Kto na CMUJ? 2013 :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Keshetasa
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:30

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: Keshetasa »

No właśnie mnie te wszystkie plotki przerażają. Że ponoć studenci są traktowani bardzo z buta", że atmosfera niemiła, wyścig szczurów, itede.
Szczerze mówiąc, do Krakowa mam nieporównywalnie lepszy dojazd. A czasu do podjęcia decyzji coraz mniej. Nie wiecie może, ile jest w tych wszystkich plotkach prawdy?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: mickey_mouse »

sylwia1508, a tak z ciekawości - przenosisz się na 2 rok, czy zaczynasz od pierwszego?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: randomlogin »

Przez kogo sa studenci traktowani z buta? Anatomia - docent czlowiek typu do rany przyloz. Histologia - profesor megasprawiedliwy, sam przedmiot troche irytujacy, ale zasady jasne i klarowne. Biochemia - no tutaj profesor frontem do studenta nie jest, ale z drugiej strony jakie to ma znaczenie, jest testowy egzamin z normalnymi pytaniami i tyle. Asystenci z trzech powyzszych przedmiotow - jak sie trafi, ale nie da sie moim zdaniem trafic dramatycznie zle - zakres jest od troche slabo do bardzo dobrze. Za to fizjologia to troche inna historia - to taka katedra wyrwana sila z czasow glebokiego PRL i przeniesiona w XXI wiek. Opisowe kolokwia, niejasne zasady ich sprawdzania, asystenci z troche innego zakresu - od tragicznie do calkiem niezle (z jednym znanym mi wyjatkiem, ktory osiaga w tej skali poziom zajebiscie), profesor (obecny) w porzadku niby, ale wiele sie i tak z nim zalatwic nie da. Taki dziki przedmiot troche. Ale jestem na/po 5 roku tutaj - i przez zadna katedre nigdy jakos wybitnie skrzywdzony sie nie czulem. Potraktowany z buta w sumie tez nie bardzo.
From_Wonderland
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2013, o 22:27

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: From_Wonderland »

Jeśli jest jakaś szansa na spadek progu o 2 punkty, to i ja
Awatar użytkownika
Keshetasa
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:30

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: Keshetasa »

Dzięki randomlogin, jesteś kolejną już osobą, która w ostatnich dniach zaprzeczyła moim obawom świadczy to o tym, że nie należy ufać plotkom tylko pytać u źródła.
W takim razie kierunek Kraków ^^
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: Fivex »

Z 256 punktami to raczej się nie mam na CMUJ wybierać chociaż mi najbliższy
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: Glukoza »

CMUJ jest czasami trochę irytujący, ale generalnie nie jest źle :] prowadzący są w porządku, czasami trafi się na kogoś niemiłego, jednak tacy asystenci są w mniejszości, ale niestety najdłużej się ich pamięta. Jednak nie można powiedzieć, że traktują nas niesprawiedliwie czy niemiło :]
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: mariola2608 »

A tak z ciekawości zapytam o progi minimalne bo ja raczej na wetę idę, ale z biologii (również dzięki olimpiadzie) mam tam 100%.
________

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: ________ »

2010 - 268
2011 - 267
2012 - 275
2013 - ?
Awatar użytkownika
Keshetasa
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:30

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: Keshetasa »

Jejku, ale olbrzymi przeskok był między 2011, a 2012. aż 8 pkt? To było wtedy, kiedy weszła matma za fizykę tak?

Mam jedno pytanie, odnośnie rekrutacji w ich systemie ERK system sam wybiera potrzebne przedmioty w sposób najkorzystniejszy dla kandydata", tak? W sensie, że uzupełniając wyniki z matur, muszę uzupełnić wszystkie zdawane przez siebie przedmioty, a nie tylko te potrzebne? Bo właśnie zaczęłam mieć dziwne wątpliwości, czy słusznie wpisałam im mój wynik z rozszerzonej fizyki, skoro akurat tego jednego wolałabym przy rekrutacji nie uwzględniać
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: mariola2608 »

Ale i tak zostanie wybrany wynik najwyższy z tych dwóch przedmiotów (matma lub fiza)
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: tchorz »

Nie, to było wtedy gdy obcieli liczbę miejsc i za finał różnych olimpiad było po 100% z biologii i chemii
to było rok temu a matma podstawowa jest od chyba 4 lat
________

Re: Kto na CMUJ? 2013 :)

Post autor: ________ »

Od 2010 liczy się:
- biologia R
- chemia R
- matematyka P/ matematyka R/ fizyka R.

Przeskok miedzy 2011 a 2012 byl spowodowany uznawaniem przez CMUJ różnych olimpiad, nie tylko biologicznej, chemicznej, fizycznej (jakie to olimpiady, i w jaki sposob są uznawane - masz na ERK).
Dzięki temu, rok temu CMUJ przyjął na lekarski aż 50 laureatów olimpiad. Także w tamtym roku zmniejszyli limit miejsc na lekarski - z 240 na 200. I to wszystko spowodowało taki wysoki próg. Jeżeli pisałaś matematyke P i masz z niej świetny wynik i wpisałaś ten wynik to myśle że nie będzie problemów, system Ci go policzy zamiast fizyki R.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości