Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
krowka222

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: krowka222 »

Czy ktoś z obecnych idzie na biol-chem do Nowodworka?
Xmv

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Xmv »

VIII LO biol-chem-fiz. : D
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Go&#x15B&#x107 pisze:Matyldzioch, a wiesz może jaka klasa? Na e-omikronie nie było, ale w V wywieszono listy przyjętych już z podziałem na klasy. Ja klasa I
Ja F
Emilianna

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Emilianna »

A ja się dostałam do G do V :)
mysterygirl

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: mysterygirl »

Ja dopiero po wakacjach wybiera się do trzeciej klasy, ale już o liceum trzeba myśleć. Na pewno wybieram się na jakiś profil z matematyką, ale nie mam głowy do tego wszystkiego. Myślę o I lo, II lo albo VIII lo. Które najbardziej polecacie? Nie chodzi tylko o poziom, ale przede wszystkim o atmosferę i nauczycieli.
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: LillyM666 »

mysterygirl, też idę po wakacjach do 3 klasy Wybieram się na biol-chem do V-tki, jak na razie mam tylko rejon z języka obcego, ale już od czerwca dzień w dzień czytam podręczniki, vademecum i różne notatki, gdyż startuję w olimpiadzie biologicznej. Aż na tą okazję specjalnie zaopatrzyłam się w ponad 100 kartkowy zeszyt A4, rysuję, notuję, robię schematy, tabelki, wyjaśniam terminy. Myślę, że nie będzie problemów z dostaniem się, przerabiałam testy gimnazjalne i są dość proste, trzeba tylko umieć dopatrzeć się odpowiedzi w treści. Może załapię się na te 90-95 pkt z egzaminu, raczej gorzej nie będzie. Z punktów z ocen z przedmiotów, które są brane pod uwagę przy rekrutacji też nieźle wychodzi, 2-4 mniej niż max ilość. Jeszcze dodatkowe za świadectwo z wyróżnieniem, projekt. Wychodzi ok. 180-186 pkt bez laureata, więc dla mnie to ogromna radość Choć czasami nie wierzę w siebie i załamuję się, myśląc, że pewnie na czymś polegnę na tych całych testach.
W każdym razie, wybrałam piąteczkę, ze względu na wysoki poziom nauki (w moim gimnazjum zdolni uczniowie są zdani jedynie na siebie.) oraz zachęciły mnie również świetnie opinie o atmosferze, uczniach i nauczycielach. Co do internatu, wybieram bursę na Focha, najbliżej, chyba ma nawet najlepsze warunki mieszkaniowe, a dyscyplina mi nie przeszkadza, nie mam zamiaru spędzić ten czas na ciągłym imprezowaniu i obijaniu się. Ktoś również się wybiera na ten profil albo do tej szkoły?
mysterygirl

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: mysterygirl »

Ja mam finalistę z matmy więc już punkty jakieś są. Matmy kuć nie muszę bo wszystko samo z siebie mi wchodzi. Jedyne co będę robić to pracować na sinusami. Do V się na pewno nie wybieram, bo według mnie za wysoki poziom. Nad profilem się zastanawiam cały czas - byłam przekonana, że z profili z matematyką to tylko mat-fiz (nie lubię fizyki) i mat-geo, a tu się okazuje, że jest bardzo dużo innych profili. Mam nadzieję, że do końca wakacji uporam się z problemem :).
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: LillyM666 »

Trzeba czekać na dni otwarte i popytać ludzi jak się żyje w takiej szkole Swoje powołanie odkryłam już w podstawówce, jednak co do szkoły to zastanawiałam się niedługo. Żadne oferty innych szkół nie przebiły V-tki. Jedyne nad czym się zastanawiam to nad nauką języka, czy kontynuować niemiecki (i zaawansowany angielski, co do tego to oczywiste, że tak), czy też podjąć się francuskiego, hiszpańskiego, albo nawet rosyjskiego.
Ania123
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2014, o 13:20

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Ania123 »

Jakie liceum w Krakowie wybrać?
feniks4333
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 13:24

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: feniks4333 »

Trójka najlepsza
feniks4333
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 13:24

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: feniks4333 »

W 3 super atmosfera - polecam!
feniks4333
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 13:24

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: feniks4333 »

3
feniks4333
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 13:24

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: feniks4333 »

Niezapomninie przeżycia tylko w trójce!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości