Kto się dostał?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: briegers »

Bartek5 pisze:Mam 243 pkt i licze na 2 liste
To w ogóle witaj w klubie - ja też mam 243 pkt.

Ja zrobię zapewne tak - że pojadę do Łodzi we wtorek 15 lipca i będę czekał aż się pojawi druga lista we Wrocławiu. W ubiegłym roku było tak, że w drugim naborze we Wrocławiu próg spadł o 8 pkt. więc powinniśmy się dostać. I jeśli się dostanę - to nie potwierdzę w Łodzi - a jeśli nie - to złożę tam te papiery.

Ja jestemnapalony na Wrocław bardzo - głównie ze względu na lokalizację i to że miałbym gdzie w miarę tanio mieszkać.
Co do miejsca gdzie najlepiej studiować - z tym jest ciężka sprawa. Moim zdaniem nie ma tak znacznych różnic w poziomie kształcenia (bo takich różnic na medycynie być nie może i nie powinno) ani ze znalezieniem pracy (to nie ekonomia gdzie każdy pracodawca patrzy na ukończoną uczelnię) - lekarz jest lekarzem. Ważna jest dostępność do specjalizacji - ale gdzie jak jest - to niestety nie wiem.
Bartek5
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2008, o 18:46

Re: Kto się dostał?

Post autor: Bartek5 »

Dzieki briegers za odpowiedz jeszcze pomysle nad tym co tu zrobic, Twoj sposob jest dosc ciekawy ale to trzeba mieclaptoka a ja niestety takowego nie posiadam choc w sumie istnieje jeszcze cos takiego jak kafejki internetowe lub znajomi ktorzy dadza Ci znac czy sie dostales. Tak czy inaczej czeka Cie podroz i to raczej bezcelowa bo tam w Łodzi to nawet nie ma za bardzo co pozwiedzac. Pozdrawiam.
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: briegers »

są kafejki - klikaset metrów od uczelni - już sprawdziłem gugle powiedzą wszystko
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: Kto się dostał?

Post autor: kenyia »

briegers pisze:Mam 243 pkt i licze na 2 liste
Bartek5 pisze:To w ogóle witaj w klubie - ja też mam 243 pkt.
Też mam 243 pkt i ten sam problem łódź i Wrocek.
byebye
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2008, o 09:58

Re: Kto się dostał?

Post autor: byebye »

z 243 to na bank dostaniecie sie do wrocka ! ja nie rozumiem takich obaw.
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

briegers, robie tak jak ty. więc możliwe że spotkamy sie w jednej z kafejek niedaleko UM ja też myśle że na bank bede na 2 liście ale mama mi nie daje spokoju

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 22:06 ]
widze że wrocław pojechał w tym roku przebił nawe uj
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: briegers »

no, to już jest masakra, Wrocław ma wyższy próg niż UJ.

Ale z tego co widzę na forum to Ci którzy dostali się i tu i tu - na bank rezygnują z Wrocławia.

Więc teraz nie wiem czy jest sens jechać do tej Łodzi. Ale znając moją przezorność - pewnie i tak pojadę, więc do zobaczenia
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

briegers, no i dobrze chociaż teraz załuje że nie składałam do krakowa trochce szpan bybył na uj studiować hehe
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: briegers »

no tak, szpan by był, ale kto mógł się spodziewać.

Wrocław za to teraz jest trendy. Stąd ponad 1900 kandydatów
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

briegers, jedziesz wkońcu do tej łodzi bo mi to sie strasznie nie chce taki kawał jechać i tylko kase na bilet staracić
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: briegers »

Eh, to zależy. A skąd jesteś? jeśli wolno spytać?

Pojadę raczej, poznamy się może
Chociaż zobaczę co straciłem w Łodzi
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: anulka18 »

wioska 50 km od kielc. no w sumie to nie mam tak daleko 3- 3,5 h jazdy autobusem ale wiem że to na darmo, mojej mamie jednak nie da sie przetłumaczyć można zrobić sobie wycieczke ale nie mam z kim jechać wiec dlatego mi sie za bardzo nie chce
briegers
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2008, o 07:59

Re: Kto się dostał?

Post autor: briegers »

przyjedź do Łodzi, będzie fajnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości