Książki.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Książki.

Post autor: Within »

Zdaję sobie sprawę, ze to głupi temat, ale jestem kompletnie zielony w temacie studiów + nie mam żadnych znajomych, którzy studiują na medycynie, dlatego muszę zapytać na forum
Chodzi mi o to, czy gdzieś można znaleźć listę książek, które warto sobie załatwić na studia na kierunku lekarskim CM UJ? Zdaję sobie sprawę, ze to nie liceum i nikt nam nie da wykazu podręczników, ale przecież studenci z czegoś się uczą d.
Będę naprawdę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Książki.

Post autor: per_pedes »

i juz sie tym martwisz?:o polecam: kopernika.pl i strony katedr. a w skrocie: anato skawina, histo litwin, fizjo konturek

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki.

Post autor: randomlogin »

Przy czym histo jest ogarnialne z samych wykladow (ale podrecznik OK), fizjo jest nieogarnialne i na pytania z dupy i tak najlepiej daja rade kartki. Skawiny faktycznie, skrocic sie bardziej nie da. A do biochemii jak ktos sie nie lubi zarzynac to Sittman od zawsze byl najlepszym wyborem, nie wiem jak teraz.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2013, o 19:23 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: Książki.

Post autor: Within »

Dzięki wielkie za informacje ]. Co do tego, ze myslę o tym już teraz- to dlatego, że nie wiem jak to będzie wyglądać i nie chciałbym, żeby coś mnie zaskoczyło już na starcie xd.
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Książki.

Post autor: Glukoza »

Na początku zajęć prowadzący raczej polecają książki, na pewno nie warto zaopatrywać się w dodatkowe pozycje a biochemię można zdać dobrze nie mając żadnej książki, a ucząc się tylko z kartek. Natomiast co do fizjo, to kluczem do sukcesu są notatki z wykładów :]
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki.

Post autor: Smile_Forever »

Skawinę sobie zakupiłam i bardzo mi się podoba a powiedzcie mi: czy ona wystarczy czy lepiej zaopatrzyć się w Bochenka?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Książki.

Post autor: per_pedes »

skawina wystarczy, na bochenka nie bylo czasu, a teraz przy takiej anatomii to juz wgl

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki.

Post autor: Smile_Forever »

per_pedes, dzięki Mam jeszcze jedno pytanko: chciałabym sobie pooglądać np. poszczególne kości jak wyglądają w rzeczywistości co polecasz? Jakiś atlas fotograficzny?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Książki.

Post autor: per_pedes »

atlasy- ilu ludzi tyle opiníi. polecam sobotte w wersji papierowej- duzo schematow, dobre rysunki, do wszystkiego, sinelnikov w pdfie - do kosci i czaszki, mcminn papierowy, fotograficzny, do wszystkiego:)) polecam chomika sweetlemon - tam znajdziesz mase pdfow, atlasy, testy, skrypty i chyba nawet bochenka, bo wersja elektroniczna moze sie przydac

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki.

Post autor: Smile_Forever »

per_pedes, dziękuję Ci bardzo, chętnie zaopatrzę się w tą literaturę
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: Książki.

Post autor: Within »

Dobra, a może mi ktoś teraz wyjaśnić czym są te kartki d?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki.

Post autor: randomlogin »

Kartki to kartki, tyle ze z trescia. Mysl o tym w kategoriach notatki. Na kazdej uczelni sa przedmioty, ktorych zaliczenie opiera sie o cos takiego. Z UJotowych pierwszorocznych jest to fizjologia.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Książki.

Post autor: york »

to histo da sie teraz tylko na wykladach zaliczyc, no tak, ale wy macie teraz tylko pol roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości