svipp
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2014, o 11:25

Książki na I rok

Post autor: Svipp »

Studia to nie nie szkoła i niestety nie ma wykazu książek które trzeba kupić i mieć, a że w tym roku wybieram sie na GUMed na 1 rok, to chciałam się was spytać jakie książki będą mi potrzebne na lekarskim, ktore kupić, a na które nie warto wydawać kasy bo są dostępne w bibliotece lub w ksero, a które w ogole nie są potrzebne do niczego. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Awatar użytkownika
nigide
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2014, o 16:44

Re: Książki na I rok

Post autor: nigide »

Też bym się podpiął do pytania, bo często są oferty dotyczące całych zestawów książek na I rok i właśnie najbardziej pomocna byłaby informacja od niedawnych pierwszoroczniaków, czy wszystkie one się przydają. Jest tu ktoś taki?
VielkiCzopek
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2012, o 12:32

Re: Książki na I rok

Post autor: VielkiCzopek »

Anata - 4 tomy Morysiów + neuro w okolicach kwietnia/maja się przyda. Co do atlasu to polecam Nettera.
Histo - Sawicki (ale tu bez przesady, nie musi być najnowsze wydanie. Ja miałem V i w zupełności wystarczało. Ba! Znajomy obleciał przedmiot na wydaniu III, więc nie ma spiny.)
Bardzo przydatny (choć nie niezbędny) do kół praktycznych jest atlas Myśliwskiego, ale dużo osób po prostu drukowało zdjęcia praparatów z tego atlasu (dostępne w sieci) w postaci fiszek. Do tego dojdzie pudełko kserówek z materiałami od katedry.

W skrócie: kupić morysie, atlas anatomiczny, sawickiego do histo i wystarczy
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Książki na I rok

Post autor: Mårran »

Ja mialam jeszcze skserowany skrypt do embriologii z naszego pobliskiego ksero, ale nie wiem, czy teraz sie przydaje. No i mozna rozejrzec sie w bibliotece, czy czegos nie ma.
Pani Buka
VielkiCzopek
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2012, o 12:32

Re: Książki na I rok

Post autor: VielkiCzopek »

Ja skrypt odradzam. Generalnie jest tam niewiele więcej niż w prezentacjach (równie chaotycznie napisane), więc jeżeli chcesz doczytać to wg mnie lepiej wypożyczyć Bartla z biblioteki. Nawet Cichorek zaczęła zajęcia z nami od stwierdzenia, że skrypt jest fu".
Svipp
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2014, o 11:25

Re: Książki na I rok

Post autor: Svipp »

Dzieki za pomoc

Czyli obejdzie sie bez mitycznego bochenka?
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Książki na I rok

Post autor: AlicjaDelicja »

Svipp, na GUMedzie mają przez siebie napisaną anatomię, Bochenka tam nie znajdziesz


Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Książki na I rok

Post autor: Mårran »

VielkiCzopek, o, a za moich czasow wszystkim kazali sie z tego nieszczesnego skryptu uczyc

Bochen kiedys byl do doczytania przy marnie napisanej Pituchowej, ale jak sa Morysie, to nie warto.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Książki na I rok

Post autor: lith »

Nie dajcie sobie wcisnąć Bartla do embrio, ani Kędryny do chemii
A tak to się podpinam pod to co wyżej. Jak za grosze to można wziąć od razu skrypty do biofizy, czy chemii (chyba było coś takiego ) ale to nie jest nic trudno dostępnego - można kupić w ksero, albo samemu wydrukować.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Książki na I rok

Post autor: _Samira_ »

Kupiłam Kędrynę, odłożyłam na półkę, o jej istnieniu przypomniałam sobie miesiąc po zaliczeniu, robiąc porządki
Awatar użytkownika
Embarrassed
Posty: 69
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:42

Re: Książki na I rok

Post autor: Embarrassed »

Powiedzcie jeszcze czy już kupować czy zdążę na początku ? Ceny są dosyć wysokie i nie wiem czy czekać czy lepiej kupić wcześniej? Poradźcie proszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości