kto poprawił?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: kto poprawił?

Post autor: kardiogirl »

spineeeczka pisze:
kardiogirl pisze:ja poprawiłam chemie z 62 % na 92%
Jak Ci się to udało?
Ja mam w tym roku 62% z chemii (moje pierwsze podejście) i planuję poprawiać, bo biologia dobrze wyszła (83%) mimo, że zawsze dużo lepsza byłam z chemii
Poprawiałaś samą chemię? Siedziałaś w domu czy coś studiowałaś?
siedziałam w domu i sama sie uczyłam .
drkarolajna
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2014, o 06:39

Re: kto poprawił?

Post autor: drkarolajna »

dziękuje wszystkim za napełnienie mnie nadzieją!
z jakich podręczników i zbiorów korzystaliście? (nie wiem czy jest sens wałkować witowskiego od chemii znowu) chodziliście na jakieś korki, kursy? uważacie że warto korzystać z takich kursów?
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: kto poprawił?

Post autor: 600asia006 »

przyłączam się do pytania!
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: kto poprawił?

Post autor: kagata0418 »

Dla mnie biblia z biologii jest pakiet ze WSiP-u.
Z chemii mase zbiorow przerobilam,jesli chodzi o witka to tak czy siak robilam go zawsze
proCeder
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2014, o 01:47

Re: kto poprawił?

Post autor: proCeder »

Wiatam


Biologia : 60%90%
Chemia: 63%87%
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: kto poprawił?

Post autor: kardiogirl »

drkarolajna pisze:dziękuje wszystkim za napełnienie mnie nadzieją!
z jakich podręczników i zbiorów korzystaliście? (nie wiem czy jest sens wałkować witowskiego od chemii znowu) chodziliście na jakieś korki, kursy? uważacie że warto korzystać z takich kursów?
jak widac mi wałkowanie witka pomogło
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: kto poprawił?

Post autor: Marzenka1995 »

Witam też mam zamiar poprawiać za rok maturę z chemii, biologii i może matematyki.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: kto poprawił?

Post autor: black-cat »

Jestem ciekawa, ilu osobom udało się poprawić bez korków/kursów? Pozdrawiam!
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: kto poprawił?

Post autor: Erick »

Ja nie poprawiałem, ale dostałem się bez korków/kursów, także naprawdę się da.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: kto poprawił?

Post autor: wsedek »

Dziwne jest to, że ludzie uważają korepetycje/kursy za konieczność i absolutny gwarant sukcesu. Jest to całkowicie błędne założenie. Inni ludzie nie włożą Ci do głowy wiedzy, a zwłaszcza umiejętności, trzeba zrobić to samodzielnie - wtedy efekty mogą być wymierne.

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: kto poprawił?

Post autor: Erick »

wsedek pisze:Dziwne jest to, że ludzie uważają korepetycje/kursy za konieczność i absolutny gwarant sukcesu. Jest to całkowicie błędne założenie. Inni ludzie nie włożą Ci do głowy wiedzy, a zwłaszcza umiejętności, trzeba zrobić to samodzielnie - wtedy efekty mogą być wymierne.

Dokładnie. Kursy mają sens, gdy ktoś ma problemy ze zrozumieniem czegoś. Reszta to zapamiętanie materiału, co można zrobić samemu i nawet lepiej na tym wyjść (mając te parę stówek w kieszeni).
Batylda
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:24

Re: kto poprawił?

Post autor: Batylda »

Wydaje mi się, że potrzeba korków czy kursów zależy od danej osoby. Przy pierwszym podejściu uczyłam się sama i poszło średnio, mimo, że materiał miałam dobrze opanowany. Przed 2 podejściem chodziłam na korki z obu przedmiotów i na nich nauczyłam się prawidłowo formułować odpowiedzi i zwracać uwagę na szczegóły. Poza tym korki narzucają jednak naukę, bo idąc na nie musisz coś mieć ogarnięte i ustala to taki rytm nauki. Oczywiście można przygotować się samemu, podziwiam takie osoby, ale wg mnie jest sporo trudniej.
By the way- idzie ktoś na LEK do Lublina?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: kto poprawił?

Post autor: Mårran »

Do sumiennej nauki samemu i tak sie trzeba bedzie wczesniej.czy pozniej przyzwyczaic. Chyba ze ktos.na studiach tez zamierza korki brac

Pani Buka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości