Kto na WUM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Kto na WUM?

Post autor: mediatan »

a_niap pisze:Wszystko ma miejsce w centrum dydaktycznym - to jest najbardziej reprezantatywny budynek i nawet siedzenia sa wygodne (co na WUMie nie jest tak zcesto spotykane)
Tja, wpadnijcie na Banacha do pewnej sali ćwiczeniowej w taką pogodę jak dziś to wam tyłki przymarzną do siedzeń.
Aż mnie ciarki przechodzą na myśl że jutro mam tam ćwiczenia.


PS wielkie sorry za offa ale musiałem
kuffi
Posty: 35
Rejestracja: 7 paź 2008, o 19:45

Re: Kto na WUM?

Post autor: kuffi »

Ja mam takie pytanko: czy w przypadku gdy ktoś chodził na łacinę w szkole średniej to jest na WUM-ie zwalniany z tego języka?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Kto na WUM?

Post autor: Medycyna Lwów »

kuffi pisze:Ja mam takie pytanko: czy w przypadku gdy ktoś chodził na łacinę w szkole średniej to jest na WUM-ie zwalniany z tego języka?
tak, ale musi być wpisana na świadectwie ukończenia liceum.
Kamelka
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2009, o 13:55

Re: Kto na WUM?

Post autor: Kamelka »

hmm.czyli czas trwania nauki nie ma znaczenia? Kiedyś słyszałam, że liczy się ocena gdy dana osoba uczy sie łaciny co najmniej dwa lata, czy to prawda? Właściwie to mam nadzieję, że nie
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Kto na WUM?

Post autor: mediatan »

Nie, ich interesuje to co jest na świadectwie, a tam nie ma napisane ile ktoś się uczył. Jak ma ocenę na świadectwie ukończenia LO to jest zwolniony i tyle
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

Na WUMie jest tak,ze jak masz ocene z laciny na swiadectwie z ocenami (to z trzeciej klasy LO) to zwalniaja, nieazleznie od tego jaka to jest ocena i niezaleznie od tego czy jest w przedmiotach obowiazkowych czy dopisana jakoprzedmioty dodatkowe - trzeba im tylko zaniesc to swiadectwo do wgladu, skseruja sobie, potwierdza zgodnosc z oryginalem, powiedzado zobaczenia w pazdzierniku (b. mile Panie tam pracuja, a w kazdym razie jak ja zanosilam to trafilam na takie - i to bylo pozytywne zaskoczenie wsrod innych pracownikow z ktorymi mialam do czynienia w dniu zaniesienia dokumentow na uczelnieale to tak na marginesie) i juz nie trzeba wpisywac laciny o indeksu, nie trzeba na nia chodzic i nie trzeba tez jej zaliczac.
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: Kto na WUM?

Post autor: kuna »

Wszystko prawda, oprócz tego, że nieważne jaka ocena. Musi być to minimum trójka, jeśli miałeś/łaś z łaciny 2 to Cię nie zwolnią.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

Racja,zapomnialam o tej skrajności.W kazdym razie moze byc nawet 3, nie musi byc 5 (nam w liceum mowili ze niektore uczelnie uwzgledniaja tylko jak jest 5)
Awatar użytkownika
Exence
Posty: 31
Rejestracja: 13 mar 2009, o 19:54

Re: Kto na WUM?

Post autor: Exence »

Wg mnie to dobre rozwiązanie, bo zawsze jeden przedmiot jest do przodu. chociaż patrząc na moją szkolną łacinę to. no cóż. za ocenami nie zawsze idą umiejętności
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

Exence pisze: patrząc na moją szkolną łacinę to. no cóż. za ocenami nie zawsze idą umiejętności
To nic, najwazniejsze że na studiach sie nie bedziesz meczyc z lacina. Zawsze to jeden niepotrzebny przedmiot mniej.
Kamelka
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2009, o 13:55

Re: Kto na WUM?

Post autor: Kamelka »

no ja uczyłam się łaciny w drugiej klasie, ale z tego co wiem będę mieć ocenę zapisaną na świadectwie, także w razie w. mogłabym być zwolnina czyli ogólnie się to opłaca? .nawet gdy łacina w szkole była traktowana tak hmm z przymróżeniem oka ? i jeszcze jedno pytanie, czy to zwolnienie liczy się na każdym kierunku na WUM ?
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Kto na WUM?

Post autor: mediatan »

opłaca sie i to bardzo, jak ja bym chciał nie uczyć się tych beznadziejnych deklinacji i mieć 2h godziny więcej wolnego zamiast łaciny
jak na moje oko to na każdym kierunku zwalniają, bo co to za różnica jaki kierunek?
słownictwa fachowego zbyt wiele i tak nie nauczę się na łacinie, co innego gdy muszę wkuć nazwy roślinek na kolos z nazw z botaniki farmaceutycznej

a i jeszcze jedno, ten przedmiot jest dość mocno stresujący więc chociażby z tego względu nie mieć tejprzyjemności"
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

Kamelka pisze: czyli ogólnie się to opłaca?
też pytanie Oczywiście że się oplaca.
mediatan pisze:2h godziny więcej wolnego zamiast łaciny
Z tym wolnym zamiast laciny w przypadku lekarskiego na I WL to tak różnie bywa. Ale to ci wytlumacze jak juz sie dostaniesz i bedziesz wiedziec w ktorej grupie wylądowalaś -)
a i jeszcze jedno, ten przedmiot jest dość mocno stresujący więc chociażby z tego względu nie mieć tejprzyjemności"
Szczegolnie na IWL ze wzgledu na prowadzacego zajecia. Ja na szczescie nie mialam z nim do czynienia, ale o tym czlowieku kraza legendy

Wiec podsumowujac - lepiej sieprzemeczyc w liceum na dodatkowym przedmiocie niz potem na studiach niepotrzebnie sie stresować i zawracac sobie takim czyms glowe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości