Która klatka lepsza?

jjjkkk
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2008, o 18:39

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: jjjkkk »

Szynszylka którego kupiliśmy był ze sklepu ale z hodowli której podałam wcześniej namiary. Może spróbuj w zoologu pogadać żeby takiego dla Ciebie sprowadzili.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

W mojej miejscowości nawet nie będę próbowała namawiać babki z zoologika, żeby mi przywieźli aksamitkę, bo ona taka jakaśniemrawa jest i pewnie nie zrozumie o co mi chodzi. Przejadę się do Krk - na obrzeżach ( koło Carrefour a ) jest spoko zoologik i tam chyba bardziej znają się na rzeczy. Nie wiecie może, czy oni mają tam jakiś telefon, żeby zadzwonić i spytać czy posiadają aktualnie w sklepie szynszyle
jjjkkk
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2008, o 18:39

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: jjjkkk »

sprawdz w panoramie firm lub na internetowej książce TP
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

OK, poszukam też w necie
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

Nie kupuj zwierząt przez internet. Fachwoy opis to nie wsyztko. Szynsyzl podaczas podrózy to cos okropnego. Tyle strsy, hałasu i wsyztko w małym pudełeczku z odrobina powietrza. Nie szczerze odradzam. Udaj się do porządnej fermy lub sklepy zoologicznego. ja kupiłem u takiego spoko faceta. Pojechał na giełdę i mówił mi na bierząco jakie sa i za ile. W końcu przywiózł za 160zł aksamitke ale była sliczna. teraz aksamitne żadko spotykane i podobno była jedyna. Zoologiczny zaufany, widać że facet zna się na rzezcy. Kupuje u niego od zawsze, 2 szysnzyle, jedzenie i wiele innych. gdybym miał koma wystawić to: 100% pozytyw!
Anidortos
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2007, o 19:15

Klatka

Post autor: Anidortos »

Witam wszystkich
Mam kilka pytań odnośnie klatki. Mój szynszyl przegryzł plastikową kuwetę i zastanawiam się czy nie kupić nowej klatki (mam na oku dwie na allegro [at] Dla [at] (numer 376536787) za 370 lub nieco mniejszą za 330 { w obu przypadkach na dole będzie instalowana kratka :czy to dobry pomysł ?), ale tato powiedział że może mi wykonać kuwetę z blachy ocynkowanej lub nierdzewnej. Boje się jedynie materiałów z jakich zastanie wykonana. Np jeśli nasika na blachę to przecież ocynk skoroduje i będzie uwalniał jakieś związki które mogą otruć szynszyla to samo tyczy się nierdzewki może nie skoroduje ale będzie uwalniać jakieś szkodliwe związki. Czy to nie otruje mojego szynszyla. Bardzo cenię waszą pomoc i proszę o jakieś komentarze na temat tych dwóch klatek i pomysłu taty.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Norbi »

jak to?.po to się ocynkowywuje<nie wiem czy tak się mówi, ale wiemy o co chodzi raczej żebysię nic nie stało.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

No tak, klatka jest po to w ocynku, aby nic się z nią nie działo tzn. nie wchodziła w reakcje z innym substancjami i aby nie rdzewiała i nie była szkodliwa dla gryzoni przede wszystkim (nie które są malowane farbami nie do końca zdrowymi)
T pierwsza klatka allegro 376536787 bardzo fajna, godna polecenia, niestety dla wielu pozostaje ważna kwestia cenowa, która widze u ciebie nie ma większego znaczenia!
Anidortos
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2007, o 19:15

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Anidortos »

Nie zapominajmy, że na kuwetę szynszyl będzie oddawał mocz który będzie reagował z metalem. Co wy byście zrobili na moim miejscu ? Kupili nową klatkę czy zrobili kuwetę ( jak tak to z jakiej blachy).

PS
Do mojej klatki nie da się dokupić drugiej kuwety.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Norbi »

myślę że dobrym argmentem jest to że ocynkowane klatki są używane na dżych fermach szynszyli.
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Saska280586 »

Witam Wszystkich! Słuchajcie, przejżałam wszystkie klatki na allegro i żadna z nich nie zaspokaja mojej zachcianki Podejrzewam, że takiej klatki jakiej szukam nie ma i będę musiała ją zrobić sama. Chciałam klatkę o wysokości ok 180 cm. szerokości ok 140cm. i długości ok 100 cm. Nie sądzę, że gdziekolwiek takie coś mogę znaleźć.
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł na zrobienie od podstaw takiej klatki?

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 16:01 ]
Myślę, że pomysł ze zrobieniem samemu klatki jest najlepszy, gdyż wtedy, to my decydujemy o wymiarach klatki, możemy sami wybrać miejsce ustawienia jej i dostosować wielkość do wolnego miejsca w pokoju.
Co do problemu z kuwetą. Myślałam o dużych sklepach ogrodowych, bo przecież za kuwetę nie musi służyć tylko i wyłącznie, to co jest przystosowane dla szynszyli, można wybrać coś mocniejszego i trwalszego (np. nijakie długie i szerokie donice do kwiatów zrobione z plastiku lub z jakiś innych mocnych i trwałych tworzyw) i do tych wymiarów stworzyć klatkę. Uważam, że wtedy sami jesteśmy pewni, co i z czego jest zrobione, a także wyjdzie to napewno o wiele taniej niż w sklepie albo na allegro, gdzie musimy oglądać klatki i kupowaćkota w worku"
Co o tym myślicie?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

Szczerze to taka klatk moim zdaniem zbędny wydatek i zamieszanie! Koszty stworzenia takiej klatki bedą dość spore (czyt. duże) więc nie wiem czy jest sens! Po drugie nie wiem czy bedzie ona w pełni funkcjonalna!

Odnośnie kuwety, to jeśli postawisz tam doniczke do kwiatków, taką plastikową, to po pierwsze nie wiem gdzie dostaniesz taką ogromną, stabilną a po drugi jak tylko bedzie jakas krawedź boczna w zasiegu ząbków to uwierz, ale długo nie pobędzie!

Co do samej klatki również mam sporo trudnych kwestii! Nie wiem z czego chcesz zrobić stelaż, ale na pewno nie drewno (z wiadomych przyczyn), tylko ew. metal, aluminium! Wszytsko musi być stbilne i jak sie domyślam będzie oplecione jakąś siatką.

Sama widzisz ile zachodu, a o ile dobrze sie orientuje to będzie to klatka na 2 szynszyle, a nadaje sie na całe stado!

Powiedz, tak szczerze jakie masz fundusze to postaramy ci się pwoiedzieć bynajmniej czy to realne i warte zachodu!

A co powiesz na taka klatkę:
allegro 392957652
bo jak dla mnie to super, ale przy moim portfelu to marzenieee
k_rafal5
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:38

hmmm

Post autor: k_rafal5 »

Ja kupiłem klatkę na allegro. Spełniła ona moje wszytskie zachcianki. Klatki które Ty pokazyjesz i z których mam wybierać moim zdaniem nie nadaja sie dla szynszyli, mierzylem centymtrem te 52 cm to jest malo jak na 2 szynszyle ja mam jedngo i ma 1,5 raza wieksza klatke. Napewno twoje pupile lepiej się poczują gdy dotaną większą przestrzeń. Pomyśl o czymś wiekszym, a co do zwierząt zgadzam się z teorią aby nie kupować zwierzątek przez allegro, ani zadne sklepy internetowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości