Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Merry
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2008, o 15:58

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Merry »

Rok się uczę francuskiego na AM, ale miałam go też w liceum, także jest z nim nieźle.
Ciekawe, jakie będzie w tym roku zainteresowanie tym językiem, pewnie znikome

Dzięki za odp.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Cinereus »

ja bym nie liczyl na gr. francuska. ciezko u nas nawet
o gr. niemiecka, u mnie na roku byly tylko gr. ang. i jedna niem. ale i tak juz mamy ten syf za soba D
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Chcesz się przenieść na 2. rok medycyny do nas? Na 2. roku żadna grupa leku nie ma francuskiego, tylko niemiecki i ang.
Merry
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2008, o 15:58

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Merry »

Właściwie to na trzeci rok. więc jeszcze bardziej sprawa z językiem skomplikowana.
Nie wiem właśnie na jakich zasadach by się rozegrała.
Brałam pod uwagę właśnie ten francuski, z pierwszym rokiem(tegorocznym), gdyby został utworzony.
Kurczę, nawet nie przypuszczałam, że na ten nieszczęsny francuski nie ma w ogóle chętnych, ale porażka.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Wiesz, zawsze są jacyś chętni, ale z utworzeniem drupy to jest ciężko. Sama byłam na fr w zeszłym roku zapisana, ale nic z tego nie wyszło. Popytaj w dziekanacie jakby to wyglądało, a nuż coś wymyślą
hershadow
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2010, o 15:34

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: hershadow »

J jak to w końcu jest z poziomem tej uczelni? Skoro mówicie, że jest luźno to chyba za dużo się nie uczycie? Rzadko słyszy się takie opinie od studentów medycyny. Zależy mi nie tylko na przyjemnej atmosferze (oczywiście i to jest ważne) ale także wysokim poziomie nauczania. Obecnie wybieram między Katowicami a Wrocławiem i nie wiem którą uczelnię wybrać.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Każdy uczy się tyle, ile mu potrzeba - jedni siedzą całymi dniami w książkach, inni się uczą, ale mają wolny czas, a jeszcze pewnie jest grupa, która się opierdala na potęgę Ale bez nauki nie da się przejść tych studiów i to, że mówimy, iż jest fajnie, nie znaczy, że mamy niski poziom i nic nie umiemy.

Kato ma naprawdę kiepską opinie. Poczytaj sobie troszkę nasze forum i SUMu, decyzji za Ciebie nikt nie podejmie
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Cinereus »

osobiscie na twoim miejscu wybralbym tam gdzie masz blizej do domu, chyba ze chcesz byc daleko od domu to wybierz tam gdzie dalej.no i zwroc uwage ze wroclaw jest duzo ciekawszym miastem niz katowice
co do poziomu nauczania - bedziesz sie uczyl to bedziesz trzymal poziom. program nauczania jest praktycznie taki sam na kazdej uczelni jesli chodzi o ten kierunek (jesli pytasz o lekarski). co do ilosci nauki: nie brakuje jej, nie martw sie, NIGDY nie bedziesz umial wszystkiego ]
hershadow
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2010, o 15:34

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: hershadow »

Wielkie dzięki za odpowiedź. W zasadzi ani tu ani tu nie mam jakos strasznie daleko do do wrocławia 200km a do katowic 100km. Chyba jednak skusze sie na wrocław
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Cinereus »

dobra decyzja, wroclaw rulez D !
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: formica »

a z Wro do Kato jest 1,5h stopem przy dobrych wiatrach
karamel1
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2010, o 12:06

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: karamel1 »

A jak to jest z miejscami w akademikach? Są z tym jakieś jakieś problemy, czy wszyscy którzy chcą dostają miejsce? Bardziej brany jest pod uwagę dochód czy odległość od AM?
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Cinereus »

Chyba dochod glownie, jesli masz mniej niz 1000 zl na glowe to praktycznie na pewno dostaniesz akademik, poza tym studenci 1 roku maja przywilej d na okolo 700 ? miejsc w akademiku Bliźniaku w tym roku dostalo juz 435 osob - studenci starszych lat i to wszystkie wydzialy AM i kierunki, wiec jak nie trudno policzyc az 1/3 miejsc jest przeznaczona dla pierwszakow ] no i nawiasem mowiac ja juz 2 lata mieszkam w akademiku i teraz tez dostalem. polecam ogolnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości