Kto na WUM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Kto na WUM?

Post autor: Milka »

Hej, kto z Was twardo sie wybiera na WUM?
Jak Wam ida przygotowania do matury i czy jedziecie na dni otwarte?
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Kto na WUM?

Post autor: Marcin_skc »

a kiedy są dni otwarte na WUMie?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

W zeszlym roku byly na poczatku marca (pierwszy weekend marca). Zagladajcie na strone, jak bedzie juz wiadomo kiedy dokladnie to na pewno sie to znajdzie na stronie i w widocznym miejscu, nie trzeba bedzie daleko szukac.

Chociaż widzę ze kalendarz wydarzen uczelni narazie nie uwzglednia dni otwartych

W razie czego jest jeszcze Salon Edukacyjny organizowany przez Perspektywy - tam bedzie prezentacja WUMu ale nie wiem jak to wyglada bo nie bylam wczesniej

Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14
10.00-10.30, Sala B / Europejska 6 marca jest WUM
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: Kto na WUM?

Post autor: Xoth »

Mieszkam około 60km od Warszawy więc studiowanie na WUM byłoby bardzo korzystne ze względu na odległość. Nie ukrywam, że sama uczelnia, jak i miasto mnie nie przekonują, ale jeśli się dostanę, prawdopodobnie wybiorę WUM - ze względu nabliskość .

Na drzwi otwarte się nie wybieram.
kuffi
Posty: 35
Rejestracja: 7 paź 2008, o 19:45

Re: Kto na WUM?

Post autor: kuffi »

A możesz powiedzieć dlaczego miasto i uczelnia Cię nie przekonują? Bo ja z kolei do Wawy mam 350 km (bliżej z uczelni medycznych mam Kraków, Lublin, Katowice, Łódź, no i Lwów, z tym że na Ukrainę się nie wybieram), a mimo to chciałbym tam studiować, jednak póki nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, to wszelkie opinie będą bardzo przydatne.
Kamelka
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2009, o 13:55

Re: Kto na WUM?

Post autor: Kamelka »

Hej
Witam wszystkich, bo jestem nowa na forum chociaż przyznam szczerze, że już od jakiegoś czasu tu zaglądam Jest to oczywiście związane z moim wyborem studiów.no i właśnie - myślę nad lekarskim na WUMie tyle, że coraz częściej się nad tym zastanawiam i mam chyba coraz więcej wątpliwości. Po pierwsze nie wiem czy najnormalniej w świecie sobie poradzę i czy to nie są jakieś moje wygórowane ambicje, a po drugie zastanawiam się nad uczelnią. Tutaj właśnie miałabym prośbę do studiujących już na WUMie i do wszystkich innym (tak jak prosi kuffi) napiszcie coś o uczelni, o kierunku, o wykładowcach.Jak miały się Wasze wyobrażenia na temat studiowania na lekarskim, a rzeczywisość która poznaliście już na uczelni? Wybralibyście jeszcze raz ten kierunek i tę uczelnię ?

Na dni otwarte się nie wybieram ze względu na odległość, bo tak jak kuffi mam ok 350km. (tak w ogóle kuffi to pozdrawiam może jak dobrze pójdzie jednym autobusem będziemy jeździć )

także pozdrawiam i liczę na jakieś odpowiedzi
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

kuffi pisze:A możesz powiedzieć dlaczego miasto i uczelnia Cię nie przekonują? Bo ja z kolei do Wawy mam 350 km (bliżej z uczelni medycznych mam Kraków, Lublin, Katowice, Łódź, no i Lwów, z tym że na Ukrainę się nie wybieram), a mimo to chciałbym tam studiować, jednak póki nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, to wszelkie opinie będą bardzo przydatne.
Pewnie to niewiele zmieni to co napisze bo jak sie nastawilas na WUM to zadne racjonalne argumenty nie pomoga (:P), ale napisze tak:

ja mam do Warszawy 300 km tylko ze z roznych wzgledow to byla dla mnie jedyna opcja i szczerze bardzo nie polecam. Po pierwsze dlatego ze uczelnia jest nie do polecenia (duzo by tu wymieniac dlaczego.) a po drugie - tak daleko od domu sie za dobrze nie sprawdza, szczegolnie na poczatku i tez z roznych wzgledów, chociazby praktycznych.

Dlatego jesli masz mozliwosc wyboru - wybierz inna uczelnie. Nie ma sie co wykanczac psychicznie na WUMie skoro mozna studiowac w innym miejscu bez stresowo.
Kamelka
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2009, o 13:55

Re: Kto na WUM?

Post autor: Kamelka »

a_niap pisze:Nie ma sie co wykanczac psychicznie na WUMie skoro mozna studiowac w innym miejscu bez stresowo.
wow, brzmi groźnienaprawdę aż tak źle? a ja żyłam w przekonaniu, że to właśnie na WUMie bezstresowo będzieto może jednak napiszesz coś więcej dlaczego tak uważasz?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Kto na WUM?

Post autor: ulala »

właśnie, jak to jest z tą Warszawa? czy naprawdę jest tutaj tak stasznie? chociaż słyszałąm, że mimo tego calego prestiżu zwiazanego z uczelnia w stolicy, w kregach medycznych wcale nie jest postrzegana za najlepszą. bardziej cenione są niektore uniwersytety w mniejszych miastach
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kto na WUM?

Post autor: a_niap »

Kamelka pisze:wow, brzmi groźnienaprawdę aż tak źle? a ja żyłam w przekonaniu, że to właśnie na WUMie bezstresowo będzieto może jednak napiszesz coś więcej dlaczego tak uważasz?
Mnie też tak mówili. Tzn wiele osób jest zadowolonych, ale to wiele zalezy od tego w jakiej sie jest sytuacji (i w jakiej grupie ^^).

Jest po prostu wiele rzeczy ktore sa denerwujace. Niektorzy moga nie zwgarcac na nie uwagi, ale mnie denerwuja. Pewnie podobneudogodnienia sa tez na innych uczelniach, ale z tego co rozmawialam ze znajomymi z innych uczelni to nie maja takiego cyrku jak tutaj jest. Chociaz kolezanka co studiuje tak jak ja tutaj, na tym samym roku i wydziale jest bardzo zadowlona bo ona trafila do jednej ze szczesliwszych grup, a na tedetale (ktore dla mnie detalami nie sa) nie zwraca tak uwagi jak ja.
WUM mozna podsumowac w kliku słóowach, główne z nich toniesprawiedliwosc"(tak, wiem, wszedzie jest - ale tutaj szczególnie) orazutrudnianie życia - niestety tylko niektórym
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Kto na WUM?

Post autor: mediatan »

Ja co prawda z innego wydziału, ale z tego co słyszałem na calej uczelni jest podobna atmosfera, która serio potrafi wykończyć nerwowo (np. prześciganie się asystentów kto uwali więcej punktów studentom na kolokwium-chore). Dużo zależy od tego na jakiego asystenta się trafi, a tych prostudenckich to ze świecą szukać. W pierwszym semestrze miałem jednego, teraz nie mam żadnego

PS na WUMie jestem tylko przezbliskość"
Kamelka
Posty: 27
Rejestracja: 25 lut 2009, o 13:55

Re: Kto na WUM?

Post autor: Kamelka »

heh.bywa różnie.i to chyba wszędzie i zawsze jest tak, że niektórzy trafią do lepszej, a inni do gorszej grupy.a Ci znajomi co nie mają takiego cyrku to na jakich uczelniach są?
a jeszcze jedna sprawa.mówisz na tym samym wydziale no właśnie na którym? i jak to jest z II Wydziałem Lekarskim? Czy składając papiery trzeba złożyć na dwa wydziały osobno i płacić wpisowe dwa razy? W ogóle czy II Wydział różni się czymś od I. Jeśli tak to czym, orientujecie się może?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, o 19:54 przez Kamelka, łącznie zmieniany 1 raz.
epinefrynka

Re: Kto na WUM?

Post autor: epinefrynka »

Ja na WUM wybrałam tylko ze względu na odległość, ze wszystkich dostępnych AM-ów i UM-ów był najbliżej.
Wyboru nie żałuję.
Co do atmosfery hmm. Moja grupa dziekańska jest w porządku, tu nie mam najmniejszych powodów do narzekań (w skali od 1 do 10 daję 9)
Co do asystentów - bywa na prawdę różnie, jak do tej pory trafiałam pół na pół - albo super albo do bani Ale generalnie ja bym się przychylała jednak raczej w kierunku opinii pozytywnej.
Wiadomo że wybierając kierunek typu lek, stoma czy farma trzeba się psychicznie przygotować na dżo nauki A dużo nauki i duże wymagania zawsze będą wywoływać stres (o egzaminach nie wspomnę ^^ ).

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 20:50 ]
Papiery składa się po prostu na kierunek lekarski a podział na I i II WL to już sprawa czysto losowa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości