Re: książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

Nie wiem jaką, nie jestem technikiem, nie znam się, najprawdopodobniej nawet nie ja barwiłam.
Preparaty podobne, owszem, są. Mówiłam, że nie wyglądają identycznie.
W atlasie są, poza preparatami barwionymi H+E, również te w barwieniu PAS, w barwieniu Goldnera, wg Heidenhaina hematoksyliną żelazistą, fenol+tionina, azan i pewnie kilka innych.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: książki

Post autor: Medycyna Lwów »

Imperfana pisze:Preparaty podobne, owszem, są. Mówiłam, że nie wyglądają identycznie.
no niestety tak dobrze to nie ma. Jak się ogląda preparaty tego samego w atlasie, w mikroskopie i w necie to czasem wyglądają kompletnie różnie - taki już urok histologii. Mimo wszystko atlas może sie przydać. Od przybytku głowa nie boli.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

Wcale nie kwestionuję.
Napisałam to samo kilka postów wyżej
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: książki

Post autor: salamandra »

Co jeszcze potrzeba do ćwiczeń z anatomii oprócz fartucha?czy obowiązuje nakrycie głowy i buty na zmianę?
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

Nie, nie obowiązuje nic takiego. Tylko fartuch plus rękawiczki. Choć byli i tacy, którzy się za preparaty brali bez rękawiczek. Co kto lubi
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: książki

Post autor: salamandra »

Imperfana
czy znasz jakieś szczegóły dotyczące obowiązujących na 1-szym lekarskim skryptów uczelnianych (wyd.Katowice) potrzebnych do Zabrza?Podobno coś o pasożytach (Deryło?)i chemia medyczna.proszę o szczegóły
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

Skrypt do ćwiczeń z chemii medycznej pod redakcją Danuty Bodzek- będą kazali kupić w sekretariacie katedry, mówiąc, że to najnowsza wersja. Sama korzystałam ze skserowanego wydania III, a materiał z najnowszego wydania, który był potrzebny do ćwiczeń, a którego nie było w tym III sobie skserowałam. Były to dokładnie cztery strony.
Skrypty z genetyki i parazytologii dr Wernera Achtelika- dostaniesz w bibliotece. Nawiasem mówiąc, warto też wziąć z biblioteki podręczniki: do robali Kadłubowskiego i do gieni Drewę. Z Deryły też coś tam będą kazali kserować.
Skrypt do pierwszej pomocy medycznej docenta Misiołka.
SkryptAnatomia topograficzna pod redakcją prof. Ślusarczyka. Przy czym on kierowany jest do studentów stomatologii, niestety nic nie wiem o ewentualnym istnieniu odpowiednika dla lekarskiego.
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: książki

Post autor: salamandra »

Pierwsza pomoc medyczna ? to odrębny przedmiot czy to epizod np.biologii ?

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 21:42 ]
Imperfano, proszę napisz mi jeszcze czy mając skrypt do chemii-D.Bodzek muszę mieć jeszcze dodatkowo książki (Drapała,Śliwa,Masztalerz.)ewentualnie czy wiesz,które z nich.
I jeszcze odnośnie biologii czy przyda mi się Genetyka molekularna"Piotra Węgleńskiego(kupiłem ją do matury,zupełnie nie wiem po co?)
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

PPM to zupełnie osobny przedmiot prowadzony przez miesiąc z zaliczeniem na koniec. Stomatologia ma go potem jeszcze na 5 zdaje się roku. Nie wiem czy na leku tak samo. Do chemii tylko i wyłącznie skrypt, nic poza tym. Z podręcznika, o którym piszesz nie korzystaliśmy.

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 18:10 ]
Piszącmiesiąc oczywiście miałam na myśli semestr.
Pardon, pomyłka.
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: książki

Post autor: salamandra »

IMPERFANO,proszę doradź w sprawie embriologii.Czy warto kupić Bartela(embriologia z 2003roku za 20 zl)? czy przyda se na zajęcia?
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

salamandra
Nie kupuj żadnych książek do histologii embriologii ani cytologii. Cała wiedza z zakresu tych trzech dziedzin potrzebna Ci do egzaminu i kolokwiów zawarta jest w skrypcie pisanym przez docenta Wojnicza, który dostaniesz na ksero. Za opłatą, rzecz jasna
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: książki

Post autor: salamandra »

Dziękuję,a jeszcze czy warto TANIO kupić bo mam okazję:Biofizyke Pilawskiego,i Anatomię Pituchowej? Dzięki ponowne
Ostatnio zmieniony 11 sie 2008, o 21:54 przez salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: książki

Post autor: Imperfana »

Pituchową Ci wypożyczą w bibliotece na cały rok, więc właściwie nie musisz kupować. Poza tym nie jest to jakaś wspaniała skarbnica wiedzy, bo za mało w niej, niestety, informacji.
Pilawski rok temurozszedł się w bibliotece dość szybko, więc jeśli masz okazję kupić naprawdę tanio, to myślę, że warto.
Tylko żeby tanio to nie było 30 złotych, bo tyle na ksero z Pilawskiego na pewno w ciągu całego semestru nie wydasz

Aha, jeszcze jedno, Salamandra, jeśli jesteś z lekarskiego, to PPM czeka Cię dopiero na drugim roku, w semestrze letnim. Pytałeś wcześniej o skrypty i napisałam Ci o tym do PPM, ale zdaje się, że jesteś na leku, więc jeszcze teraz nie będzie Ci on potrzebny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 71 gości