Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Mårran »

Ja miałam atlas z łacińskimi tylko, na pierwsze dwa-trzy ćwiczenia doczytałam z podręcznika i sobie przetłumaczyłam, potem poszło samo. Czasu na to wiele nie namarnowałam
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: randomlogin »

Atlas z pl.nazwami? Nawet nie wiedzialem, ze sa takie. Cale pokolenia uczyly sie z lacinskich podpisow. To naprawde nie boli po drugim-trzecim temacie - wiec moge sie pod tym co pisze Buka podpisac. I dodatkowo za cala moja grupe sie podpisze, bo takie wrazenua kieli wszyscy. Na poczatku moze troche to przeraza. ale i wtedy sa imo gorsze rzeczy w anatomii.

anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: anonymous2012 »

Ale jak masz na szpilkach pisać nazwy polskie i obok łacińską (nawet skrótową) to i tak musisz znać nazwę polską Mówiłem, że ja to piszę pod kątem swojej uczelni. Jak u was polskiej nazwy nie trzeba, to pewnie że i atlas inny.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Mårran »

U nas trzeba było polskie na koła też znać, ale polskie są w podręcznikach, więc zna się je automatycznie.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: randomlogin »

U nas jasne ze trzeba bylo na kolokwiach obie nazwy pisac. A i tak z lacinskiego atlasu sie bezproblemowo korzystalo wszystkim.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: mossa »

Na praktycznym z tego co pamiętam trzeba było wpisać tylko nazwę łacińską, teraz można zamiast tego angielską. Koła są ustne więc zależy wszystko od asystenta, na egzaminie teoretycznym u profesora jak się mówiło nazwy po łacinie to o polskie nie dopytywał (sama tak robiłam bo po łacinie znałam lepiej niż po polsku ).
lek. mossa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości