Kto z Was studiuje biotechnologie?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
oliwia1950

Kto z Was studiuje biotechnologie?

Post autor: oliwia1950 »

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej o tym kierunku, ktoś z Was może mi powiedzieć jakie są przedmioty? Czy np matematyka rzeczywiście jest tylko w pierwszym semestrze? Podzielcie się swoimi doświadczeniami
paulaipaula
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2018, o 13:12

Re: Kto z Was studiuje biotechnologie?

Post autor: paulaipaula »

Też bym sie chętnie dowiedziala czegoś więcej o studiowaniu biotechnologi żeby sie lepiej przygotowac, przynajmniej mentalnie Od paru lat mi sie marzy ten kierunek, mam nadzieje że sie dostanę
kinga342
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2017, o 09:59

Re: Kto z Was studiuje biotechnologie?

Post autor: kinga342 »

Studiuję na Uwr, ogólnie nie jest tak łatwo jakby się wydawało, szczególnie jeśli chodzi o matematykę i fizykę. Matematyka jest tylko przez jeden semestr, aczkolwiek dla osoby, ktora miała tylko podstawę w lo może byc ciężko.
j_kam96
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2018, o 21:55

Re: Kto z Was studiuje biotechnologie?

Post autor: j_kam96 »

oliwia1950 pisze:
22 lut 2017, o 20:14
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej o tym kierunku, ktoś z Was może mi powiedzieć jakie są przedmioty? Czy np matematyka rzeczywiście jest tylko w pierwszym semestrze? Podzielcie się swoimi doświadczeniami
Hej!
Kierunek jest bardzo ciekawy. Najgorszy, wydaje mi się, jest pierwszy rok - są tam przedmioty takie jak właśnie ta nieszczęsna dla wielu osób matematyka (ja miałam ją na dwóch semestrach), fizyka, chemia (organiczna i nieorganiczna), biologia komórki, bioinformatyka oraz przedmioty inżynierskie takie jak: grafika inżynierska, mechanika płynów, czy inżynieria bioprocesowa (ja właśnie miałam takie przedmioty, bo mam studia inż ). Ciekawie zaczyna się na drugim roku (ciekawie i pracowicie!). Pojawiają się: genetyka, mikrobiologia (którą uwielbiam) - ogólna i przemysłowa, biochemia, enzymologia itd. W późniejszych semestrach (końcowych) pojawiają się: inżynieria genetyczna, biotechnologia ogólna, biotechnologia leków, toksykoinfekcje i intoksykacje, genetyczne choroby człowieka, inż bioreaktorów czy modelowanie procesów biotechnologicznych. Przedmiotów jest dużo (i tak nie wymieniłam wszystkich), ale wszystko da się ogarnąć. Miejmy nadzieję, że po wybraniu dobrej specjalizacji mgr znajdzie się i dobra praca

Pozdrawiam
Lilla28
Posty: 4
Rejestracja: 1 mar 2017, o 23:59

Re: Kto z Was studiuje biotechnologie?

Post autor: Lilla28 »

Hej! Obecnie studiuję farmację na II roku i zastanawiam się nad rozpoczęciem biotechnologii, raczej w celu uzupełnienia wiedzy potrzebnej w pracy w laboratorium. Mam zatem pytanie do obecnych studentów biotechnologii - czy te studia są na na tyle zajmujące, że uda mi się połączyć oba te kierunki? Może jakieś opinie o kierunku (trudne, łatwe, warto, nie warto?). Z góry dzięki za odpowiedź!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość