Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
magdaskub
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, o 11:02

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: magdaskub »

hej, a na jakiej zasadzie i kiedy następuje podział na grupy z j. anielskiego?
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: lima 95 »

pherenike poprawialas maturę? Ja zaczynam analityke med. i nie wiem czy bedę miala czas na przygotowanie do matury?
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Eustachiusz »

magdaskub pisze:hej, a na jakiej zasadzie i kiedy następuje podział na grupy z j. anielskiego?
Nas podzielili jakiś czas po rozpoczęciu roku, chyba miesiąc, ale nie jestem pewien, brali po kolei z listy bez jakiejś selekcji na poziomy
Awatar użytkownika
creamecarmel
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2013, o 00:59

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: creamecarmel »

kiedy będą wrześniowe listy rekrutacyjne?
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Lintki »

Wiecie moze czy jest w Lublinie jakis sklep z fartuchami i obuwiem medycznym? Gdzie wy sie zaopatrzacie?

Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Mr_Sandman »

creamecarmel pisze:kiedy będą wrześniowe listy rekrutacyjne?
Progi już są zaktualizowane.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Eustachiusz »

Jak sklep z fartuchami to tylko ambulans. Jest na ul. Lubartowskiej, ale polecam ten nasz, w Anatomicum (Jaczewskiego 4). Pani bardzo miła i na pewno dobierze jak trzeba
Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Jeferson »

Eustachiusz pisze:ale polecam ten nasz, w Anatomicum (Jaczewskiego 4). Pani bardzo miła i na pewno dobierze jak trzeba
Byłem w poniedziałek, potwierdzam

Słuchajcie, jak to jest z Bochenkiem? Bo właśnie od tej pani dostałem informację, że mój VII tomowy Bochen z lat 60 nie nadaje się do użytku.
Ponieważ nastąpiła zmiana nazewnictwa anatomicznego.

Oraz pytanie numer dwa, co teraz będzie naj naj naj do nauki anatomii ze względu zamianę łaciny na angielski?

I last, but not least, co z naszą integracją?
Kiedy wpadacie do Lbn?!
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Lintki »

Ok. Dzieki. Czyli obuwie tez tam znajde?
A skalpel i pesete?

Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Eustachiusz »

Jeferson: Też miałem z biblioteki 7-tomowego Bochenka przez pierwsze 3 miesiące, potem postanowiłem, że warto mieć swojego i kupiłem nowe wydanie. Trochę są różnice, ale naprawdę kosmetyczne, większe rozbieżności są w OUN, tego pasuje uczyć się z nowego Bochna. A ta Pani tak mówi, bo chce Ci wcisnąć książki, nie było żadnej generalnej zmiany mianownictwa, tylko zmiana nomenklatury łacińskiej na angielską. Póki co nie ma Bochenka angielskiego, czyli to niebieskie, 5-tomowe wydanie jest najlepszą opcją. Do tego wypożyczasz słownik Aleksandrowicza, jakiś atlas i masz wszystko
Lintki: tak, te wszystkie gadżety też są
Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Jeferson »

Eustachiusz pisze:Trochę są różnice, ale naprawdę kosmetyczne, większe rozbieżności są w OUN, tego pasuje uczyć się z nowego Bochna. A ta Pani tak mówi, bo chce Ci wcisnąć książki, nie było żadnej generalnej zmiany mianownictwa, tylko zmiana nomenklatury łacińskiej na angielską.
Dzięki bardzo Właśnie o to mi chodziło, słownik mam na komputerze ale kupię sobie książkę. Co do atlasu to mam wypożyczonego Yokochiego, 3 tomy Sobotty i mój prywatny Janos Vajda.

Eustachiusz, a co sądzisz o VI wydaniu Nettera w j. angielskim? Kosztuje niecałe 300 zł. Warto?

Edit: Atlas of Human Anatomy 6e Frank H. Netter, pełna nazwa.
i link:
allegro 4567501798
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: Eustachiusz »

Atlas dobry, większość ludzi go chwali, miałem go z biblioteki, ale korzystałem głównie z Sobotty, bardziej podobały mi się obrazki. W sumie oba są dokładne, znajdziesz w nich prawie wszystkie struktury z Bochna. Ale trochę drogo, za 300 zł kupiłbyś kilka używanych Proponuję Ci poszukać używanego w języku angielskim, lub z biblioteki. Fajny też jest Gilroy, ma różne tabelki i świetnie zrobione mięśnie, wadą jest mała dokładność. Jak chcesz, to mogę Cię dodać na grupę na fb z używanymi książkami medycznymi
Awatar użytkownika
pherenike
Posty: 235
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:21

Re: Kto do Lublina? INTEGRUJEMY SIĘ

Post autor: pherenike »

lima 95 pisze:pherenike poprawialas maturę? Ja zaczynam analityke med. i nie wiem czy bedę miala czas na przygotowanie do matury?
Tak, poprawiałam bo okazało się, że nie otwierają magisterki z mojego kierunku.

Słyszałam, że na analityce jest całkiem dużo chemii i mam kolegę, który po pierwszym roku poprawił chemię na 90+% i poszedł na lek, drugi po dwóch latach też poprawił i jest na leku. Także na pewno chemie się da. Co do biologii to nie wiem, ale myślę, że jak masz dobrą motywacje to dasz radę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 69 gości