Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karamel1
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2010, o 12:06

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: karamel1 »

Dzięki. A ten dochód trzeba jakoś dodatkowo udokumentować, czy wystarczy tylko samo podanie?
Othar
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2010, o 15:10

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Othar »

Nawet jak Cie nie przyjmą na akademik oficjalną droga to idziesz w październiku z czekoladą do pani zarządczyni tym wspaniałym kompleksem mówisz że nie masz gdzie się podziać i na pewno dostaniesz miły kącik
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Cinereus »

na podaniu tylko podajesz orientacyjna kwote, nic nie trzeba udowadniac ]
lilia495
Posty: 33
Rejestracja: 28 maja 2014, o 16:52

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: lilia495 »

Nie chciałabym zakładać nowego wątku , więc mam nadzieję że ten się wznowi:)
Czekamy na opinie:)
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: mossa »

jest fajnie, zapraszamy P

jak chcesz się czegoś dowiedzieć to lepiej pytaj konkretnie, bo na takie czekam na opinie to nie wiadomo co napisać, nawet jeśli ktoś byłby skłonny do podzielenia się wrażeniami
lek. mossa
lilia495
Posty: 33
Rejestracja: 28 maja 2014, o 16:52

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: lilia495 »

Dzięki, Mossa za odpowiedź:)
Konkretnie to chciałabym coś wiedzieć o pielęgniarstwie, wydziale nauk o zdrowiu:)
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: lofebug »

Ja również mam pytanie Nie dotyczy bezpośrednio studiowania, ale mieszkania. Czy Wrocław jest drogim miastem? Bo znajomi mówią, że to zły wybór właśnie ze względu na koszty.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: lith »

Bedry masz wszędzie A mieszkania, to wszystkie większe miasta najtańsze na pewno nie są. Wiadomo, że to nie Katowice, gdzie możesz zawsze wziąć za pół-darmo pokój z widokiem na Sosnowiec


(jakby co to we wrocku 2x w życiu byłem, możesz mi zaufać )
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: lofebug »

Nie no Biedra to podstawa Wrocławia do Katowic nie można porównywać, wiadomo. Jak da się spokojnie pożyć i czasem skorzystać z jakichś przyjemności to nic mi więcej nie potrzeba ( no oprócz dostania się na te studia ).

karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: karchola »

Może tak, Wrocław jest drogim miastem.
Mieszkanie: im dalej w las (kawalerka w każdym mieście wiąże się z podobnym kosztem) tym większe rozbieżności to samo dotyczy wynajmu pokoi i na tym tle Wro jest drogi.
Bilety: są jedne z najtańszych w PL ale nie polecam mieszkać daleko od uczelni bo jest to koszmarnie zakorkowane miasto a tramwaje często nie mają swojej wydzielonej trasy
Jedzenie: to raczej wszędzie w PL ten sam koszt.

Wrocław ma przeciętne stypendia więc pomoc studentom jest średnia na tle innych miast, pracy może jest i dużo ale stawki od Warszawskich mocno się różnią więc zależy jakie masz ograniczenia finansowe, co masz zamiar wynająć czy liczysz na pomoc ze strony uczelni itd. Ja z Wrocka wyjechałam na wschód PL za unijnymi dotacjami, inwestycjami w uczelnie i studentów i jestem bardzo zadowolona. Mam porównanie wśród znajomych oraz sama na innym kierunku przez moment studiowałam na Um.

Nie mówię, że nie wrócę po studiach do wro ale nie rozumiem dlaczego ludzie tak tam ciągną
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: dmnunited »

Witam, czy jest tutaj ktoś studiujący stomatologię we Wrocławiu i mogący opowiedzieć trochę o uczelni, o wydziale lekarsko-dentystycznym, jakie są potrzebne książki (są jakieś preferowane pozycje przez asystentów, etc.?)

Dzięki za odpowiedź
florence1
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 14:10

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: florence1 »

Jestem na leku, ale jest wiele podobieństw więc:

Anatomia- tylko nowy skrypt Gworysa, polecam ksero- chyba, że akurat trafisz na niego na ćwiczeniach, wtedy ksero tylko w domu Czasem przydaje się Marciniak, ale to można wypożyczyć zresztą na stomie inny profesor chyba? Także lepiej jak ktoś ze stomy opowie jak to jest z tą anatomią

Histologia- nowy/stary Zabel (nowa wyszła w tym roku, nie kupuj nowej, ksero jest ok, a nowa koło 100zł kosztuje)

Embrio- Bartel? Nie wiem w sumie, 2 razy się uczyłam na to i w sumie niepotrzebnie (miałam pod koniec tygodnia, więc komu by się chciało ) też wyszła nowa książka, ale każdy prowadzący ją krytykował i mówili, że lepiej ze starej się uczyć"

Cyto- najlepiej nic nie kupować, to w ogóle lajt, drukować można ten skrypt z chomika i starczy

Jeszcze była biologia, chemia, hist med, pierwsza pomoc na I semestrze, na II zaczęła się biochemia i fizjologia, ale nie wiem jak to jest na stomatologii, więc nie będę się rozwodzić

Ja ogólnie jak najbardziej polecam lekarski we Wro
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Locus »

A ktoś wie czy po roku łatwiej się przenieść z lekarskiego np. w Zabrzu na lek we Wrocławiu, czy z wrocławskiej stomy na lek na tej samej uczelni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości